Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Bloatware Kaldırma Aracı: Önceden Yüklenmiş Windows Uygulamalarını ve Daha Fazlasını Kaldırın

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]Bloatware Kaldırma Aracı, Windows yöneticilerinin önceden yüklenmiş olanları kaldırmak için çalıştırabileceği açık kaynaklı bir komut dosyasıdır Windows sistemlerinden Windows uygulamaları ve diğer yüklü yazılımlar. Komut dosyası, Windows 7 ve Windows işletim sisteminin daha yeni sürümlerini destekler.

windows bloatware temizleme aracı


Özellikle Windows'un daha yeni sürümleri, çok sayıda önceden yüklenmiş uygulama içerir. Notepad, Paint veya Calculator gibi tüm zamanların klasikleri de dahil olmak üzere bazıları kesinlikle yararlı olsa da, 3D Builder, Clipchamp veya Mixed Reality Portal gibi diğerleri Windows kullanıcıları tarafından büyük ölçüde göz ardı edilebilir.

Bloatware Removal Utility, türünün ilk aracı değildir. Geçmişte, çoğunlukla ücretli program katılımları da dahil olmak üzere üretici şişkinliğini hedefleyen Decrap gibi programları inceledim. Windows10Debloater gibi komut dosyaları , Microsoft'un varsayılan olarak işletim sistemlerine eklediği artan uygulama sayısını ele almak için özellikle Windows 10 ve Windows'un daha yeni sürümleri için oluşturulmuştur.

Bloatware Kaldırma Aracı, toplu komut dosyası ve diğer dosyalar olarak sağlanır. Yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay bir grafik kullanıcı arayüzüne sahiptir.

  1. Başlamak için , GitHub deposundaki projenin yayınlar sayfasından en son kaynak kodu varlığını indirin.
  2. 332 Kilobayt indirme işlemi tamamlandıktan sonra içeriği yerel sisteme çıkarın.
  3. Bloatware-Removal-Utility.bat dosyasına sağ tıklayın ve “yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin. Komut dosyasını yükseltilmiş haklarla çalıştırmak gerekir. Dikkatli kullanıcılar, komut dosyasını herhangi bir düz metin düzenleyicide açabilir ve bunu yapmadan önce talimatlarını kontrol edebilir.
  4. Gerçek grafik kullanıcı arabirimi yüklenmeden kısa bir süre önce bir komut istemi penceresi görüntülenir.
Taşınabilir program, arayüzünde kurulu tüm uygulamaları listeler. Her program adı, sürümü ve yayıncısı ile listelenir. Program klasörünü veya yürütülebilir ana dosyayı açma seçeneği sunulmamıştır; bunlar, belirli uygulamaları iki kez kontrol etmek için faydalı olacaktır.

Listenin uzunluğu geçmiş etkinliğe bağlıdır. Cihazda çok sayıda yazılım kurulu ise liste uzun olacaktır. Kullanışlı "önerilen bloatware'i değiştir" düğmesi, uygulamanın bir bloatware uygulamaları listesine göre tanımladığı bloatware'i kontrol eder. Durum çubuğunda seçilen öğelerin sayısı görüntülenir.


Yalnızca işaretli öğeleri görüntüleme seçeneği eksik, bu da tüm işaretli öğeleri bulmak için tüm listeyi kaydırmanız gerektiğinden seçimi doğrulamayı zahmetli hale getiriyor. Bununla birlikte, göster/gizle konsoluna bir tıklama bu uygulamaların bir listesini sağlar.

bloatware listesi


Candy Crush Saga, Netflix, Microsoft 3D Builder, Disney Magic Kingdom veya March of Empires gibi uygulamalar, Windows 10 test sisteminde varsayılan olarak seçildi.

Kullanıcılar arayüzde seçili kaldır düğmesine bastığında uygulama bir sistem geri yükleme noktası oluşturur. Önerilen uygulamalar için otomatik uygulama indirmelerini kapalı olarak ayarlar ve yeni kullanıcılar için yeni varsayılan Başlat Menüsü düzenini ayarlar. Her üç seçenek de arayüzdeki Seçenekler menüsü altında kapatılabilir.

Görünüm menüsü birkaç filtreleme seçeneği görüntüler. Microsoft uygulamalarını ve UWP uygulamalarını gizlemek için kullanabilirsiniz.

Kapanış Sözleri


Bloatware Removal Utility, Windows için kullanışlı bir programdır. Bir sistemde gerekli olmayan tüm uygulamaları kaldırmak için sistemin ilk çalıştırılmasında iyi çalışır, ancak daha sonra sistemlerden uygulamaları veya yüklü programları kaldırmak için de çalıştırılabilir.

Bloatware Kaldırma Aracı gönderisi : önceden yüklenmiş Windows uygulamalarını kaldırın ve daha fazlası ilk olarak gHacks Technology News'de göründü .[/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]
 
Üst