Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Çin'deki Lenovo PC'ler Windows 11 Insider Sürümlerini Yeniden Yükleyebilir

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Microsoft kısa süre önce Çin'deki Lenovo PC'lere Windows 11'in Insider sürümlerini sunmaya başladı.

lenovo-yoga-9i-14-review-15.jpg


Ne bilmek istiyorsun​

  • Çin'deki Lenovo PC'ler artık Build 22598'den başlayarak Windows 11'in Insider sürümlerini alabilir.
  • Microsoft, değişikliğin nedenini açıklamadı.
  • Lenovo PC Manager uygulaması için bir güncelleme almak için Lenovo PC'lerin en az 15 dakika internete bağlı olması gerekir.
Windows 11 Insider, Çin'deki Lenovo PC'ler için yeniden kullanılabilir. Değişiklik , 13 Nisan 2022'de kullanıma sunulan Windows 11 Build 22598 ile başladı.


Microsoft, Insider yapılarının Çin'deki Lenovo PC'ler için neden tekrar kullanılabilir olduğunu açıklamadı. Şirket az önce değişikliği duyurdu ve Lenovo cihazlarının 15 dakika boyunca internete bağlı olması gerektiğini açıkladı:

Şimdi, Yapı 22598'den başlayarak, Çin'deki Windows Insider üyelerine Lenovo PC'lerde yeni yapılar sunuyoruz. Bu kullanıcıların, Lenovo PC Manager'ın en son sürüme (sürüm 5.0.x) otomatik olarak güncellenmesine izin vermek için en az 15 dakika internete bağlanmaları gerekir. 0.3292 veya üstü) uygulamayla ilgili önemli bir düzeltme almak için.
Bazıları, The Register tarafından belirtildiği gibi, Çin'in yabancı TPM yongalarını yasaklaması nedeniyle Insider derlemelerinin Çin'deki Lenovo PC'lerde engellenmiş olabileceğini düşünüyor . Çin'in Güvenilir Şifreleme Modülü (TCM), dünyanın geri kalanında kullanılan Güvenilir Platform Modülünden (TPM) farklıdır.

Microsoft, Çin'deki Lenovo cihazlarının neden Windows 11'in Insider sürümlerini alabildiği konusunda The Register'a yanıt vermedi .

Çin'deki Lenovo PC'ler için kullanılabilen ilk yapıya gelince, Yapı 22598 çoğunlukla küçük değişiklikler ve uzun bir düzeltme listesi içerir. Bu değişiklikler arasında, temiz bir Windows 11 kurulumundan sonra bazı bilgisayarlarda varsayılan olarak görünecek bir Windows Spotlight duvar kağıdı da var.
 
Üst