Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

iPhone, iPad ve Android'de YouTube Oynatma Hızı Nasıl Ayarlanır?

YouTube'daki videoları hızlandırmak veya yavaşlatmak mı istiyorsunuz? iPhone, iPad ve Android'de YouTube oynatma hızını şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Zaman Dar mı? iPhone, iPad veya Android'de Oynatma Hızını Ayarlayın ve YouTube İçeriğini Daha Hızlı Tüketin​

YouTube, içerik tüketmek için harika bir platformdur. Ancak bazen, özellikle podcast gibi bir şey dinliyorsanız, bu içeriği daha hızlı tüketmek isteyebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar kısa sürede sindirmek istiyorsanız, bir videonun her bir saniyesini kısa bir süre içinde hızlıca geçmek bazen mantıklıdır. Bu nedenle, iPhone, iPad ve Android'deki resmi uygulamayı kullanarak bir YouTube videosunun oynatma hızını nasıl ayarlayabileceğinizi size göstereceğiz.

Öğretici​

Adım 1. Her şeyden önce, cihazınızda resmi YouTube uygulamasının yüklü olması gerekir. iPhone ve iPad için YouTube'u buradan , Android sürümünü ise indirebilirsiniz.

Adım 2. Uygulamayı başlatın ve hızını ayarlamak istediğiniz herhangi bir videoyu açın - daha hızlı veya daha yavaş.

Find-Video-on-YouTube.jpg

Adım 3. Videoya dokunun ve sağ üst köşedeki üç noktayı seçin.

Tap-on-Three-Dots-YouTube.jpg

Adım 4. Şimdi Oynatma hızı üzerine dokunun .

Tap-Playback-Speed-YouTube-video.jpg

Adım 5. Şimdi videonun oynatılmasını istediğiniz hızı seçin – videoyu daha hızlı yapmak istiyorsanız 2x'e, işleri yavaşlatmak için 0,25x'e doğru ilerleyin.

Select-Playback-speed-YouTube-video.jpg

Sadece 30 dakikada dinlemek istediğiniz bir saatlik podcast varsa, 2x seçeneği tam size göre. Veya, söylenen her kelimeyi gerçekten duymak ve hissetmek istiyorsanız, zamanı yavaşlatmanın yolu 0.25x hızdır.

Benzer şekilde, ayarlar simgesine tıklayarak masaüstündeki herhangi bir YouTube videosunun oynatma hızını ayarlayabilir ve ardından oynatma hızını buradan ayarlayabilirsiniz. iPhone, iPad ve Android'de bulunanlara benzer hız seçeneklerine sahipsiniz.

Playback-speed-YouTube-desktop.jpg

Benim için oynatma hızını ayarlamak çok nadir kullandığım bir özellik. Ama kullandığımda, işleri sadece biraz hızlandırma eğilimindeyim, daha açıklayıcı olmak gerekirse 1.25x en iyisi.