Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

En İyi GoPro 2022: Hangi GoPro Sizin İçin Uygun?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0

Yeni bir GoPro Hero 10 Black'de tasarruf edin​

Hero 10 Black, yepyeni bir işlemci, 5.3K60 video ve HyperSmooth 4.0 stabilizasyonu ile GoPro'nun şimdiye kadarki en yetenekli aksiyon kamerasıdır. Hero 10 Black genellikle 480 £ fiyatla satılırken, şu anda 32GB microSD kart ve 12 aylık GoPro aboneliği ile birlikte yalnızca 330 £ karşılığında bir tane satın alabilirsiniz. GoProNow 330 £

Bir bakışta en iyi GoPro aksiyon kameraları​

  • Şimdiye kadarki en iyi GoPro: GoPro Hero 10 Black
  • En iyi bütçeli GoPro: GoPro Hero 8 Black
  • En İyi GoPro 360 kamera: GoPro Max
  • En iyi orta seviye GoPro: GoPro Hero 9 Black

Sizin için en iyi GoPro nasıl seçilir​

GoPro'nun mevcut serisi, amiral gemisi Hero 10 Black , orta seviye Hero 9 Black , giriş seviyesi Hero 8 Black ve çift lensli GoPro Max 360 kameradan oluşuyor. Yeterince dikkatli bakarsanız, daha eski Hero 7 modellerini de bulabilirsiniz; bunlar artık son teknoloji olmasa da yine de paranızın karşılığını fazlasıyla alabilir.


İdeal kameranız için alışveriş yaparken, sizin için en iyi GoPro'nun en pahalı model veya en yüksek çözünürlüklerde veya kare hızlarında kayıt yapabilen model olmayabileceğini akılda tutmakta fayda var. Yüksek bit hızlı 4K çekim yapma yeteneği kulağa çekici gelebilir, ancak dosyaları depolamak için bol miktarda disk alanınız olması gerektiğini ve üsse geri döndüğünüzde çekimleri işlemek ve düzenlemek için dizüstü bilgisayarınızın veya PC'nizin bol miktarda güce ihtiyacı olduğunu unutmayın.


Gerçekten de çoğu insan için iyi kalitede 1080p veya 1440p çekimler hala iyi durumda ve düzenlemesi, taşıması ve yüklemesi 4K'dan çok daha kolay. İyi haber şu ki, 4K30'da kayıt yapabilen daha eski Hero 7 Silver modelleri ile en ucuz GoPro kameralar bile bunu yapabilir.

Bununla birlikte, daha pahalı modellerin sunduğu şey, GoPro'nun etkileyici derecede etkili HyperSmooth stabilizasyonudur. Daha eski modeller temel stabilizasyon sunarken, daha yeni Hero 8 ve Hero 9 ve Hero 10 Black modellerinde bulunan HyperSmooth stabilizasyonunun etkileyici istikrarlı sonuçlarıyla eşleşemezler. Üst düzey GoPro'lar ayrıca daha aşırı ağır çekim kayıtlar için daha yüksek kare hızları ve GoPro'nun Aksesuar Modu ekleri yelpazesiyle uyumluluk sunar.

Bugünlerde GoPro'nun tüm kameraları, kutudan çıktığı andan itibaren doğal olarak su geçirmezdir ve hızlı ve kolay kurulum için yerleşik montaj çatalları ile birlikte gelir.

2022'de satın alınacak en iyi GoPro kameralar​

1. GoPro Hero 10 Black: Şimdiye kadarki en iyi GoPro​

Fiyat: £380
best-gopro_gopro-hero-10-black.jpg


GoPro'nun en yeni GP2 işlemcisinden güç alan Hero 10 Black, selefinin performansını iki katına çıkaran bugüne kadarki en güçlü Hero'dur. 60 fps'ye kadar 5,3K video kaydını, 120 fps'ye kadar 4K videoyu, 240 fps'ye kadar 2,7K videoyu destekler ve 23 megapiksel fotoğraf çekebilir. Ayrıca açılması daha hızlıdır, daha yüksek yenileme hızına sahip ön ekrana, daha duyarlı arka ekrana sahiptir ve hem Wi-Fi hem de USB üzerinden daha hızlı dosya aktarımlarını destekler.

Hero 10'un videoları güçlü, ayrıntılı ve GoPro'nun stabilizasyon teknolojisi sayesinde süper pürüzsüz. GoPro'nun HyperSmooth 4.0 stabilizasyonu, pürüzsüz, akıcı görüntüler üreten ve en sarsıntılı klipleri ehlileştirerek bugüne kadar test ettiğimiz en etkili çözümdür. Ek olarak Hero 10, 45 dereceye kadar eğim düzeltmesi ile gelişmiş Horizon Leveling özelliğine sahiptir ve çekimlerinizi hem sabit hem de düz tutmanıza olanak tanır.

Hero 10 ayrıca GoPro'nun hem ön hem de arka renkli ekranlar, geliştirilmiş bir hidrofobik ve çizilmeye karşı dayanıklı lens ve ayrıca GoPro'nun aksesuar Modları ekosistemiyle uyumluluk sunan en son tasarım iyileştirmeleriyle birlikte gelir.

Hero 10 Black, Amazon ve Argos dahil çevrimiçi perakendecilerde 480 £ fiyatla listeleniyor, ancak 12 aylık GoPro aboneliği ile birlikte doğrudan satın alındığında 380 £ karşılığında alınabilir.

