Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

En İyi Gmail Özellikleri: 15 Gmail İpucu ve Püf Noktası

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
144307-apps-feature-gmail-image1-phyjverzxq-2.jpg
İlkel bir mavi-beyaz arayüz aracılığıyla hepimize 1 GB'lık devasa bir depolama alanı sunan Gmail'in kullanıma sunulması daha dün gibi . Ancak şimdi, Google'ın imza e-posta hizmeti tamamen büyüdü. Bu doğru, bir şekilde Gmail 15 yaşın üzerinde. 1 Nisan 2004'te giriş yaptı ve şu anda 1,5 milyardan fazla kullanıcısı var.
Bu kullanıcılar arasındaysanız, e-posta istemcinizden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Gmail, sayısız gizli özelliğe sahip sağlam bir platformdur, bu nedenle, sizi hızlandırmak için favorilerimizden 15 tanesini burada bulabilirsiniz.

En iyi Gmail özellikleri​

144307-apps-feature-gallery-image14-tyird4jszk.png

Akıllı Yanıt​

E-postaları yanıtlamak, özellikle hareket halindeyken okumak kadar kolay olsaydı. Kaldırımdaki yaya trafiğinde gezinmeye veya trene yetiştiğinizden emin olmaya çalıştığınız bu anlar, bir yanıt oluşturmayı oldukça imkansız hale getirir. Ancak Gmail, yanıt verme olasılığınız en yüksek olan yanıtları önermek için yapay zekayı kullanan Akıllı Yanıt ile bunu kolaylaştırır.

144307-apps-feature-gallery-image13-kxteqizdmv.png

Akıllı Yazma​

Akıllı Yanıt'a benzer şekilde, bir Akıllı Yazma da vardır. Sırada yazmanız en muhtemel sözcükleri önermek için yapay zekayı kullanarak hızlı bir şekilde e-posta oluşturmanıza yardımcı olur. 2018 yılında kullanıma sunulan özellik, hızlı mesaj yazmayı kolaylaştırmak için sık kullanılan ifadelerinizin neler olduğunu öğrenebiliyor.

144307-apps-feature-gallery-image9-w4yrsgejs8.png


Dürtmek

Bir iş günü boyunca tonlarca e-posta alırsanız, her birine yanıt verdiğinizden emin olmanın biraz telaşlı olabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Nudge, yanıtlamadığınız e-postaları gelen kutunuzun üst kısmında yeniden ortaya çıkararak herkese geri dönmenize yardımcı olur.

144307-apps-feature-gallery-image12-dbaujolg1h.png

Gmail araması

Hepsinin en iyi özelliği en başından beri var. Google, o zamanlar en iyi bilinen şeyi arama pirzolalarını bir e-posta hizmetiyle birleştirdi. Gmail arama çubuğu, gelen kutusu olarak adlandırdığınız o karmaşada gizlenmiş belirli bir mesajı veya bilgi parçasını sezgisel olarak bulmanızı sağlar. Arama sonuçlarınızı filtrelemek için kelimeler veya semboller ( veya arama operatörleri ) bile kullanabilirsiniz . Ayrıca, e-postaları içerdikleri kelimelere veya ekli dosyaların boyutuna göre aramanıza izin veren gelişmiş arama da vardır.

144307-apps-feature-gallery-image3-hva2oqaxb1.png

E-postalarınızı arşivleyin

Gmail, kullanıcılara tüm hesaplarda 15 GB boş alan sunar. Ancak arşiv işlevini çok sık kullanıyorsanız , muhtemelen kendinizi daha fazla alan için ödeme yaparken bulmuşsunuzdur. Gmail, herhangi bir kullanıcının, iletileri kalıcı olarak silmek zorunda kalmadan gelen kutularını düzenleyebilmeleri için e-postaları arşivlemesine olanak tanır.

144307-apps-feature-gallery-image17-vhzzl4e6kb.png

Gönderilen Postayı Geri Al​

İster bariz bir yazım hatası olan önemli bir e-posta olsun, isterse yanlışlıkla Tümünü Yanıtla'ya basılsın, bazen hemen pişman olacağınız bir e-posta gönderirsiniz. Ancak Gmail, 2015'ten bu yana bize bir iletiyi gönder düğmesine bastıktan sonra 30 saniyeye kadar silme olanağı vererek arkamızda kaldı. Vay canına.

