Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

El Yazısı İmzayla E-postalarınızı Nasıl İyileştirirsiniz?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
E-posta, pazarlama dünyasının sevgilisidir ve bunun iyi bir nedeni vardır. E - posta kullanıcılarının %99'unun her gün gelen kutularını kontrol etmesi, müşterilerle bağlantı kurmanın mükemmel bir yoludur.

Ancak, e-posta pazarlamasının popülaritesi, rakipleriniz arasında öne çıkmak için daha çok çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Sadece harika içerik yazmak yeterli değil. E-postalarınızı kişiselleştirilmiş hissettirmeli ve profesyonel görünmelisiniz.

E-postalarınıza ekstra insani bir dokunuş kazandırmak için nasıl el yazısı imza oluşturabileceğinizi göstereceğiz.

Neden İmzaya İhtiyacınız Var?​

Her gün gönderilen ve alınan milyarlarca e-postanın yarısından fazlası spam . Bir profesyonel olarak, müşterilerin onları atmaması için e-postalarınızın güvenilir ve inanılır görünmesini istersiniz.

Yüksek kaliteli, el yazısıyla yazılmış bir e-posta imzası oluşturmak, müşterilerle güven oluşturmanıza yardımcı olur . İmzayı ayrıca marka kimliğinizi güçlendirmek , profesyonelliği uyandırmak ve kişisel bir dokunuş eklemek için de kullanabilirsiniz .

Beş basit adımda el yazısı imza oluşturabilirsiniz. Hadi dalalım.

1. Bir imza oluşturucu web sitesine gidin.​

El yazısı imza oluşturmak için çevrimiçi bir araç kullanmanız gerekir. İyi haber şu ki, Signature Maker ve Create My Signature gibi birçok web sitesi el yazısı imzanızı ücretsiz olarak dijitalleştiriyor.

İmzanızın marka renklerinize ve stilinize uymasını istiyorsanız, "dijital kaleminizin" kalınlığını ve rengini özelleştirebileceğiniz bir araç arayın.

2. "İmzamı Oluştur"u seçin.​

İmza Oluşturucu'ya veya başka bir araca gittiğinizde, "İmzamı Oluştur" düğmesini seçin.

El Yazısı İmza Nasıl Oluşturulur


Başka bir çevrimiçi imza oluşturucu kullanıyorsanız, imzanızı yazma veya çizme seçeneği size sunulabilir. "İmza çiz" seçeneğini seçin.

3. Kalem ayarlarınızı belirleyin.​

Elektronik imza oluşturucu sayfasında kaleminiz için iki özelleştirme seçeneğiniz vardır: genişlik ve renk.

El Yazısı İmza için İmza Oluşturucu


Kalem genişliğini seçmek için sayıları kullanın. Daha yüksek sayılar daha kalın çizgiler oluşturur. Ardından, bir kalem rengi seçebilirsiniz.

Araç, renkler için üç kategoriye sahiptir: temel, kaydedilmiş ve gelişmiş. Temel seçimlerde doğru rengi bulamazsanız, renginizi seçmek ve açıklığı ve doygunluğu ayarlamak için gelişmiş sekmeyi kullanabilirsiniz.

Genel olarak, siyah bir kalem kullanmak veya markanıza uygun bir renk seçmek en iyisidir. Markanıza uygun bir renk kullanırken, bilgisayarda okunmasının kolay olduğundan emin olun.

4. İmza çizin.​

Ayarları beğeninize göre özelleştirdikten sonra, farenizi kullanarak kendi imzanızı çizin. Dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız, parmağınızı veya özel kalemi de kullanabilirsiniz.

Dijital El Yazısı İmza Çizmek


Çiziminizi beğenmediyseniz veya kalem ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız “Temizle” butonunu kullanarak baştan başlayabilirsiniz.

