Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

AMD Ryzen Master Yardımcı Programı, Otomatik ve Manuel Eğri Optimize Edici'yi Ekliyor

AMD , en son Ryzen 7 5800X3D ve Ryzen Threadripper PRO 5000WX işlemcilere kadar her şeyi kapsayan en yeni AMD Ryzen 5000 serisi işlemcilere desteği göstermek için Ryzen Master Utility'yi güncelledi. Ayrıca, Otomatik Eğri ve Manuel Eğri optimize ediciler, olağan hata düzeltmeleri ve ek optimizasyonlarla birlikte en yeni yapıya dahil edildi.


AMD, en yeni AMD Ryzen Master Utility yapısını (2.9.0.2093) sunar ve son birkaç ay içinde piyasaya sürülen en yeni işlemciler ve daha yeni modeller için destek sunar.​

En yeni sürümün öne çıkan özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Ryzen 5000 işlemcileri kullanan Masaüstü Bilgisayarlar için destek ekler
  • Ryzen 7 5800X3D için Bellek Hız Aşırtma desteği ekler
  • Ryzen Threadripper PRO 5000WX işlemciler için destek ekler
  • Kolay geri bildirim ve sorun raporlama için Hata Raporlama Aracı eklendi
  • Ryzen 5000 işlemciler ve Ryzen PRO 5000WX işlemciler için hem Otomatik Eğri optimize edici hem de Manuel Eğri optimize edici ile tanışın
Bu yapı, bir AMD X570 anakartına kurulu üçüncü nesil bir AMD Ryzen Masaüstü İşlemciye sahip olmanızı gerektirir. Kullanıcıların ayrıca işletim sistemi için Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi veya üstünü çalıştırmaları gerekir. AMD, yeni yapıyı yüklemeden önce Ryzen Master'ın önceki sürümünün kaldırılmasını önerir, ancak mevcut uygulama üzerine kurulabilir.

İşte AMD'nin Amiral Gemisi 16 Çekirdekli Ryzen 9 5950X İşlemci, Giriş Düzeyinde 60 $ A320 Anakart Üzerinde Mükemmel Çalışıyor


Şu anda Eski işlemcilerde görünmeyen veya desteklenmeyen belirli özellikler hakkında bilinen sorunlar vardır, ancak AMD'nin düzelttiği sorunların tümü önceki AMD Ryzen Master V2.8.x özellikleriydi.

Ryzen Master Yardımcı Programı Hakkında​

Tüm mevcut ve daha yeni AMD Ryzen işlemciler, üretim fabrikasından hız aşırtma özelliğine sahiptir ve kullanıcıların performanslarını her bireyin tercihine göre kişiselleştirmelerine olanak tanır. AMD Ryzen Master yardımcı programı, kullanıcılara bu erişimi sağlar. Zamanla, AMD Ryzen Master, giderek daha karmaşık bir dizi işlemci aygıtını ve bileşenini destekleyecek şekilde gelişti ve arayüz eşit derecede karmaşık hale geldi. Şirket bu ihtiyacın farkındadır ve en önemli unsurlara ve telemetriye giriş sağlayan bir “temel görüş” geliştirmiştir. Ayrıca, işleri daha kullanıcı dostu hale getirmek için kullanıcılar, kendilerine uygun özellikleri bulabilmelerini sağlamak için hem "temel görünüm" hem de "gelişmiş görünüm" arasında geçiş yapabilirler.


En yeni birincil görüntüleme modu, kullanıcılara işlemcilerini anında ve ne kadar hızaşırtmaya ihtiyaç duyduklarını veya istediklerini manuel olarak hız aşırtması yapma ve işlemcinin sıcaklığı, hızı ve voltajları gibi kritik sistem parametrelerinin bir görünümünü sağlama yeteneği sağlar.

AMD Ryzen Master Utility Adds Auto & Manual Curve Optimizer yazısı ilk olarak Wccftech'te göründü .
 
Üst