144307-apps-feature-gallery-image16-1mv7r0i5wz.png

Gmail Hesapları Arasında Geçiş Yapma​

Bir iş e-postası ve kişisel bir e-posta adresi olan biriyseniz, Google'ın birden fazla hesap arasında zahmetsizce geçiş yapabilmesi bir nimettir. Geçmişte, farklı bir e-posta hesabına erişmek istiyorsanız, bu genellikle çıkış yapmak ve diğer hesapta oturum açmak anlamına geliyordu. Gmail, 2014'te oturum açma ve birkaç Gmail hesabı arasında geçiş yapma özelliğini eklediğinde bunu çözdü.

144307-apps-feature-gallery-image7-rncwc978qh.png

Harici Hesap Ekle​

Gmail sürekli olarak daha iyi hale geliyor; bu, Yahoo veya AOL'de hala eski bir e-posta hizmetine bağlıysanız talihsiz bir durumdur. Anladık. Her şeyi değiştirmek bir angarya. Ancak kullanışlı bir özellik sayesinde bu artık sorun değil. Gmail Ayarlarında, örneğin Yahoo veya Hotmail adresinizi bağlayabilir ve tüm Gmail uygulamasından mesaj alıp göndermeye başlayabilirsiniz.

144307-apps-feature-gallery-image5-oza9ua6twj.png

Gizli Mod​

Gizli Mod, Gmail üzerinden gönderdiğiniz bilgilerin gizliliğini daha iyi sağlamak için e-postalarınıza son kullanma tarihleri eklemenize olanak tanır. Geçen yıl piyasaya sürülen Gizli Mod, kullanıcıların mesajın kendi sürümlerini indirmelerini, herhangi bir bilgiyi kopyalamasını veya yazdırmasını engellemenize de olanak tanır ve alıcının bunu görüntülemek için bile iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmasını gerektirir.

144307-apps-feature-gallery-image2-0virjzwi9k.png

G-Suite Uygulamaları ve Diğer Eklentiler​

Gmail, Google'ın kendi G Suite uygulamalarıyla entegredir. Örneğin, doğrudan Gmail'in web uygulamasının içinden Hangouts'a erişebilir ve takviminizi yönetebilirsiniz. Ayrıca Asana, Trello, Intuit ve Docusign gibi G-Suite marketi aracılığıyla üçüncü taraf eklentileri bulabilir ve kullanabilirsiniz.

144307-apps-feature-gallery-image15-klzqbyap3w.png

E-postaları Erteleme​

E-posta bildirimlerini her zaman tamamen unutmak için kaydıran biriyseniz, bu Erteleme işlevi çok faydalıdır. 2018'de kullanıma sunulan bu e-posta, aynı gün, yarın veya hatta daha sonra olsun, size bu e-postayı yeniden gösterme olanağı verir.

144307-apps-feature-gallery-image10-e3y4rbgn7r.png

Çevrimdışı Çalışmak​

Gmail'in Ayarlar'da etkinleştirilebilen Çevrimdışı özelliği ile internete bağlı olmasanız bile mesajlarınızı okuyabilir, yanıtlayabilir ve arayabilirsiniz. Ancak Gmail'i çevrimdışı olarak yalnızca bir Chrome tarayıcı penceresinde kullanabilirsiniz, Gizli modda kullanamazsınız.

144307-apps-feature-gallery-image8-ujspzyxnvm.png


Para Gönderme​

Herhangi bir e-posta adresine ücretsiz olarak para göndermek için Gmail'i kullanabilirsiniz . Ayrıca birisinin size gönderdiği parayı kabul edebilir veya birinden para talep edebilirsiniz. Google, para göndermek için herhangi bir ücret talep etmez. Ayrıca Google Pay bakiyenizi, banka kartınızı veya Google Pay'e bağlı banka hesabınızı kullanır.

144307-apps-feature-gallery-image6-ci52sa1eg7.png

Büyük Ekler Gönderme​

Gmail'in bir e-postadaki ekler için 25 MB sınırı vardır, ancak bu, Google Drive kullanılarak kolayca aşılabilir. Dosyanızı Google Drive'a yükleyin ve ardından mesajınızı oluştururken Google Drive düğmesi aracılığıyla alın. 10 GB'a kadar dosya gönderebilirsiniz.

144307-apps-feature-gallery-image11-yihq9e2vgs.png

Mesajları Zamanlama​

Sonuna kadar kullandığımız bir özellik, mesajları zamanlama yeteneğidir. Bu, patronunuza hızlı bir not veya yanıt göndermek istediğiniz ancak Salı günü saat 4'e kadar ayakta olduğunuzu bilmesini istemediğiniz durumlar için idealdir.
 
Üst