Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Amazon Echo'da Apple Podcast'leri Nasıl Dinlenir?

Katılım
11 Haz 2022
Mesajlar
14
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Amazon Echo , ev eğlencenizin merkezi olabilir. Ve buna podcast dinlemenin yanı sıra müzik veya Fire TV'nizden gelen ses de dahildir. Podcast'ler, dijital radyo istasyonlarına harika bir alternatiftir ve Amazon Echo'da bunları nereden alacağınız konusunda bir dizi seçeneğiniz vardır.


Ayrıca bir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, Apple Podcast'lere zaten yatırım yapmış olabilirsiniz. Şirket, Apple Podcasts kitaplığını kullanan bir dizi üçüncü taraf müşteriyle, bir şey olduklarından beri podcast sağlamada ön saflarda yer aldı.

Bir Amazon Echo'nuz varsa, üçüncü taraf istemciler veya beceriler hakkında endişelenmenize gerek yok, Apple Podcast'lerini doğrudan akıllı hoparlörünüzden dinleyebilirsiniz . İşte nasıl yapılacağı.

Amazon Echo'da Apple Podcast'leri Nasıl Dinlenir?​

Apple Podcast'leri Alexa Becerisi


Apple Music'te olduğu gibi, Amazon Echo'ya güç veren Alexa platformunda Apple Podcast'ler için resmi destek var. Bununla birlikte, Apple Music'in aksine, destek varsayılan olarak hazır değildir. Apple Podcast düzeltmenizi almak için kurulum için bir dakika harcamanız gerekecek.

Yine de izlemeniz gereken sadece iki adım var.

  • Telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Alexa uygulamasında Apple Podcasts becerisini arayın ve etkinleştirin.
  • Alexa hesabınıza bağlamak için yeteneği Apple Kimliğinizle doğrulayın.
Artık hesabınızın bağlı olduğu herhangi bir Amazon Echo aracılığıyla Apple Podcast'lerini dinleyebileceksiniz. Ancak podcast dinlemeyi daha rahat hale getirmek için izlemeniz gereken ek bir adım daha var.


Alexa'daki Apple Podcast'leri


Etkinleştirildiğinde, Alexa'yı doğru hizmete yönlendirmek için "Apple Podcast'lerinde" belirtmeniz gerekir. Apple Podcast'leri varsayılan podcasting platformunuz olarak ayarlarsanız, bunu yapmanız gerekmez.

  • Telefonunuzda veya tabletinizde Alexa uygulamasını açın.
  • Daha Fazla'ya dokunun.
  • Ayarları aç.
  • Müzik ve Podcast'ler seçeneğine dokunun.
  • Varsayılan Hizmetler'e dokunun ve podcast sağlayıcınız olarak Apple Podcast'leri seçin.
Artık Alexa'dan sizin için bir podcast çalmasını istediğinizde "Apple Podcast'lerinde" belirtmeniz gerekmeyecek. Ayrıca, Apple Podcasts becerisinin şu anda oldukça basit olduğunu vurgulamakta fayda var. Temel olarak podcast'leri çalabilirsiniz ve hepsi bu. Belirli bir şov için sorarsanız, yalnızca en son bölümü oynatır, ardından tamamlandıktan sonra sırayla eski bölümlere geçin. Görünüşe göre henüz belirli bölümleri isteyemezsiniz.

Güzel olan şu ki, Apple Kimliğinizle senkronize olduğundan, telefonunuzda başlattığınız Echo'da bir podcast'e devam edebilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Bu nedenle, basit olsa da, evde en sevdiğiniz podcast'lerin keyfini çıkarmanın kolay, eller serbest bir yoludur. Her odadaki Echo Dot gibi birden fazla cihazla bir grup oluşturabilir ve tüm evinizi en sevdiğiniz podcast yayıncılarının en son bölümleriyle doldurabilirsiniz.

Amazon Eko (4. Nesil)​Amazon Eko (4. Nesil)


  • Amazon Echo, güzel tasarımı, harika sesi ve emrinde Alexa ekosisteminin muazzam gücü ile çoğu insan için en iyi akıllı hoparlördür.
 
Üst