Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Büyük dosyalar göndermek için ücretsiz Dosya paylaşım web siteleri

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Veri taşımak veya aktarmak için parmak veya Pendrive kullandığımız günler geride kaldı. Aşırı dijitalleşmenin zamanı geldi ve verilerimizi yüklemek ve herhangi bir yerden herhangi bir cihazdan erişmek için OneDrive , Google Drive , Dropbox vb. gibi birçok hizmetimiz var. Dosyaların bağlantılarını başkalarıyla paylaşarak onlara erişmelerini sağlayabilirsiniz. Ücretsiz ve premium dosya paylaşımı veya aktarım hizmetleri sunan web siteleri vardır. Bu kılavuzda, Küçük veya Büyük dosyalar göndermek için 10 dosya paylaşım web sitesini listeliyoruz .

Büyük dosyalar göndermek için ücretsiz Dosya paylaşım web siteleri​

Büyük dosyalar göndermek için ücretsiz Dosya paylaşım web siteleri


Aşağıdakiler, internet üzerinden dosya aktarmanıza yardımcı olan popüler ve en iyi dosya paylaşım veya aktarım web sitelerinin 10'udur.

  1. WeTransfer
  2. TransferNow
  3. Wormhole
  4. TransferKit
  5. TransferXL
  6. Send Anywhere
  7. Smash
  8. File Transfer
  9. SurgeSend
  10. Filemail
Her bir hizmetin ayrıntılarına girelim.

1] WeTransfer​


WeTransfer en popüler dosya paylaşım sitelerinden biridir. Hem ücretsiz hem de ücretli hizmetleri var. Ücretsiz servis ile 7 gün boyunca indirilebilen 2 GB'a kadar dosya gönderebilirsiniz. 2GB'tan büyük dosyalar göndermek istiyorsanız, ihtiyacınıza göre ücretli planlara abone olmanız gerekir. Dosya göndermek için kişisel e-postanızın yanı sıra dosya gönderdiğiniz kişinin bir e-postasına sahip olmanız gerekir.

2] TransferNow​

TransferNow , aynı anda 5 GB'a kadar dosyaları 10 kişiye gönderebileceğiniz başka bir dosya paylaşım sitesidir. Gönderdiğiniz dosyalar 7 gün boyunca indirilebilir, ardından dosyaya ücretsiz planda erişilemez. Daha büyük dosyalar yüklemek ve bunları daha fazla kişiye göndermek ve kullanılabilirliklerini genişletmek istiyorsanız ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

3] Wormhole​

Wormhole, kullanmak için e-posta gerektirmeyen ender dosya paylaşım hizmetlerinden biridir. Dosyayı ne zaman sileceğinizi seçmenize izin veren güvenli bir çevrimiçi dosya paylaşım sitesidir. 10 GB'a kadar dosya gönderebileceğiniz ücretsiz bir hizmettir. Bağlantıyı başkalarıyla paylaşmanız yeterlidir. Wormhole'un tek ters tarafı, dosyanın yalnızca 24 saate kadar veya maksimum 100 indirme için indirilebilir olmasıdır. Son kullanma süresini değiştirmek için kullanılabilecek premium plan yoktur.

4] TransferKit​

TransferKit , dosyaları merkezi olmayan bir ağda depolayan bir bulut paylaşım platformudur. 32 GB'a kadar her türlü dosyayı sorunsuz bir şekilde paylaşabileceğiniz ücretsiz bir hizmettir. Paylaştığınız dosyalar merkezi olmayan ağda sonsuza kadar saklanır ve haftada bir silinmez. Dosyalarınız uçtan uca şifrelenir ve bağlantıya sahip olmadıkça hiç kimse bunlara erişemez.

5] TransferXL​

TransferXL , dosyaları 5 GB'a kadar sorunsuz paylaşmanıza olanak tanıyan başka bir ücretsiz ve premium dosya paylaşım hizmetidir. Paylaştığınız dosyalar ücretsiz planda 7 gün boyunca kullanılabilir. Bu hizmeti tek bir günde 10 GB'a kadar olan dosyaları paylaşmak için kullanabilirsiniz. Daha büyük dosyaları 3 aya kadar daha uzun süreler için göndermek isterseniz ücretli planlara abone olabilirsiniz.

6] Send Anywhere​


Send Anywhere, dosyaları gerçek zamanlı olarak göndermek için kullanılabilecek güvenli dosya paylaşım platformlarından biridir. 6 haneli bir anahtar oluşturabilir ve bu anahtarla indirilecek dosyaları paylaşabilirsiniz. Dosyayı indirmek için bir bağlantınızın olması gerekmez. Oluşturduğunuz altı haneli anahtar, dosyaya yalnızca girerek erişmek için kullanılabilir.

7] Smash​

Smash, aktardığınız dosyaların boyutuna herhangi bir sınır koymayan ücretsiz ve premium bir dosya paylaşım hizmetidir. Dosyanın boyutu ücretsiz bir planda 2 GB'ı aşarsa, onları göndermek için sırada beklemeniz gerekir. Göndermek için yüklediğiniz dosyalar ücretsiz planda 7 gün kullanılabilir ve ücretli planlarla değiştirilebilir.

8] File Transfer​


FileTransfer, dosyaları paylaşmak için bir e-posta veya herhangi bir şey gerektirmez. Siz sadece 6 GB'a kadar olan dosyalarınızı yükleyin ve linki paylaşın. Dosya 21 gün veya 51 güne kadar hangisi önceyse orada kalır. Diğer dosya paylaşım servislerinden tek farkı FileTransfer üzerinden dosya paylaşım linkinizden para kazanabilmenizdir.

9] SurgeSend​

SugeSend, kullanıcılarına dosya paylaşımının yanı sıra dosya depolama özellikleri de sunar. Dosyalarınızı SurgeSenf'te depolamak için 5 GB'lık bir alana sahip olursunuz ve 3 GB'a kadar bir dosya yükleyebilirsiniz. Premium planlarla, dosyanız için daha fazla depolama olanağı, daha fazla dosya boyutu ve parola koruması elde edersiniz.

10] Filemail​

Filemail , harika hızlar sunan başka bir dosya paylaşım hizmetidir. E-posta veya güvenli bir bağlantı kullanarak 5 GB'a kadar olan dosyaları gönderebilirsiniz. Ayrıca ücretli planlarda daha fazla özellik ve boyut sağlayan ücretsiz ve ücretli bir dosya paylaşım platformudur.

20 GB'ı nasıl ücretsiz gönderebilirim?​

20 GB'lık bir dosyayı ücretsiz göndermek istiyorsanız TransferKit'i kullanabilirsiniz. Sonsuza kadar bağlantıda kalan 32 GB'a kadar dosyaları göndermenizi sağlar. Uçtan uca şifreli olduğu için dosya güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok.

Çevrimiçi en iyi dosya paylaşımı nedir?​

Bugün çevrimiçi olarak sunulan birçok dosya paylaşım hizmeti var. Dosyalarınızı göndermek için WeTransfer, TransferKit, Send Anywhere, TransferNow gibi yukarıdaki hizmetlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst