Webmaster Forumuna hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En iyi Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol

Bir Chromebook'ta Tüm Açık Pencereleri Aynı Anda Nasıl Görebilirsiniz?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Kendinizi Chromebook'unuzdaki açık uygulamalarda ve pencerelerde bulursanız, ihtiyacınız olanı bulmak için biraz yardım isteyebilirsiniz. Chrome OS, Windows 10 ve 11'deki “Görev Görünümü” ne benzer bir özelliğe sahiptir. Chrome OS buna “Genel Bakış” adını verir. Hadi kullanalım.

Chromebook'lardaki "Genel Bakış" ekranı, "Sanal Masaüstleri" özelliğinin bir parçasıdır . Bu, kelimenin tam anlamıyla uzaklaştırmanın ve açtığınız tüm uygulamaları ve pencereleri görmenin bir yolu. Oradan, pencerelerden birine atlayabilir veya farklı bir sanal “Masa”ya da geçebilirsiniz.

"Genel Bakış" ekranını başlatmak için aslında üç farklı yöntem vardır: klavye kısayolu, izleme dörtgeni hareketi ve dokunmatik ekran hareketi. Size üçünü de göstereceğiz.

Chromebook'unuzun klavyesi varsa, üst satırda "Genel Bakış" için özel bir tuş bulunur. Kare gibi görünen bir simge ve ardından iki dikey çizgi bulunan tuşa dokunmanız yeterlidir. "Genel Bakış"tan çıkmak için tekrar dokunun.

Klavyedeki Genel Bakış tuşuna dokunun.

İkinci yöntem izleme dörtgenini kullanır. Üç parmağınızla izleme dörtgeninin altından yukarı kaydırın. "Genel Bakış"tan çıkmak için hareketi tekrar yapın.

Üç parmağınızla izleme dörtgeni üzerinde yukarı kaydırın.

Üçüncü ve son yöntem, dokunmatik ekranlı Chromebook'lar içindir. Görev çubuğundaki satırdan yukarı kaydırın ve ekranın ortasında bir saniye basılı tutun. “Genel Bakış” ekranını görmek için parmağınızı kaldırın.


Bu kadar! Bu üç kısayol, sizi "Genel Bakış" ekranına çabucak girip çıkaracaktır. Bir adım geri atıp neler olduğunu görmek için güzel bir küçük numara. Chromebook'larda bilmediğiniz birçok kısayol ve hareket vardır.
 
Üst