Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Android'de Varsayılan Uygulamalar Nasıl Ayarlanır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Aynı şeyi yapan birden fazla uygulamanız olduğunda, Android size hangisinin "varsayılan" olmasını istediğinizi sorar. Bu, Android'in en iyi özelliklerinden biridir ve bundan yararlanmalısınız. Size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Bir dizi farklı varsayılan uygulama kategorisi vardır. Varsayılan bir web tarayıcısı , arama motoru , telefon uygulaması, mesajlaşma uygulaması , ana ekran başlatıcısı ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz . Bu uygulamalardan birini gerektiren bir şey olduğunda, "varsayılan" olarak seçtiğiniz uygulama kullanılacaktır.

İyi haber şu ki, bu süreç aslında her Android cihazında aynı. İlk önce, telefonunuza bağlı olarak ekranın üst kısmından bir veya iki kez aşağı kaydırın ve bildirim gölgesini açın ve dişli simgesine dokunun.

2022-03-29_17-02-41.jpg


Ardından, "Uygulamalar" a gidin.

Uygulamalar a gidin.


"Varsayılan Uygulamalar"ı veya "Varsayılan Uygulamaları Seç"i seçin.


Varsayılan Uygulamaları seçin.


İşte varsayılan uygulamaların tüm farklı kategorileri. Seçenekleri görmek için birine dokunun.

Bir kategori seçin.


Varsayılan olarak ayarlanabilecek yüklediğiniz tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Sadece kullanmak istediğinizi seçin.

Bir uygulama seçin.Hepsi bu kadar! Bunu tüm farklı kategoriler için gözden geçirebilir ve yapabilirsiniz.

Bir ana ekran başlatıcısı veya web tarayıcısı gibi varsayılan olarak ayarlanabilen yeni bir uygulama yüklediğinizde, bu, o kategori için varsayılan tercihinizi etkin bir şekilde sıfırlar ve yeni yüklenen uygulamayı, devam etmek zorunda kalmadan varsayılan olarak ayarlamanıza olanak tanır. çok güçlük. Geri değiştirmek isterseniz, bu talimatları tekrar izlemeniz yeterlidir.
 
Üst