Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Bu Bölüme Erişim İzniniz Yok OneNote Hatası Nasıl Giderilir?

Katılım
11 Haz 2022
Mesajlar
14
Tepkime puanı
4
Puanları
0
OneNote, not tutmak istiyorsanız mükemmel bir araç olan ofis ürününün bir parçasıdır. Diğer ürünler gibi, OneDrive ile de eşitlenir. Ancak, erişim sırasında bir hata mesajı alırsanız - Bu bölüme erişim izniniz yok, İzinler geri yüklenirse tekrar senkronize edeceğiz , o zaman bu gönderi sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Bu bölüme erişim izniniz yok, izinler geri yüklenirse tekrar senkronize edeceğiz


OneNote ile İzin sorunu nedir?​

Diğer belgeler gibi, OneNote da Microsoft Hesabına bağlıdır, bu nedenle izin her zaman eklenir. Birisi bir OneNote belgesi paylaştıysa, o belgeye ve bölüme erişmek için yeterli izne sahip olmanız gerekir. Bunun dışında, bu küçük bir aksaklık olabilir ve birkaç temel sorun giderme ile ortadan kalkabilir.

Bu Bölüme Erişim İzniniz Yok OneNote Hatasının Çözümü​

Sorunu çözmek için bu önerileri izleyin. Aynı Microsoft hesabını kullandığınızdan emin olun.

  1. Microsoft Hesabınızda tekrar oturum açın
  2. OneNote Dosyalarını Taşı
  3. OneNote Masaüstüne Geçin
Çözümleri denemeden önce dosyaları yedeklemenizi öneririz. Dosyaya yerel olarak erişemiyorsanız, çevrimiçi olarak OneDrive'dan indirebilirsiniz.

1] Microsoft Hesabınızda tekrar oturum açın​

Eşitlemede bir sorun olabilir ve OneDrive hesabınızı doğrulayamaz. Bunu çözmenin kolay yolu, OneDrive hesabından çıkış yapıp tekrar oturum açmaktır. OneDrive uygulamasından çıkış yaptığınızda tüm yerel dosyalar kaldırılır ve herhangi bir çakışma çözülmelidir.

  • Sistem tepsisinde OneDrive uygulaması simgesini bulun.
  • Simgeye sağ tıklayın ve Ayarlar menüsüne tıklayın
  • Hesap sekmesine geçin ve ardından Bu Bilgisayarın Bağlantısını Kaldır bağlantısını tıklayın
  • Bunu yaptığınızda, tüm dosyalar yerel hesaptan kaldırılacaktır.
  • Adımları tekrarlayın, ancak bu sefer Microsoft hesabını kullanarak oturum açın
PC'ye hangi klasörlerin indirileceğini seçmeniz gerekecektir.


2] OneNote Dosyalarını Taşı​

Bunu yaptım. Masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, aşağıda belirtilen konuma gidin ve yedekleme dosyalarının bir kopyasını alın. Bunları dışarı taşımanız, yani kesip farklı bir konuma yapıştırmanız gerekecek.

C:Kullanıcılar<kullanıcı adı>AppDataLocalMicrosoftOneNote16.0Yedekleme
Ardından, OneNote'un dosyaları kaydettiği konumu açın. Bu dosyaları yerel bir not defterine taşımanız gerekir - bu, OneNote'un yalnızca çevrimiçi sürümüyle yapılamaz - çevrimiçi not defterlerinde klasör bırakmadan, ancak çevrimiçi not defterlerini silmeden.

Bu yöntem, senkronizasyonu yeniden tetiklemelidir. Tamamlandığında, dosyaları geri taşıyabilirsiniz ve her şey iyi yüklenmelidir. Bu yöntem, Microsoft forumlarında rapor veren kullanıcılardan biri için çalıştı .


3] OneNote Masaüstüne Geçin​

Microsoft Store kullanıyorsanız, bu tür sorunlara neden olduğu bilinmektedir. Mağaza uygulamasını kullanmanın en önemli dezavantajlarından biri, Dosya Gezgini'ni kullanarak dosyaya kolay erişiminizin olmamasıdır. Bu nedenle, Microsoft web sitesinden indirebileceğiniz masaüstü uygulamasına geçmek en iyisidir. Dosyalarınızın depolandığı aynı hesapla oturum açtığınızdan emin olun.

Nasıl Düzeltilir Artık Bu Not Defteri Hatasına Erişim İzniniz Yok Mu?​

Otomatik eşitlemeyi devre dışı bırakmak, uygulamayı yeniden yüklemek, sayfaları yeni bir bölüme kopyalamak ve hatta uygulamayı en son sürüme güncellemek dahil olmak üzere birden çok yöntemle artık bu not defteri OneNote Hatasına erişme izniniz yok sorununu düzeltebilirsiniz .

OneNote neden yasak?​

Not defteri sahibi (veya sunucu yöneticisi) bilerek veya yanlışlıkla izinlerinizi değiştirirse bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Defter sahibiyle bağlantı kurmanız ve izin için başvurmasını istemeniz gerekecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst