Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Android Hileleri: Android Telefonunuzda İstenmeyen Aramaları Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Spam aramalar veya robo aramalar, dijital dünyadaki en sinir bozucu şeylerden biridir. Sizi işinizden alıkoyuyorlar, istemediğiniz hizmetleri veriyorlar ve bazıları sizi sahtekarlıkla dolandırmaya çalışıyorlar. Kısacası, istenmeyen aramalar sadece sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda tehlikeli de olabilirler. Bugünün kılavuzunda, istenmeyen aramaların sizi bir daha rahatsız etmemesini sağlayabileceğiniz adımlarda size yol göstereceğiz.

Ancak bunu yapmadan önce, en yaygın spam arama türlerinin ne olduğunu anlamak önemlidir. İlk olarak robo aramalar. Bu aramalar genellikle önceden kaydedilmiş mesajlardır ve genellikle otomatiktir. Genellikle insanlara ürün ve hizmet satmak için kullanılırlar. Ardından, gerçek şirketler tarafından size ürün ve hizmetlerini satmak için kullanılan telefonla pazarlama aramaları vardır. Üçüncüsü, dolandırıcılık çağrılarıdır. Bu çağrılar, insanları dolandırmayı ve diğer şeylerin yanı sıra finansal verilerini veya diğer hassas verilerini ifşa etmeleri için onları dolandırmayı amaçlıyor.

Artık Google , Android kullanıcılarını spam aramalardan korumak için iki özellik sunuyor. Bu özellikler Arayan Kimliği ve spam korumasıdır ve Android telefonlarda varsayılan olarak açıktır. Ancak, kullanıcılar bunları kapatmayı seçebilir.

Bu nedenle, emin değilseniz, Android akıllı telefonunuzda Arayan Kimliği ve spam korumasını nasıl açabileceğiniz ve istenmeyen aramaları nasıl engelleyeceğiniz konusunda adım adım bir kılavuz burada.

Android Telefonunuzda Spam Aramaları Nasıl Engelleyebilirsiniz?​

Adım 1: Android akıllı telefonunuzda Telefon uygulamasını açın.

Adım 2: Şimdi Diğer seçenekler'e ve ardından Ayarlar düğmesine dokunun.

Adım 3: Ardından, Spam ve Arama Ekranı seçeneğine dokunun.

Adım 4: Şimdi, Arayanı ve spam kimliğini gör özelliğini açın (kapalıysa).

Aramalar Spam Olarak Nasıl İşaretlenir?​

Buna ek olarak, Android kullanıcıları ayrıca bir arama spam'ını işaretleyebilir ve bir spam aramanın Google'ın zorlu incelemesinden geçmesi durumunda veya bir spam göndericinin onları yasal görünen bir numaradan araması durumunda engelleyebilir. Bundan sonra yapmanız gerekenler:

Adım 1: Android akıllı telefonunuzda Telefon uygulamasını açın.

Adım 2: Uygulamanın altında, Son sekmesine dokunun.

Adım 3: Şimdi, spam olarak bildirmek istediğiniz aramaya dokunun.

Adım 4: Ardından Engelle veya İstenmeyen Posta bildir'e dokunun.

Son düzenleme: