Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Amazon Fire TV Çubuğu Uzaktan Kumandası Nasıl Eşleştirilir?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Bir televizyon ekranının önünde bir Amazon Fire TV Stick uzaktan kumandasının yakın çekimi.


Amazon Fire TV Stick'inizle birincil veya ikincil uzaktan kumandayı eşleştirmek son derece kolaydır. Temel olarak uzaktan kumandanızdaki bir düğmeyi basılı tutarsınız ve uzaktan kumandanız Stick'inize bağlanır. Size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.
Fire TV Stick'iniz yedi adede kadar uzaktan kumandayı eşleştirmenize izin verir. Yediden fazlasını eklemek için önce eşleştirilmiş olanlardan birkaçını çıkarmanız gerekir.

Fire TV Stick'inizle Birincil Uzaktan Kumandayı Eşleştirin​

Henüz bir uzaktan kumandayı Fire TV Stick'inizle eşleştirmediyseniz, ilk uzaktan kumandanızı cihazınızla aşağıdaki gibi eşleştirmek kolaydır.

Herhangi bir eşleştirme sorunuyla karşılaşmadığınızdan emin olmak için Fire TV Stick'inizi güç bağlantı noktasından çıkarın, beş saniye bekleyin ve ardından cihazı tekrar takın. Bu, Stick'inize yeni bir başlangıç sağlar.
Eşleştirmek istediğiniz yeni uzaktan kumandaya yeni piller taktığınızdan emin olun. Ardından, Fire TV Stick'iniz açıldığında, uzaktan kumandanızı Stick'e yaklaştırın ve Ana Ekran düğmesini 10 saniye basılı tutun.

Ana Ekran düğmesini 10 saniye basılı tutun.


Uzaktan kumandanızda yanıp sönen bir ışık gördüğünüzde Ana Sayfa düğmesini bırakın. Uzaktan kumandanız artık Stick'inizle eşleştirilmiştir ve artık onu Stick'in işlevlerini kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Zevk almak!

Fire TV Stick'inizle İkincil Bir Uzaktan Kumandayı Eşleştirin​

Fire TV Stick'inize ikincil uzaktan kumanda eklemek, bunları bir cihaz listesinden seçmek kadar kolaydır.
Bunu yapmak için, eşleştirilmiş uzaktan kumandanızı kullanarak Fire TV Stick'inizin ana ekranındaki “Ayarlar” seçeneğine erişin.

Fire TV Stick'te Ayarları açın.


"Ayarlar" sayfasında, "Uzaktan Kumandalar ve Bluetooth Cihazları"nı seçin.

Uzaktan Kumandalar ve Bluetooth Cihazlarını seçin.


“Amazon Fire TV Uzaktan Kumandaları”nı seçin.

Amazon Fire TV Uzaktan Kumandalarını seçin.


Yeni kumandanızı Stick'inizle eşleştirmek için "Yeni Kumanda Ekle"yi seçin.

Yeni Uzaktan Kumanda Ekleyi seçin.


Eşleştirmek istediğiniz yeni uzaktan kumandada Ana Ekran düğmesini 10 saniye basılı tutun. Ardından, Fire TV Stick'inizin ekranında yeni uzaktan kumandanızı seçin.

İkincil bir uzaktan kumandayı eşleştirin.


İkincil uzaktan kumandanız artık Stick'inizle eşleştirildi ve hazırsınız.
Benzer bir notta, iPhone veya Android telefonunuzu kullanarak Fire TV Stick'inizi kontrol edebileceğinizi biliyor muydunuz?
 
Son düzenleme:
Üst