Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Android 13 Beta Telefonunuza Nasıl Yüklenir?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Android 13 logosu.


Android 13, Google'ın işletim sisteminin en son sürümüdür ve 2022'nin sonlarında resmi olarak yayınlanması planlanmıştır. O zamana kadar Android 13 Beta programıyla deneyebilirsiniz. Size ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz.

Android 13 Beta, Android 13 Geliştirici Önizlemelerinden farklıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, Geliştirici Önizlemeleri geliştiricilere yöneliktir, beta sürümleri ise biraz daha geniş bir çekiciliğe sahiptir. Yine de, bu nihai yazılım değildir ve ana cihazınızda çalıştırılmamalıdır.

Not: İlk Android 13 Beta, 26 Nisan 2022'de yayınlandı. Beta güncellemeleri, Android 13 resmi olarak 2022'nin sonlarında yayınlanana kadar ayda bir yayınlanacak.

Android 13 Beta için Uygun Cihazlar​

Android Beta programı, hâlâ güncelleme alan Google Pixel telefonları için kullanılabilir. Aşağıdakileri içeren ilk Android 13 beta zamanında:
  • piksel 4
  • Piksel 4 XL
  • piksel 4a
  • piksel 4a (5G)
  • piksel 5
  • piksel 5a
  • piksel 6
  • Piksel 6 Pro
Bu Pixel telefonlardan birine sahipseniz, cihazı beta programına kaydettirebilir veya Android 13'ü manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Android 13 Beta'ya Kaydolun​

Android 13 Beta programına katılmak basit bir işlemdir. İlk olarak, bir web tarayıcısında Android Beta web sitesine gidin ve Pixel telefonunuzda kullandığınız Google hesabıyla oturum açtığınızdan emin olun.

Google hesabınızı kontrol edin.Ardından, web sitesindeki bilgileri gözden geçirin ve "Uygun Cihazlarınız" bölümüne gidin. Uygun Pixel telefonunuzun listelendiğini burada göreceksiniz.


Etkinleştiri tıklayın.


Yazma sırasında, Google iki beta programı çalıştırıyor. "Android 13 Beta Programı"nı ve "Şartları İncele"yi seçin.

Android 13 programını seçin.


Şartları okuyun ve isterseniz kabul edin. Ayrıca, katılmak istediğiniz herhangi bir e-posta listesine kaydolabilirsiniz. Devam etmek için “Onayla ve Kaydol”u seçin.

Şartları kabul edin ve devam edin.Android 13 beta güncellemesi, tipik bir güncelleme gibi görünecek. Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesine giderek manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Geldiğinde “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun.

Cihazınızda İndir ve Yükle.


Hepsi bu kadar! Herhangi bir nedenle OTA rotasına gitmek istemiyorsanız, belirli Pixel'iniz için OTA görüntüsünü de indirebilir ve manuel olarak yandan yükleyebilirsiniz. Beta Programı çok daha kolaydır ve gelecekteki beta sürümlerini otomatik olarak alacaksınız.
 
Üst