Webmaster Forumuna hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En iyi Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol

3 Parmakla Kaydırma Hareketi Kullanılarak OnePlus Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
100
OnePlus'ın Oksijen İşletim Sistemi birçok ek özellikle birlikte gelir. Bunlardan biri, hareketleri kullanarak ekran görüntüsü alma yeteneğidir. Diğer bir deyişle, donanım düğmelerine basmanıza veya belirli menü konumlarına veya açılır pencerelere gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine, ekranınızı hızlıca kaydırarak bir ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz.

Telefonu düz bir yüzeye yerleştirirken kullanıyorsanız çok kullanışlıdır. Oysa elinizde telefon varsa, Volume Down + Powerdüğme kombinasyonunu gerçekleştirmek daha kolaydır.

Ekran görüntüsü almak için kaydırma özelliğini etkinleştirin​

Özellik kutudan devre dışı olarak çıkar. Ancak, etkinleştirmek ve OnePlus deneyiminize kolaylık eklemek çok kolaydır. Aşağıdaki adımlar, OnePlus Nord serisi ve ana OnePlus serisi dahil olmak üzere tüm OnePlus akıllı telefonlar için geçerlidir.

OnePlus telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.

Düğmeler ve Hareketler > Hızlı Hareketler'e gidin.

OnePlus'ta Düğmeler ve Hareketler ayarı


“ Üç parmakla Ekran Görüntüsü ”nü etkinleştirin .

OnePlus Gesture ayarlarında Üç Parmak ekran görüntüsünü etkinleştirin

Hareketlerle ekran görüntüsü almaya başlayın​

Artık özelliği etkinleştirdiğinize göre, ekran görüntüsünü nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Üç parmağınızı birlikte kullanarak ekranınızın herhangi bir yerine kaydırın. Aşağıdan yukarıya doğru veya yukarıdan aşağıya doğru olsun.

Ekranınızın tamamını kaydırmanız gerekmez. Sadece birkaç santimetre kaydırın ve ardından parmaklarınızı kaldırın. Özellik herhangi bir yönde çalışır. İster portre modu, ister manzara modu olsun.
 
Üst