Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Chromebook'ta dil nasıl değiştirilir?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Chromebook'lar diğer modern bilgisayarlar gibidir ve dilerseniz üzerlerindeki dili değiştirebilirsiniz. Yeni bir Chromebook'unuz var, ancak tercih ettiğiniz dili kullanacak şekilde ayarlanmamış mı? Sorun değil, Chromebook'unuzu sıfırlamadan dili kolayca değiştirebilirsiniz.

Chromebook'unuzdaki dili değiştirmek için Ayarlar -> Gelişmiş -> Diller ve giriş -> Diller -> Değiştir seçeneğine gidin. İstediğiniz dili seçin ve Onayla ve yeniden başlat seçeneğine tıklayın.

Chromebook'ta dil nasıl değiştirilir?​

Arama yoluyla veya ekranınızın sağ alt kısmındaki saate tıklayarak Chromebook'unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Ayarlar'ı tıklayın. Sol gezinme bölmesinde Gelişmiş'i ve Diller'i seçin ve genişletilmiş menüden giriş yapın.

Chromebook dilleri menüsüDil seçim menüsünü açmak için Diller'i seçin. Cihaz dili seçeneğinin yanındaki Değiştir düğmesini tıklayın.

Chromebook dil değiştirme menüsüTercih ettiğiniz dili arayın veya aşağı kaydırın. İstediğiniz dili seçin ve Onayla ve yeniden başlat düğmesine tıklayın.

Chromebook dil seçimi


Chromebook'unuz yeniden başlatılacak ve seçtiğiniz dili yükleyecektir. Önceki dile geri dönmek için aynı adımları takip edebilirsiniz.

Bir Chromebook'ta web içeriği dillerini değiştirme​

Google Chrome'un sayfaları tercih ettiğiniz dillerde görüntülemesini sağlamak için sistem dilini değiştirmenin yanı sıra web içeriği dillerini de değiştirebilirsiniz.

Arama yaparak veya ekranınızın sağ alt kısmındaki saati tıklayarak Chromebook'unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Ayarlar 'ı seçin. Sol gezinme bölmesinde, Gelişmiş ve Diller'e tıklayın ve genişletilmiş menüden giriş yapın.

Chromebook dilleri menüsü


Dil seçim menüsünü açmak için Diller'i seçin. Web sitesi dilleri altında, + Dil ekle düğmesini tıklayın.

Chromebook dil değiştirme menüsü


Tercih ettiğiniz dili arayın veya aşağı kaydırın. Seçin ve Ekle düğmesini tıklayın.

Chromebook belirli web dilleri


Diller tercihe göre sıralanabilir. Dillere tercihinize göre öncelik vermek için üç nokta menü düğmesini tıklayın ve Yukarıya taşı, Aşağı taşı veya Yukarı taşı'yı tıklayın.

Chromebook web dili seçenekleri


Sayfaların belirli bir dile çevrilmesini istiyorsanız, Sayfaları bu dilde çevirmeyi teklif et seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz.
 
Üst