Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Discord GIF'leri Çalışmıyor Veya Bozuk; Onlara Nasıl İzin Verilir?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bu gönderi, GIF Discord'da çalışmıyorsa farklı çözümler sunar . Discord, popüler bir anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformudur. Sesli/görüntülü arama yapmak, metin mesajları oluşturmak ve özel sohbetlerde dosya göndermek için kullanabilirsiniz. Sohbeti daha ilginç hale getirmek için GIF'leri bile kullanabilirsiniz. Ancak en son Discord yama güncellemesini indirdikten sonra, kullanıcılar GIF'in kendileri için çalışmadığını bildirdi.

GIF Discord'da çalışmıyor


Giflerim neden Discord'da çalışmıyor?​

GIF'in Discord'da çalışmaması belirli bir cihaz sorunu değildir, yani Android, iOS ve Windows'ta oluşur. Ancak tüm cihazlar için nedenler tipiktir. Discord üzerinden GIF gönderemiyorsanız, zayıf bir internet bağlantısına bağlı olma ihtimaliniz yüksektir. Sorun, geçici hatalar ve sistem dosyası bozulması nedeniyle de ortaya çıkacaktır.

Discord'da maksimum 8 MB boyutunda bir GIF gönderebilirsiniz. GIF boyut sınırınız aşarsa, söz konusu sorunla karşılaşırsınız. Bunların hepsi sorunun arkasındaki ortak nedenlerdi. Şimdi bunları nasıl ortadan kaldıracağımızı görelim.

Discord GIF'leri çalışmıyor veya bozuk​

GIF Discord'da çalışmıyorsa deneyebileceğiniz adımlar aşağıdadır.

 1. Discord'u Yeniden Başlat
 2. İnternet bağlantısını kontrol edin
 3. Discord önbelleğini temizle
 4. Discord ayarlarını değiştir
 5. Discord'u yeniden yükleyin
 6. Discord Web'i kullanın
Şimdi, tüm çözümleri ayrıntılı olarak inceleyelim.

1] Discord'u Yeniden Başlatın​

Deneyebileceğiniz ilk şey Discord'u yeniden başlatmaktır. Sorun, uygulamadaki geçici bir aksaklıktan kaynaklanabilir ve bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey yeniden başlatma sürecinden geçmektir. Bu nedenle, Discord'u yeniden başlatın ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin. Evet ise, gitmekte fayda var. Ancak sorunun devam etmesi durumunda listedeki bir sonraki çözümü deneyin.


2] İnternet bağlantısını kontrol edin​

Birçok kullanıcı için sorun, zayıf bir internet bağlantısı nedeniyle meydana geldi. Discord gibi iletişim platformları, sorunsuz çalışabilmeniz için güçlü ve istikrarlı bir internet bağlantısına bağlı olmanızı gerektirir. Durum böyle değilse, her zaman farklı sorunlarla çevrili olacaksınız.

Herhangi bir internet hız kontrol web sitesini ziyaret edin ve bant genişliğinizi kontrol edin. Nispeten daha düşük bir bant genişliği alıyorsanız, ISS ile iletişime geçin ve sorunu çözmelerini isteyin.


3] Discord önbelleğini temizle​

Söz konusu sorun, bozuk Discord önbellek dosyaları nedeniyle ortaya çıkabilir. Diğer tüm uygulamalar gibi Discord da hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için önbellek verilerini depolar. Ancak bu veriler, önlenebilir nedenlerden dolayı zamanla bozulabilir. Bu sizin için de geçerliyse, şu anda karşılaştığınız sorun da dahil olmak üzere farklı sorunlarla karşılaşacaksınız. Discord önbellek verilerini temizlemek için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır.

 1. Başlamak için Görev Yöneticisi'ni açın ve Discord'u arka plandan kapatın.
 2. Discord ile ilişkili diğer tüm uygulamaları arka plandan kapatın.
 3. Windows + R kısayol tuşuna basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın.
 4. Sağlanan bu alana %AppData% yazın ve Tamam'a tıklayın.
 5. Discord klasörünü açın.
 6. Klasörü açmak için Önbelleğe çift tıklayın .
 7. İçerideki her şeyi seçin, sağ tıklayın ve Sil seçeneğini seçin.
Bu kadar. Şimdi Windows PC'nizi yeniden başlatın ve Discord'u açın. Bir GIF göndermeyi deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Değilse, listedeki bir sonraki çözümü deneyin.

4] Discord ayarlarını değiştir​

Deneyebileceğiniz bir sonraki şey, Discord ayarlarını değiştirmek. Yapmanız gereken değişiklikler aşağıdadır.

 1. Windows PC'nizde Discord'u açın.
 2. Ekranın sol alt köşesinde bulunan dişli simgesine tıklayın.
 3. Uygulama Ayarları altında, Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın.
 4. Discord'a odaklanıldığında GIF'leri otomatik olarak oynat ve Animasyonlu emojileri oynat seçeneklerinin yanındaki geçişi etkinleştirin .
Bu kadar. Discord'u yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

5] Discord'u Yeniden Yükleyin​

Adımlardan hiçbiri yardımcı olmadıysa, yeniden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum dosyasında soruna neden olan bazı sorunlar olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, uygulamayı yeniden yüklemektir.

6] Discord Web'i kullanın​

En kötü senaryoda, Discord'u yeniden yüklemek de yardımcı olmadıysa, bunun bir uygulama sorunu olma olasılığı yüksektir. Bu durumda, geliştiriciler sorunu çözene kadar Discord web'i kullanabilirsiniz.

Discord neden başlatılırken takılıyor?​

Başlangıç ekranında Discord takılıyorsa, sorunun bozuk, hasarlı veya eksik dosyalardan kaynaklanma olasılığı yüksektir. Sorunu çözmek için dosyaları geri yüklemeniz gerekecek.
 
Üst