Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Android Bildirimleri İçin Hatırlatıcılar Nasıl Alınır?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Elinde bir Samsung Android akıllı telefon tutan kişi


Bazen, akıllı telefonların yalnızca bizi bildirimlerle rahatsız etmek için var olduğunu hissedebiliriz. Yine de gürültünün arasında önemli bildirimler var ve bunları unutmak istemiyorsunuz. Android, bildirimler için kolayca hatırlatıcı ayarlamanıza olanak tanır.
Geçmişte, bildirimler için hatırlatıcılar oluşturmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirdiniz. Neyse ki, günümüzde kullanımı kolay yerleşik bir özellik. Samsung Galaxy, Google Pixel veya başka bir Android telefon kullanıyor olsanız da, bu özelliği bulabilmeniz gerekir.
İlk olarak, işlem yapmak için bir bildirime ihtiyacınız olacak. Bildirim Gölgesini açmak için ekranın üstünden aşağı kaydırın.

Ekranın üstünden aşağı kaydırın.


Ardından, bildirimi bulun ve henüz değilse genişletin. Bunu, bildirimi aşağı sürükleyerek veya sağ taraftaki küçük oka dokunarak yapabilirsiniz.

Bildirimi genişletin.


Şimdi sağ altta küçük bir çalar saat simgesi göreceksiniz, ona dokunun.

Çalar saate dokunun.


Bir sonraki adım, cihazınıza bağlı olarak biraz farklı görünecektir. Google Pixel telefonları, bildirimi varsayılan olarak bir saat erteler. Farklı bir süre seçmek için aşağı oka dokunabilirsiniz.

Pixel telefonda saati seçin.


Samsung Galaxy cihazları, süreyi hemen seçmenize olanak tanır.

Samsung telefonda saat seçin.


Bu kadar! Seçilen süre geçtikten sonra bildirim tekrar görünecektir. Akılda tutulması gereken bir şey, bu seçeneğin her bildirimde görünmediği, ancak büyük çoğunluğunda göründüğüdür. Önemli bir bildirimi bir daha asla kaçırmamak için bunu kullanın.
 
Son düzenleme:
Üst