Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Corsair K70 RGB Pro İncelemesi: Klavye Hayalleri Mi?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
K70 RGB Pro, Corsair'in K70 mekanik oyun klavyelerinin bir başka çeşididir ve 8.000 Hz'lik bir yoklama oranı içeren bazı ek özelliklere sahiptir - yani bir komutun "karttan PC'ye gitmesi 8000 milisaniye sürer, bu nedenle süper hızlıdır - standart bir alt sıra düzeni, özel medya tuşları, 20 katmana kadar RGB aydınlatma ve daha fazlasıyla birlikte. Peki oyunlara nasıl dayanıyor?

Üstün performans​

  • %100 gölgelenme önleme özelliğine sahip tam anahtar geçişi (NKRO)
  • AXON ile 8.000 Hz'e kadar USB yoklama hızı, 4.000 Hz anahtar tarama
  • Cherry MX Speed RGB, MX Red, MX Brown, MX Blue ve MX Silent anahtar seçenekleri
Corsair K70 RGB Pro, ürünleri performans açısından sunmak için tasarlanmış, turnuvaya hazır bir klavyedir.

160442-gadgets-review-corsair-k70-rgb-pro-keyboard-review-image10-wymhvqrk8c.jpg


Bunu göz önünde bulundurarak, hızlı olacak şekilde üretilmiştir. Yukarıda söylediğimiz gibi: 8.000 Hz'lik hiper yoklama özelliği, tuşa basmalarınızın hızlı ve doğru bir şekilde kaydedildiği anlamına gelir. Bağlam için: bu teknoloji, girişlerinizi diğer klavyelerin çoğundan sekiz kat daha hızlı kaydedeceği anlamına gelir. Dolayısıyla, hızlı oyun oynama konusunda ciddiyseniz ve klavyenize güvenebileceğinizi bilmeniz gerekiyorsa, o zaman bu, gidilecek bir seçenektir. Düşük gecikme ve yüksek doğruluk burada oyunun adıdır.

K70 RGB Pro, Cherry MX Speed RGB'den MX Red, MX Brown, MX Blue ve MX Silent anahtarlara kadar her şeyle mevcut olduğundan, satın alırken de anahtar seçenekleriniz vardır. Çoğu oyuncu oyun için MX Red veya hız anahtarlarını tercih eder, ancak çeşitli anahtarların mevcut olması kesinlikle güzel.

Oyun oynamak nasıl bir şey?​

Tahmin edebileceğiniz gibi, K70 RGB Pro, oyun oynamak için kesinlikle doğru ve duyarlı. Denenmiş ve güvenilir Cherry MX tuşları iyi bir iş çıkarır ve aşırı oylama oranı, düğmelere basışlarınızı takip ederken kesinlikle hiçbir sorun olmadığı anlamına gelir.


160442-gadgets-review-corsair-k70-rgb-pro-keyboard-review-image1-a9k3cxiqnr.jpg


Testlerimiz sırasında MX Red RGB anahtarlarını kullandık ve hem yazı yazmak hem de oyun oynamak için yeterince hoş bulduk. Burada göze çarpan tek dezavantaj, dengeleyicilerin sesidir. Özellikle çılgın bir oyun oturumunun sıcağında düğmeleri hızlı bir şekilde eziyorsanız, hem boşluk çubuğunun hem de enter tuşunun basıldığında fark edilir bir 'ping' aldığını gördük.

Bu, oyun klavyelerinde oldukça yaygın bir sorundur ve K70 RGB Pro ile sınırlı değildir. Ancak, bir kez fark ettiğimizde, duymadan edemedik. Yine de yazma deneyimine zarar vermez. Özellikle oyun içi sese tamamen dalmışsanız veya çalışırken müzik dinliyorsanız.

Yazılımda başka olasılıklar dünyasının kapılarını açabilirsiniz. Tuşları oldukça kolay bir şekilde yeniden programlayabilirsiniz ve belirli tuşları devre dışı bırakmak (örneğin büyük harf kilidi gibi) veya makroları programlamak gibi basit şeyler yapmak mümkündür. Bunu yaparken bir "değiştirici" de kurabilirsiniz; bu, çoğu tuşa daha sonra farklı bir şey yapabilen ikincil bir eylem atayabileceğiniz anlamına gelir.


