Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Dell P2422HE İncelemesi: Tam Özellikli Bir Üretkenlik Monitörü

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Dell P2422HE, olağanüstü özelliklere sahip 24 inçlik küçük bir üretkenlik monitörüdür. Normal video girişleri ve USB bağlantı noktalarının ötesinde, bu monitörde ayrıca ikinci bir monitöre zincirleme bağlamanıza olanak tanıyan bir DisplayPort çıkışı vardır; bir video sinyali taşıyabilen ve 65 W güç sağlayan bir USB-C bağlantı noktası; ve bir RJ45 Ethernet bağlantı noktası, böylece dizüstü bilgisayarınızın kendine ait bir ağ bağlantı noktası olmasa bile ağ bağlantınızı kabloyla bağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda tamamen ayarlanabilir bir standa ve - neyse ki - piyasaya sürüldüğünden beri büyük ölçüde düşen bir fiyat etiketine sahip. Bu nedenle Dell P2422HE, not edilmemesi gereken birkaç küçük kusur olmasına rağmen, hem uzak çalışanlar hem de küçük ofisler için kolay bir öneridir.

Dell P2422HE incelemesi: Paranın karşılığında ne alıyorsunuz?​

Dell'in web sitesine göre, P2422HE başlangıçta 340 £'dan piyasaya sürüldü ve o zamandan beri 300 £'un altına düştü ( bu yazının yazıldığı sırada Amazon'da 260 £ ve Dell'de 271 £ ). Para karşılığında, 1.920 x 1.080 çözünürlüğe, 60Hz yenileme hızına ve alıntılanan 8ms G2G yanıt süresine sahip 24 inç IPS panel alıyorsunuz.

dell_p2422he_review_-_2_0.jpg


Bu monitörün olağandışı bağlantı noktası durumunu zaten özetledim, ancak açıklığa kavuşturmama izin verin. P2422HE'de bir HDMI 1.4 bağlantı noktası ve bir DisplayPort 1.2 girişinin yanı sıra papatya zinciri oluşturmak için bir DisplayPort 1.2 çıkışı bulunur. Ayrıca dört adet USB-A 3.2 Gen 1 bağlantı noktası, video görevleri ve güç dağıtımı için bir adet USB-C 3.1 Gen 1 bağlantı noktası ve bağlı PC veya dizüstü bilgisayarınızı bir kablosuz yönlendiriciye bağlamak için bir RJ45 Ethernet bağlantı noktası vardır. USB-B bağlantı noktası veya 3,5 mm jak yok.

Stand, 150 mm yükseklik ayarı, 90 derece dönüş (manzaradan portreye), 45 derece sola ve sağa dönüş ve 21 derece geriye eğilme sunar. Kutu, güç kablosu ve belgelerin yanında bir USB-C - USB-C kablosu ve bir DisplayPort 1.2 kablosu içerir.

Dell P2422HE incelemesi: Bu konuda neyi seviyoruz?​

P2422HE güzel görünümlü bir monitör. Gümüş standı ve mat siyah panelinin her ikisi de çok Dell'dir ve P2422HE'nin şu anda piyasadaki benzer 24 inç monitör lejyonlarının arasından sıyrılmasına yardımcı olur. Panelin çerçeveleri alışılmadık derecede incedir ve P2422HE'nin bir inçlik yer israf etmediğini izlenimini verir.

Bununla birlikte, P2422HE güzel bir yüzden çok daha fazlasıdır. İlk bakışta özellik listesi beni şaşırttı ve o zamandan beri sadece daha fazla takdir etmeye başladım. Dört ana ayar seçeneğinin tümünü bu kadar basit görünümlü bir standa sığdırmak hiç de kolay değil: Gizli döndürme mekanizmasından ve monitörün portre moduna dönüş kolaylığından çok etkilendim.

dell_p2422he_review_-_3_0.jpg


Tabii ki buradaki en büyük cazibe liman seçimi. Dell, P2422HE'yi bir "hub monitör" olarak pazarlıyor ve bu, paranın çok üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Bu monitör, akla gelebilecek her temeli ve iyi bir ölçüm için birkaç tane daha kapsar. P2422HE'yi 34 inç ultra geniş Huawei MateView GT'ye bağlayarak sınırlarını zorladığım zincirleme zincirleme özelliğini özellikle seviyorum (herhangi bir zorluk olmadan eklemeliyim).

Ardından, dizüstü bilgisayarın Ethernet bağlantı noktası veya kendisine ait bir bağlantı noktası olmamasına rağmen, Surface Laptop 2'mi P2422HE'nin USB-C soketi aracılığıyla doğrudan yönlendiricime bağlamamı sağlayan RJ45 bağlantı noktası var. Bu bir dizüstü bilgisayar kullanıcısının hayalidir.

Ancak, monitör testlerde iyi performans gösteremezse, bu dikkat çekici özellikler aynı etkiye sahip olmayacaktır. Genel olarak sonuçlar belirgin bir şekilde karışık olsa da, birkaç olumludan bahsetmeliyim. Kontrast, renk ön ayarına bağlı olarak 1.000:1 ile 1.100:1 arasındadır IPS monitörlerinin söz konusu olduğu kurs için eşittir. Arka ışık hoş bir şekilde homojendir ve ekranın kenarından gözle görülür şekilde taşmaz.

dell_p2422he_review_-_7_0.jpg


Kutudan çıktığı haliyle P2422HE, 1,56 ortalama Delta E renk varyansı puanıyla sRGB renk gamının %109'unu üretti. Bu, yalnızca 7,75'lik maksimum Delta E ile kararan iyi bir sonuçtur (bazı kırmızı tonlar ciddi anlamda asiydi). Temel olarak, Dell P2422HE, Varsayılan renk ön ayarına bağlı kalmanız koşuluyla, oldukça doğru renklere sahip bir monitördür.

Dell P2422HE incelemesi: Daha iyi ne olabilir?​

Bununla birlikte, diğer renk ön ayarlarından herhangi birine geçin ve görüntüye yoğun bir mavi/kırmızı renk tonu uygulayan ciddi derecede hatalı renk üretimi veya renk sıcaklıkları ile karşılaşacaksınız.

Örneğin, Film modunda, P2422HE, 10.600K'lık (ağır mavi renk tonu) tuhaf bir renk sıcaklığına karar verdi ve ortalama Delta E 5.13'lük hatalı renk temsili sinyali verdi. Dürüst olmak gerekirse, normalde kullanıcılara bir monitörü varsayılan modunda tutmalarını öneririm, ancak henüz bu kadar şaşırtıcı bir işe yaramaz ön ayar aralığıyla karşılaşmadım.

dell_p2422he_review_-_8_0.jpg


Performans açısından kötü haberler devam ediyor. P2422HE, Dell'in belirtilen zirvesinden daha düşük ve BenQ GW2485TC gibi rakiplerinden önemli ölçüde daha kötü olan 221cd/m² (Varsayılan modda 199cd/m²) zirve parlaklığıyla öne çıkıyor. Sonuç, parlak koşullarda P2422HE'nin panelini görmek istediğimden daha zor.

Ayrıca bu monitördeki görüş açılarından da heyecan duymuyorum. Benzer şekilde ucuz IPS panellerde olduğu gibi, bu panelde de biraz IPS parlaması var, bu da belirli açılardan ekranın beyaz bir ışığı yansıtıyormuş gibi görüneceği anlamına geliyor. Çoğu zaman fark edilmez, ancak karanlık içeriği görüntülerken fark edebilirsiniz.

Düşük maksimum yenileme hızı (60Hz) ve nispeten yüksek tepki süreleri göz önüne alındığında, oyuncular dikkatli olmalı, ancak bu pek de büyük bir günah değil. Özellikle bu monitörün fiyatı göz önüne alındığında, yerleşik hoparlörlerin veya hatta 3,5 mm kulaklık jakının olmaması daha az affedilebilir. Test ettiğim her monitörden en az birini veya diğerini bekliyorum ve hayatım boyunca Dell'in neden ikisini de atladığını çözemiyorum.

Dell P2422HE incelemesi: Satın almalı mısınız?​

Sonuç olarak, Dell P2422HE, ofis çalışanları için büyük bir düşüşten sonra size kabuslar yaşatmayacak bir fiyata harika bir özellik seti sunarak benim için bir tavsiye aldı. Evet, bu monitörün panelinden daha fazlasını bekliyordum ve herhangi bir ses türünün olmaması beni hala şaşırtıyor, ancak ortalama bir çalışan kullanıcı tarafından gözden kaçırılma olasılığı düşük olduğundan, bunları gözden kaçırmak zor değil.

Ofisinizin normalde sağlayabileceği türden bir monitör arayan bir ev kullanıcısıysanız veya çalışanlarınızı donatmak için iyi donanımlı ve ucuz bir monitör arayan bir ofis yöneticisiyseniz, Dell P2422HE iyi bir seçimdir.
 
Üst