Webmaster Forumuna hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En iyi Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol

Bu Zeki Raspberry Pi Hack, Tesla Araçlarına Android Auto Ekliyor

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Birkaç alet veya aksesuar ekleyerek eski bir arabayı yeni hissettirmek kolaydır , ancak bir Tesla kullandığınızda o kadar basit değildir. Bununla birlikte, bu temiz Raspberry Pi hack ile artık Apple'ın CarPlay veya Android Auto'sunu Tesla araçlarında alabilirsiniz.

Twitter'da, Michał Gapiński adlı bir geliştiricinin, Tesla arabalarında her iki otomotiv işletim sistemini çalıştırmak için Raspberry Pi cihazlarını hacklediği tüm bir projesi var. Aylardır üzerinde çalışırken, ilk beta bu hafta yayınlandı ve denemek isteyen herkes bunu yapabilir.

Süreç kesinlikle kolay değil ve kullanıcıların sistemi kandırmak için Android çalıştıran birkaç Raspberry Pi cihazı edinmelerini gerektiriyor. 4G LTE'li bir Pi cihazına ve bir Wi-Fi erişim noktasına ihtiyacınız olacak, Android'i ve birkaç başka şeyi çalıştırmak için onu flaşlayın. Araç bir Android tablete bağlı olduğunu düşündüğünde, bilgi-eğlence ekranı Android Auto veya CarPlay'i gösterebilir. Bu YouTube videosundan daha fazla bilgi edinilebilir .


Her şeyi hazırladıktan sonra, kullanıcılar araç içi tarayıcıyı Raspberry Pi'ye bağlayabilir ve hangisini tercih ederseniz, Android Auto veya Apple CarPlay'i görüntüleyebilir. Tam ekran deneyimi değil ama yeterince yakın.

Apple Haritalar, Apple Müzik, Google Haritalar ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse tüm temel şeyler de çalışıyor gibi görünüyor. Hatta çoğu işlevi Tesla'nın yerleşik direksiyon simidi kontrolleriyle kontrol edebilirsiniz.

Gapinski , ek ayrıntılar, donanım gereksinimleri ve hatta ilgilenenler için bir kurulum kılavuzuyla dolu bir web sitesi başlattı. Ek olarak, daha fazla bilgi için @TeslaAndroid Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

Tesla, Apple CarPlay'i hala resmi olarak desteklemiyor ve Apple Music'e izin verme sözünü hiçbir zaman yerine getirmedi, bu yüzden şimdilik tek seçenek bu olabilir.
 
Üst