160442-gadgets-review-corsair-k70-rgb-pro-keyboard-review-image13-qtfgjoviub.jpg


Örneğin, Fn'yi değiştirici olarak ayarlayarak, başka bir anahtarı tamamen farklı bir anahtar eşlemeye, makroya veya başka bir tuşa ayarlayabiliriz. Bu, birçok başka olasılık açar ve klavyede ek donanım tuşları olmadan özel makro tuşlarına izin verir. Akıllı şeyler.

Bolca Profil​

  • Çoklu profiller
  • 8MB yerleşik bellek
  • iCue yazılımında makrolar ve daha fazlasıyla yeniden programlanabilir tuşlar
  • Hepsini devre dışı bırakmak için turnuva düğmesi
Corsair K70 RGB Pro, 8 MB yerleşik belleğe sahiptir; bu, iCue yazılımında farklı ayarlarla 50'ye kadar farklı profil oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bu, tuşları yeniden programlamayı ve makroları kaydetmeyi ve atamayı da içerir.

İşler ciddileşirse, klavyenin arkasında USB bağlantı noktasının yanında bir düğme olduğundan endişelenmenize gerek yok. Bunu açarsanız, varsayılan ayarlarla ciddi oyuna odaklanabilmeniz için RGB aydınlatmasını ve tüm makroları devre dışı bırakan turnuva modunu etkinleştirir. Ayrıca iCue'nin çalışması konusunda endişelenmenize gerek yok, bu nedenle sistem performansını olumsuz yönde etkileyeceğinden endişeleniyorsanız bunu kapatabilirsiniz.

Tüm bu üstün özellikler, klasik fırçalanmış alüminyum tasarım, kaliteli çift vuruşlu PBT tuş başlıkları, özel medya tuşları ve daha fazlasını içeren bir çerçeveye sığdırılmıştır. Üstte, kaydırma kilidi ve büyük harf kilidi gibi şeyler etkinleştirildiğinde size göstermek için yanan küçük bir ekran bile var. Aynı zamanda, bilekleri yormayan ve olması gerektiğinden çok daha rahat olan kauçuk kaplı bir manyetik bilek desteği ile birlikte gelir.

Estetik açısından pastadaki son kiraz, K70 RGB Pro'nun ayrıca standart bir alt sıra düzenine sahip olması, böylece son bitişi kişiselleştirmek için kendi özel tuş başlıklarınızı kullanabilirsiniz. Bu, standart PBT tuş başlıkları, bazı alanlarda istediğimiz kadar RGB ışığının geçmesine izin vermediği için idealdir, ancak çoğunlukla, iş görünüyor.

Güzel aydınlatma katmanları​

  • Tuş başına RGB aydınlatma
  • 20 katmana kadar RGB aydınlatma mümkün
Küçük sorunlar bir yana, aydınlatma Corsair K70 RGB Pro'nun parladığı başka bir yer. Alüminyum arka plakadan mükemmel yansımalara ve tuş başlıklarından hoş bir parıltıya sahip olduğu için harika görünüyor.

Diğer Corsair klavyeler gibi, K70 RGB Pro da iCue içinde programlanabilen tuş başına RGB aydınlatmaya sahiptir. Ancak birden fazla aydınlatma katmanı oluşturmak da mümkündür. Toplamda 20 katmana kadar renkleri ve efektleri üst üste istifleme.

Örneğin, statik tek bir renkten oluşan bir temel katman oluşturabilir, ardından bunun üzerine reaktif efektler katabilirsiniz. Yani kullanılmadığında sakin bir renktir, ancak yazmaya başladığınızda aniden renklenir. Alternatif olarak, önemli WASD tuşlarının renklerini ve diğerleri için diğer efektleri ayarlayabilirsiniz.

Elbette, farklı profillerde farklı renkler de ayarlayabilirsiniz, böylece farklı modlar için belirli efektler ve renkler göreceksiniz. Farklı oyunlar oynuyorsanız ve her biri için ayrı ayarlara sahip olmanız, ancak hangi modda olduğunuzu bilmeniz için renk değişikliği görmeniz gerekiyorsa idealdir.

160442-gadgets-review-corsair-k70-rgb-pro-keyboard-review-rgb-image4-wrsn6zfuig.jpg


Bu aydınlatma seçenekleri, K70 RGB Pro'yu gerçekten öne çıkarıyor ve mükemmel bir kişiselleştirme düzeyine izin veriyor.
 
Son düzenleme:
Üst