Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Bir Kindle'a Kaç E-Kitap Sığdırabilir?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Kindle e-o kuyucuların fiziksel kitaplara göre birkaç avantajı vardır . En büyüklerinden biri, yanınızda taşıyabileceğiniz çok sayıda kitaptır. Bir Kindle'a kaç tane e-Kitap sığdırabilirsin? Hadi bulalım.

Fiziksel kitaplar ağırdır, bundan kaçış yok. Aslında, birçok kitap tek başına Kindle Paperwhite'dan daha ağırdır. Elbette, Kindle'da bir sırt çantasında taşıyabileceğinizden daha fazla kitabı yanınızda taşıyabilirsiniz. Ama daha ne kadar var? Ve ağırlığı ne olurdu?

Bir e-Kitap Ne Kadar Büyük?​

Sormamız gereken ilk soru, bir e-Kitap ne kadar büyük ? Tek bir e-Kitap ne kadar depolama alanı kaplar? Fiziksel kitaplar birçok farklı boyutta gelir ve aynısı e-Kitaplar için de geçerlidir.

Yalnızca yaklaşık 100 sayfalık kısa bir kitap yalnızca 1-2 MB depolama alanı kaplar. Bu arada, ders kitabı gibi bir şey 1 GB'a kadar olabilir. Dikkate alınması gereken çok çeşitli boyutlar vardır.

Bu devasa 1GB e-Kitaplar çok yaygın değil. Kitapların büyük çoğunluğu 500 sayfanın altındadır, bu da çoğu e-Kitabı 1-5 MB aralığına yerleştirir. Kindle'a kaç tane e-Kitap sığabileceğini tahmin etmek için e-Kitap başına 2MB'lik bir rakam kullanacağız.

Kindle'ın Ne Kadar Depolama Alanı Vardır?​

İlerleme çubuğuyla tutuşun.

Dikkate alınması gereken bir sonraki soru, Kindle e-Okuyucularının ne kadar depolama alanına sahip olduğudur. Bu sizin sahip olduğunuz modele bağlıdır.

Beş Kindle e-Okuyucu modeli vardır ve her birinin temel depolama alanı 8 GB'dir. Kindle Paperwhite ve Kindle Oasis'in de 32GB versiyonları var. Ayrıca Kindle işletim sistemi tarafından yaklaşık 2 GB depolama alanı kapladığını da göz önünde bulundurmalıyız.

Kısacası, 8GB Kindle'ınız aslında yaklaşık 6GB depolama alanına sahipken, 32GB Kindle yaklaşık 30GB'a sahiptir.

Peki Kaç Kitap İndirebilirim?​

Pekala, biraz matematik yapalım. 1 GB, 1.000 MB'a eşittir. Bunu 2MB'ye (bir e-Kitabın ortalama boyutu) bölersek, GB depolama alanı başına yaklaşık 500 e-Kitap görürsünüz. Bu, aslında 6 GB depolama alanına sahip olan 8 GB Kindle Paperwhite'ın yaklaşık 3.000 e-Kitap tutabileceği anlamına gelir.

Senin için yeterli değil mi? Aslında yaklaşık 30 GB depolama alanına sahip olan 32 GB Kindle Oasis, 15.000 e-Kitap tutabilir. Bu, birkaç büyük ders kitabı ve Stephen King'in “ The Stand ” kitabı için fazlasıyla yer demektir.

Kindle Kitaplığınızda bu kadar kitap bulundurmayacağınızı unutmayın. Yalnızca Kindle cihazınıza gerçekten indirilmiş olan e-Kitaplardan bahsediyoruz.

Ağırlığı Ne Kadar Olur?​

Bir rafta Stephen King ciltsiz kitap koleksiyonu.

Tamam, hadi biraz eğlenelim. Kelimenin tam anlamıyla 3.000 veya 15.000 fiziksel kitap taşıdığınızı hayal edin. Bunun ağırlığı ne kadar olurdu? Açıkçası, kitaplar çeşitli ağırlıklarda gelir.

300 sayfalık ortalama 6×9 ciltsiz bir roman 15.6 ons ağırlığındadır . 3.000 ortalama ciltsiz kitap 2,925 libre ağırlığında olacaktır. 15.000 ortalama ciltsiz kitap 14.625 libre ağırlığında olacaktır. 6.1 ons Kindle ile karşılaştırıldığında bu biraz ağır.

Kindle eOkuyucunuzu kitaplarla doldurmak konusunda endişeleriniz varsa, muhtemelen buna gerek yoktur. Binlerce kitabı kitaplığınızda tutabilir ve yalnızca şu anda okuduklarınızı indirebilirsiniz. 8GB Kindle Paperwhite bile uzun bir yolculuk için fazlasıyla yeterli alana sahiptir.

2022'nin En İyi e-Okuyucuları​411jNY84JRL._SL160_-1.jpg


Genel Olarak En İyi e-Okuyucu

Kindle Paperwhite İmza Sürümü​


51uGfYZTKL._SL160_-1.jpg


En İyi Bütçe e-Okuyucu

Sertifikalı Yenilenmiş Kindle​31osDiUYw0L._SL160_-1.jpg


En İyi Kindle e-Okuyucu

Kindle Oasis​kobo-libra-h20-product-1-scaled.jpeg


Kindle Olmayan En İyi eOkuyucu

Kobo Libra H₂O​


41-LN6FcfGL._SL160_-1.jpg


Çocuklar için En İyi e-Okuyucu

Kindle Paperwhite Çocuklar​31osDiUYw0L._SL160_-1.jpg


En iyi su geçirmez e-Okuyucu

Kindle Oasis​41nKR5fp93S._SL160_-1.jpg


Renkli ekranlı en iyi e-Okuyucu

PocketBook InkPad Rengi​


412TAzzll1L._SL160_.jpg


En İyi Okuma Tableti

iPad Mini​

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst