Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Artık Android Cihazlardan Hulu'ya Kaydolamazsınız, İşte Nedeni

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Son zamanlarda Google, Android uygulamalarının ödemeleri nasıl ele aldığıyla ilgili birçok değişiklik yaptı ve bu değişiklikler insanları çeşitli şekillerde etkilemeye başladı. En son kullanıcılar, Android uygulamasında veya Android destekli akıllı TV'lerde Hulu'ya kaydolamaz.

Google kısa süre önce, geliştiricilerin uygulama içi satın alma işlemlerinden küçük bir ücret veya satış yüzdesi ödemesini gerektiren en son faturalandırma yöntemlerini uygulamaya başladı. Ve henüz çok fazla köklü değişiklik görmemiş olsak da, Hulu pek çok değişiklikten biri gibi görünüyor.

9to5Google kısa süre önce Android telefonlardaki ve Android TV tabanlı akıllı TV'lerdeki özel Hulu uygulamasının artık müşterilerin hesap oluşturmasına izin vermediğini fark etti . Bununla, yeni bir Hulu aboneliği başlatamayacağınız veya hatta ücretsiz deneme için kaydolamayacağınız anlamına gelir. Yalnızca mevcut kullanıcılar uygulamada oturum açabilir.


1 dolarlık banknotların üzerinde Hulu logosu.

Sonunda fatura bilgilerini eklemeniz veya yeni bir Hulu aboneliği başlatmanız gereken Hulu'nun ücretsiz deneme sürümünü denemek istiyorsanız , bunu Hulu'nun web sitesinde yapmanız gerekir. Artık uygulamada bir seçenek bile değil ve Android destekli bir akıllı TV kullanıyorsanız, bunu hiç yapamazsınız. Bunun yerine, web sitesine gitmeniz veya Android olmayan bir cihaz kullanmanız gerekir.

Başlangıçta, Hulu Android ve Android TV uygulamasında "Ayda 5,99 ABD dolarından başlayan planlar" yazan bir açılır pencere vardı ve "Ücretsiz denemenizi başlat" veya giriş yapmak için büyük bir düğme vardı. Artık yalnızca giriş yapabilirsiniz ve mesaj şimdi "Hulu'ya kaydolmaya mı çalışıyorsunuz? Maalesef uygulamada kayıt yapamıyoruz. Zaten aboneyseniz, izlemeye başlamak için aşağıdan giriş yapın.”

Hulu hemen çıkıp Google'ın politika değişikliklerinin suçlandığını söylese de, hizmetin kullanıcıların Google'ın uygulaması veya Play Store üzerinden kaydolmasını istemediği oldukça açık. Bunun yerine, sizi başka bir yere yönlendirecek, böylece Hulu'nun bir ücret ödemesine gerek kalmayacak.

Adil olmak gerekirse, Google bu değişiklikleri 2020'de duyurdu ve bunları yalnızca Nisan 2022'de uygulamaya başladı. Geliştiricilerin bir çözüm bulmak için bolca zamanları oldu. Ayrıca, Google yakında üçüncü taraf uygulama ödemeleri için destek sunabilir gibi görünüyor .


Her iki durumda da, bir Hulu denemesi denemek veya yeni bir üyelik başlatmak istiyorsanız, Android TV'nizde iyi şanslar.
 
Üst