Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

2023'te Yakınınızdaki Bir Yönlendiriciye 33Gbps Wi-Fi 7 Hızları Geliyor

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Robert Triggs / Android KurumuTL;DR

  • Wi-Fi 7, 33Gbps kablosuz hız sunmaya hazır.
  • Yeni protokolü destekleyen yönlendiriciler, 2023 yılına kadar gelebilir.
Yeni nesil Wi-Fi protokolü olan Wi-Fi 7 neredeyse geldi ve mevcut nesilden en az üç kat daha hızlı hızlar vaat ediyor.

Wi-Fi teknolojisi, hız ve performans açısından her zaman kablolu seçeneklerin gerisinde kalmıştır, ancak en son gelişmeler, küçük bir farkla da olsa açığı kapatmaya yardımcı olmaktadır. Mevcut nesil Wi-Fi 6 ve 6E, kabaca 10Gbps hızında. Ancak yaklaşmakta olan Wi-Fi 7 ile 33Gbps'ye kadar hızlar mümkün olacak.

Yeni protokolün son taslağı 2024 yılına kadar resmi olarak mevcut olmayacak olsa da, bu Qualcomm'un yeni sürümü destekleyecek yönlendiricilerle ilerlemesini engellemiyor. Şirket, Wi-Fi 6'nın henüz birkaç yaşında olmasına rağmen, ticari cihazların 2023'te ortaya çıkması beklenen donanım müşterilerine şimdiden yonga setlerine erken erişim sağlıyor.

Qualcomm Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kablosuz Altyapı ve Ağ Genel Müdürü Nick Kucharewski, “Qualcomm Technologies, Wi-Fi 7 Networking Pro Serisi ailesindeki ilk müşteri teslimatlarımızla 10 Gbps Wi-Fi çağını etkinleştirdi” dedi. "En son Wi-Fi 7 yenilikleri için desteği benzersiz ürün platformu mimarimizle birleştiren platform, tüm evi kapsayan ağdan, büyük halka açık mekanlar için güçlü bağlantı ağlarına kadar çeşitli çözümler sağlıyor."

Yeni protokolün ek bir avantajı, kanal genişliğinin iki katına çıkmasıdır, yani cihazlar Wi-Fi 6'dan çok daha fazla kullanıcıyı destekleyebilecektir. Qualcomm, 500'e kadar kullanıcının tek bir Wi-Fi 7 kanalına erişebileceğini söylüyor.

Wi-Fi 7 ayrıca azaltılmış gecikme süresi sunarak oyun ve video konferansın yanı sıra artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları için ideal bir seçenek haline getirmelidir.
 
Üst