Özellikler – Sensör: 1/2.3 inç CMOS; Sensör pikselleri: 23,6 megapiksel; Maksimum kayıt çözünürlüğü: 5K (60fps) ; Boyut (WDH): 71,0 x 33,6 x 51,0 mm; Ağırlık: 153g; Garanti: Bir yıllık RTB

2. GoPro Hero 8 Black: En iyi bütçeli GoPro​

Fiyat: £260


Artık amiral gemisi olmasa da, öne bakan bir ekran veya 5K kayıt özellikleri olmadan yaşayabiliyorsanız, Hero 8 Black mükemmel bir bütçe dostu seçenektir. 4K60 videolar kaydeder, net, ayrıntılı ses kaydeder, 12 megapiksel fotoğraflar çeker ve GoPro'nun pürüzsüz ve etkili HyperSmooth 2.0 stabilizasyonunu bir araya getirir.

Hero 8 Black, kutudan çıkar çıkmaz su geçirmezdir ve büyük bir harici kafes ihtiyacını ortadan kaldıran tabana yerleştirilmiş montaj çatallarına sahiptir. Daha fazla çok yönlülük için, mikrofonlar, bağlantı noktaları, ışıklar ve hatta harici bir ekran eklemenize olanak tanıyan bir dizi takılabilir Mod ile de uyumludur .

Hero 8 Black , GoPro'nun mevcut serisindeki tüm kameralar gibi perakende satışta size 340 £ geri getirecek olsa da , onu bir yıllık GoPro aboneliği ile birlikte yalnızca 260 £ karşılığında satın alarak tasarruf edebilirsiniz.

Özellikler – Sensör : 1/2.3 inç CMOS; Sensör pikselleri : 12 megapiksel; Maksimum kayıt çözünürlüğü : 4K (60fps); Boyut (WDH) : 66,3 x 28,4 x 48,6 mm; Ağırlık : 122g; Garanti : Bir yıllık RTB

3. GoPro Max: En iyi GoPro 360 aksiyon kamerası​

Fiyat: £380


GoPro Max bir aksiyon kamerası ama bildiğiniz gibi değil. Öne ve arkaya monte edilmiş balıkgözü lenslerle, yukarı ve aşağı dahil olmak üzere aynı anda her yöne çekim yapabilir.

Daha önce 360 derecelik kameralar görmüş olsak da GoPro Max, üstün kaliteli videolar çekerek ve görüntüleri izlemeyi ve paylaşmayı her zamankinden daha kolay hale getirerek işleri başka bir düzeye taşıyor. 360 videolar kamerada otomatik olarak birleştirilir, ardından dosyaları YouTube'a kullanıcıların kaydırıp yakınlaştırabileceği etkileşimli videolar olarak yüklemeyi veya GoPro'nun akıllı telefon veya masaüstü uygulamasını kullanarak çekimleri "yeniden çerçevelemeyi" seçebilirsiniz. Yeniden çerçeveleme, en sevdiğiniz açıları 360 klibin içinden çekmenize ve bunları standart video dosyaları olarak dışa aktarmanıza olanak tanır - aslında, aynı anda birden fazla kamerayla film çekmek gibidir.

Daha geleneksel videolar için, tek bir lens kullanma ve GoPro'nun inanılmaz Max HyperSmooth stabilizasyonunu kullanma seçeneğiniz de var. Max HyperSmooth, yalnızca çekimlerinizi inanılmaz derecede sabit tutmakla kalmaz, aynı zamanda tam 360 derecelik Ufuk Tesviye düzeltmesi sunarak videolarınızın da mükemmel seviyede kalmasını sağlar.

Altı yerleşik mikrofon ve geniş bir yerleşik dokunmatik ekran ile GoPro Max, test ettiğimiz en akıllı ve en esnek aksiyon kameralarından biridir.

GoPro Max normalde 470 sterline satılır , ancak 12 aylık bir GoPro aboneliği ile birlikte doğrudan GoPro'dan satın alırsanız 380 sterline bir tane alabilirsiniz .

Özellikler – Sensör pikselleri: 18 megapiksel; Maksimum kayıt çözünürlüğü: 5.6K (30fps) 360 derece video; Boyut (WDH): 64 x 24 x 69 mm; Ağırlık: 163g; Garanti: Bir yıllık RTB

4. GoPro Hero 9 Black: En iyi orta seviye GoPro​

Fiyat: £330


Kesin görüntü kalitesi için amiral gemisi Hero 10 Black ile tam olarak eşleşemese de, Hero 9 aynı özelliklerin çoğunu biraz daha düşük bir fiyat noktasında sunuyor. 5K30'a kadar net, ayrıntılı video klipler çeker, 1080p'de 8 kata kadar ağır çekim sunar ve 20 megapiksel fotoğraflar çeker. Ayrıca, tüm çözünürlüklerde ve kare hızlarında kullanılabilen HyperSmooth 3.0 ile çok etkili bir stabilizasyon teknolojisinin yanı sıra Horizon Leveling aracılığıyla 27 dereceye kadar eğim düzeltmesi de sunar.

Tasarım açısından, GoPro'nun hem ön hem de arka renkli ekranları, yerleşik montaj uçları, geliştirilmiş kapasiteli pili ve GoPro'nun aksesuar Modları ile uyumluluğu ile en son iyileştirmelerine sahiptir. Görüş alanını ultra geniş 155 dereceye genişleten ve Max HyperSmooth stabilizasyonunun kilidini açan Max Lens Modu ile de kullanılabilir.

GoPro Hero 9 yaklaşık 430 £ fiyatla satılırken , doğrudan satın alırsanız onu bir yıllık GoPro aboneliği ile birlikte 330 £ karşılığında alabilirsiniz.

Özellikler – Sensör: 1/2.3 inç CMOS; Sensör pikselleri: 23,6 megapiksel; Maksimum kayıt çözünürlüğü: 5K (30 fps); Boyut (WDH): 71,0 x 33,6 x 51,0 mm; Ağırlık: 158g; Garanti: Bir yıllık RTB
 
Son düzenleme:
Üst