Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Bu Uzantı, Ubuntu 22.04'Te Masaüstü Widget'ı Olarak Hava Tahminini Gösterir

Ubuntu Linux için epeyce hava durumu uygulaması var. İşte GNOME masaüstü 40+ için yeni bir tane.

Diğer uygulamalardan farklı olarak, uzantı, mevcut hava durumu için sistem tepsisi alanında küçük bir simge gösterir. Üzerine tıklayarak, masaüstü widget'ı olarak sonraki günlerin hava tahminlerini görüntüleyecektir.

Yalnızca temel simgeleri (örn. bulutlu, açık, yağmur veya kar) göstermesine ve aşağıdakiler aracılığıyla kontrol edilmesine izin vermesine rağmen:
  • Widget'ı görüntülemek için gösterge simgesine tek tıklama.
  • gizlemek için masaüstü widget'ına sağ tıklayın.
  • yenilemek için orta tıklayın.
  • Günleri artırmak/azaltmak için yukarı/aşağı kaydırın.
gshell-weather-widget-600x247.webp


Resimde gördüğünüz gibi, Ubuntu 22.04 dizüstü bilgisayardaki durumumda simgeler bir şekilde çok büyük. Ve şimdiye kadar sadece OpenWeatherMap.org'dan hava durumu bilgisi almayı destekliyor.

Hava durumu widget'ı nasıl kurulur:​

NOT: uzantı, GNOME 40+ ile Ubuntu 21.10, Ubuntu 22.04, Fedora 34+ ve Arch Linux vb. üzerinde çalışır.

1.) Ubuntu kullanıcısının önce terminali açmak için Ctrl+Alt+T tuşlarına basması ve tarayıcı aracısını yüklemek için komutu çalıştırması gerekir:

sudo apt chrome-gnome-shell'i kurun
apt-chromeshell-jammy-600x198.webp


2.) Ardından, uzantı sayfasına gitmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve yüklemek için kaydırıcı simgesini açın.

Gnome Shell Hava Durumu

NOT: Ubuntu 21.10+'da önceden yüklenmiş Firefox, şu ana kadar bu şeyi desteklemeyen SNAP'dir! Başka bir tarayıcı kullanın veya Firefox'u deb olarak yükleyin .

install-weather-600x355.webp


Ve açma/kapama düğmesini görmüyorsanız, 'tarayıcı uzantısını yüklemek için burayı tıklayın' bağlantısı üzerinden tarayıcı uzantısını yükleyin ve sayfayı yenileyin.

3.) Son olarak, “Uzantılar” uygulamasını açın ( ile yükleyin sudo apt install gnome-shell-extension-prefs). Ayrıca, konumunuzu aramak ve ayarlamak için uzantıyı yapılandırın.

config-weatherwidget-600x372.webp


Gördüğünüz gibi, uygulamanın uzantıyı istediğiniz gibi devre dışı bırakma veya kaldırma seçeneği de var.
 
Son düzenleme:
Üst