Fareniz veya izleme dörtgeninizle nasıl imza yapılacağını öğrenmek zor olabilir, bu nedenle her zaman dokunmatik ekranlı bir cihazda deneyebilir veya el yazısı yazı tiplerini kullanarak bitişik el yazısı imza oluşturabilirsiniz.

5. El yazısı imzanızı kaydedin ve indirin.​

Memnun kaldığınız bir el yazısı imzanız olduğunda, "Kaydet"i tıklayın. Ardından “İmzayı İndir” yazan bir düğme göreceksiniz. Dijital imzanızı bir görüntü dosyası (.png veya .jpg formatı) olarak kaydetmek için indirme düğmesini tıklayın.

İndirdiğiniz görseliniz, şeffaf bir arka plana karşı kişisel imzanıza sahip olacaktır. Bu şekilde, e-postalara ekleyebilir ve hatta PDF belgelerini elektronik olarak imzalamak için kullanabilirsiniz.

E-postalara El Yazısı İmzanızı Nasıl Eklersiniz?​

Artık imzanızın resmini içeren bir dosyanız olduğuna göre, onu e-postalarınıza eklemenin zamanı geldi.

Seçenek 1: Profesyonel Bir Şablon Kullanarak E-posta İmzası Oluşturun​

Daha fazla biçimlendirme seçeneği ve sosyal medya simgeleriyle daha profesyonel bir imza istiyorsanız, HubSpot'un ücretsiz E-posta İmza Aracını kullanarak bir imza oluşturabilirsiniz .

Başlamadan önce, resim URL'sini almak için el yazısı e-imzanızla birlikte resim dosyasını Dropbox'a veya Google Dokümanlar'a yüklemeniz gerekir.

Bu yapıldıktan sonra, HubSpot'un E-posta İmza Aracına gidin ve sol taraftan bir şablon seçin.

Adınız, iş unvanınız ve iletişim bilgileriniz dahil olmak üzere imza ayrıntılarınızı girmek için ikinci sekmeyi kullanın.

Ardından, özel bir resim yüklemek için resim simgeleriyle dördüncü sekmeye gidin.

Özel imza resimlerinizi yüklemek için HubSpot Email Signature Maker sekmesi.


Dropbox resminize gidin ve dijital imza resminizin bağlantısını almak için “URL'yi Kopyala”ya tıklayın. El yazısı imzanızı eklemek için bağlantıyı HubSpot aracındaki “Profil Resmi” altına yapıştırın.

El yazısı bitişik el yazısı imzalı e-posta imzası.


İmzanızın temasını ve renklerini markanıza uyacak şekilde değiştirmek için boya fırçası simgesi olan üçüncü sekmeyi kullanabilirsiniz.

Mükemmel imzaya sahip olduğunuzda, bilgilerinizi doldurmak ve yeni e-posta imzanızı indirmek için "İmza Oluştur"u seçin.

Seçenek 2: E-posta İstemci İmza Ayarlarınızı Kullanma​

İmza dosyanız şeffaf bir arka plana sahip olduğundan, Gmail veya Microsoft e-posta ayarlarınızı kullanarak özel imzanıza resim olarak yükleyebilir ve ekleyebilirsiniz .


Gmail'in e-posta imza ayarlarının ekran görüntüsü.


İmza görüntüsünün çok büyük olmadığından emin olmak için görüntüyü manuel olarak yeniden boyutlandırdığınızdan veya "küçük" boyutu kullandığınızdan emin olun.

Son Düşünceler: E-postalarınız İçin El Yazısı İmza Nasıl Oluşturulur?​

E-posta pazarlaması, müşterilere ulaşmak için en iyi kanallardan biridir ve rakipleriniz de bunu bilir. Öne çıkmak istiyorsanız, e-postanızın sadece içeriğine değil, her unsuruna dikkat etmelisiniz.

El yazısı imzalı profesyonel bir şablon kullanmak, profesyonelliği ve kişiselleştirmeyi, kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacak şekilde dengeler.
 
Son düzenleme:
Üst