Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Ambient Sound Player 'Blanket' GTK4 ve libadwaita Port ile Daha İyi Görünüyor

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Linux'ta bazı doğa sesleri veya ortam gürültüsü çalmak ister misiniz? Battaniye, şık bir kullanıcı arayüzü ile gerçekten iyi bir seçimdir.

Bildiğim kadarıyla, Linux'ta ortam seslerini çalmak için 2 iyi açık kaynaklı uygulama var. Kullanıcı arayüzünde iyi bir tasarıma sahip olan 'Blanket' ve daha birçok harika sesi olan ancak çirkin görünen ' Anoise '.

GNOME 42'ye sahip Ubuntu 22.04, Fedora 36 veya Arch Linux kullanıcıları için Blanket, karanlık mod desteği ve GTK4 + libadwaita bağlantı noktası nedeniyle daha yerel görünüyor.

blanket-dark-518x600-1.png


Resimde gördüğünüz gibi, Yağmur, Fırtına, Rüzgar, Dalgalar, Dere, Kuş Şarkısı, Yaz Gecesi gibi bazı doğa seslerinin yanı sıra birkaç seyahat, kahve dükkanı ve diğer sesleri çalabilir.

Uygulama, bir ses simgesine tıklayarak veya ses kontrolü kaydırıcısını hareket ettirerek çalmaya başlar. Birden çok ses oynatmayı destekler. Çalmakta olan tüm ses simgeleri vurgulanır. Sol üstte genel bir başlat/durdur düğmesi olsa da, simgelere tıklayarak onları sessize alabilir/sessizden çıkarabilir.
Yalnızca bir düzineden fazla sese sahip olmasına rağmen, kendi seslerinizi eklemek için altta “Özel Sesler Ekle” düğmesi vardır. Ve ön ayarları destekler ve arka planda çalışabilir ve Saat menü düğmesi aracılığıyla kontrol edebilir.Battaniyeyi Ubuntu ve diğer Linux'a yükleyin:​

Yöntem 1: Battaniyeyi evrensel Flatpak aracılığıyla yükleyin​

Uygulama, çoğu Linux için Flatpak olarak kurulabilir. Sadece resmi kurulum kılavuzunu takip edin.

Ubuntu için, klavyede Ctrl+Alt+T tuşlarına basarak terminali açın ve arka plan programını kurmak için komutu çalıştırın:

sudo apt flatpak yükleyin
Ardından Blanket'i şu komutla Flatpak olarak kurun:

flatpak kurulumu https :// dl . düz hub . org / repo / appstream / com . rafaelmardojai . battaniye . düz pakref


Yöntem 2: Battaniyeyi Ubuntu PPA ile Kurun​

Klasik .deb paketini tercih edenler için resmi bir Ubuntu PPA var. Paket olmasına rağmen, bağımlılık sorunu nedeniyle en son sürüm olmayabilir.

PPA'yı eklemek için Ctrl+Alt+T tuşlarına basın ve terminalde komutu çalıştırın:

sudo eklenti-apt-deposu ppa:apandada1/battaniye
Battaniyeyi deb paketi aracılığıyla kurmak için şu komutu çalıştırın:

sudo apt yükleme battaniyesi


Battaniye Nasıl Çıkarılır:​

Flatpak paketi için şu komutla kaldırın:

flatpak kaldırma --delete-data com.rafaelmardojai.Blanket
Paketi PPA'dan kaldırmak için şu komutu kullanın:

sudo apt kaldır --autoremove battaniye
Ve terminalde komutu çalıştırarak Ubuntu PPA'yı kaldırın:


sudo add-apt-repository --remove ppa:apandada1/blanket
 
Üst