Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Windows 11 Güç Menüsünde Hazırda Beklet Seçeneği Nasıl Etkinleştirilir?

Hazırda bekletme seçeneği, Windows 11'de var olmaya devam eder; ancak, etkinleştirme yöntemi her yeni Windows sürümünde değişmeye devam ediyor. Windows 11'in ayarlar uygulaması daha fazla Denetim Masası öğesini emerken, adımlar Windows 10'dan biraz değişti . Bu kılavuz, Güç Menüsünde Hazırda Beklet seçeneğini geri almanıza yardımcı olacaktır.

Windows'ta Hazırda Bekletme nedir?​

Hazırda bekletme, açık uygulamaları ve programları kapatmadan bilgisayarın kapandığı bir durumdur. Böylece, bilgisayarı açtığınızda aynı koşuldan devam edebilirsiniz. Bilgisayarı güç kaynağından (veya pillerden) ayırabilmeniz dışında, Uyku moduna benzer olduğunu düşünün.

Windows, tüm açık programların durumunu diske (HDD / SSD) kaydeder ve ardından kapanır. Diskteki verileri okur ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda size sunar. Bilgisayarı kapatmanız gerekiyorsa ancak işinizi kaybetmek istemiyorsanız bu yararlıdır.

Windows 11'de Hazırda Bekletme Nasıl Etkinleştirilir?​

Windows 10 gibi, hazırda bekletme modunu etkinleştirme seçeneği Güç Seçenekleri'nde bulunur. Windows 11'de Güç Seçeneklerine nasıl erişebileceğiniz ve hazırda bekletme özelliğini nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Başlat düğmesine tıklayın ve Denetim Masası l' yi arayın .
    Başlat Menüsünde Denetim Masası'nı arayın
  2. Sistem ve Güvenlik'e tıklayın ; ve ardından Güç Seçenekleri .
    Denetim Masası aracılığıyla Windows 11'de hazırda bekletme modunu etkinleştirme adımları
  3. Sol bölmede, Güç düğmelerinin ne yapacağını seçin'e tıklayın .
    WIndows 11 güç seçeneklerinde güç düğmelerinin ne yapacağını seçin
  4. Şimdi şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıklayın .
    Windows 11 Güç Seçenekleri - Şu anda kullanılamayan ayarları değiştirin
  5. Kapatma ayarları altında " Hazırda beklet - güç menüsünde göster "den önce onay kutusunu etkinleştirin .
    Windows 11'in Güç Seçeneklerinde Hazırda Bekletmeyi Etkinleştir
Bu kadar. Artık Güç Seçeneklerini kapatabilirsiniz. Hazırda bekletme etkinleştirildi ve PC'deki güç menüsüne eklendi.

Windows PC'yi Hazırda Bekletme Nasıl Yapılır?​

Şimdi, bilgisayarı hazırda bekletme moduna geçirmek istediğinizde, güç menüsündeki Hazırda Beklet seçeneğini kullanın.

Put-Windows-PC-into-hibernation.png

1. Başlat düğmesine tıklayın
  2. Güç düğmesine tıklayın
  3. Hazırda Beklet'i seçin

Moderatör tarafında düzenlendi: