Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Alexa'nın Görevleri Sizin İçin Otomatik Olarak Yapabilmesi İçin Önseziler Nasıl Açılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Geçen yıl Amazon, Önseziler adlı bir Alexa özelliğini kullanıma sundu. Asistanın izin istemeden ev görevlerini proaktif olarak tamamlamasını sağlar. Alexa, geçmiş alışkanlıklarınıza ve isteklerinize dayalı olarak, ışıklarınızı otomatik olarak kapatmak gibi önseziler yapacaktır.

Alexa Önsezileri nedir?​

Alexa, uzun süredir devam eden bir soru veya bir video veya şarkı oynatmak için daha fazlasını önermek için etkinliğinize bakabiliyor. Artık proaktif Önseziler etkinleştirildiğinde Alexa, akıllı ev cihazlarınız için öneriler sunabilir.

Fikir şu ki, bir akıllı cihazı açık bıraktıysanız, Alexa sizin için onu kapatmayı önerebilir. Örneğin, “gece” dediğinizde akıllı ışıklarınızdan biri yanıyorsa, Alexa sizi uyarır ve kapatmayı teklif eder. Alexa, ışıklar ve termostatlardan kapılara ve anahtarlara kadar çeşitli desteklenen akıllı ev cihazları hakkında önsezilere sahip olabilir. Ayrıca Alexa'nın sizin için önsezilere göre otomatik olarak hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Önseziler Alexa'yı daha kullanışlı hale getirir ve evde işleri halletmek için asistanla ne sıklıkta konuşmanız gerektiğini azaltmayı amaçlar.

Alexa Önsezileri nasıl açılır​

Önseziler varsayılan olarak etkindir. Bu, Alexa'nın sizden yine de bir önseziye göre hareket etmenizi isteyeceği anlamına gelir. Alexa'nın ilk önce sormak zorunda kalmadan önsezilere göre hareket etmesini istiyorsanız, Alexa mobil uygulamasında "otomatik eylemleri" etkinleştirmeniz gerekir. Örneğin, siz uyurken Alexa'nın ışıkları kapatmasını veya uzaktayken termostatı ayarlamasını sağlayabilirsiniz. Özelliği tam olarak etkinleştirmek için şu adımları uygulamanız yeterlidir :

Alexa'yı Önsezilere karşı harekete geçmeye ayarlayın​

  1. Alexa uygulamasını açın.
  2. Diğer'i açın > Ayarlar'ı seçin.
  3. Aşağı kaydırın ve Önseziler'i seçin.
  4. Otomatik eylemleri ayarla'yı seçin.
  5. Alexa'nın harekete geçmesini istediğiniz önsezileri seçin.
Önsezileri tamamen kapatmak için Alexa uygulamasına dalın (Diğer > Ayarlar > Önseziler).


Önseziler ne zaman kullanılabilir olacak?​

Özellik, 25 Ocak 2021'de ABD'de kullanıma sunuldu.
 
Üst