Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Etkilenen Bilgisayarınızı Temizlemek için Avira Rescue System Nasıl Kullanılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Windows 11 ve 10 masaüstü arka planları.


Tamamen virüs bulaşmış bir PC'niz olduğunda, bazen bir kurtarma diskinde yeniden başlatmak ve oradan tam bir virüs taraması yapmak en iyisidir. Virüs bulaşmış bir bilgisayarı temizlemek için Avira Kurtarma Sistemini nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Görüntüyü İndirin ve Önyüklenebilir Bir USB Sürücüsü Yapın​

  1. Avira Rescue System ISO'yu indirin .
  2. Rufus'u indirip yükleyin veya taşınabilir sürümü kullanın.
  3. USB sürücüsünü bilgisayara takın.
  4. Rufus'u açın, Avira Rescue ISO'yu seçin ve ardından taktığınız USB sürücüsünü seçin.
  5. “Başlat” a tıklayın ve ardından işlemin bitmesini bekleyin.
Avira Rescue System , bir USB sürücüsüne veya DVD'ye kurulabilir. USB sürücüsünü kullanacaksanız – ki bu kesinlikle daha iyi bir seçenektir – en az 4 GB depolama alanına sahip bir USB sürücüye ihtiyacınız olacaktır.

Avira Rescue System'ı Avira web sitesinden indirin. İndirme bağlantısını ortaya çıkarmak için “Avira Kurtarma Sistemini İndir” başlıklı bölümün yanındaki zikzak işaretine (kuyruksuz ok) tıklamanız gerekecek. Dosya yaklaşık 1,2 gigabayttır, bu nedenle birkaç dakika sürebilir.

Şerit simgesini ve ardından ISO dosyasını indiri tıklayın.


Ayrıca Rufus adlı bir yardımcı programı indirmeniz ve yüklemeniz gerekir . Rufus, Avira'nın sistem kurtarma yardımcı programı gibi bir ISO dosyası alır ve bunu önyüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturmak için kullanır. Normal Rufus yükleyicisini veya taşınabilir sürümü kullanabilirsiniz - özellikler aynıdır, bu nedenle
hangisini kullandığınız önemli değildir.

İndir i tıklayınRufus'u yükleyin veya taşınabilir sürümü başlatın. Konumu değiştirmediyseniz, dosyalar varsayılan indirilenler klasörünüzde olmalıdır . Ardından açılır menüden USB sürücünüzü seçin ve "Seç"e tıklayarak Avira Rescue System ISO'yu seçin.

Uyarı: Önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturmak için Rufus'u kullanmak, şu anda USB sürücüde bulunan tüm dosyaları tamamen silecektir. Önce önemli dosyalar için kontrol ettiğinizden emin olun.
Doğru USB sürücüsünün seçili olup olmadığını iki kez kontrol edin ve ardından “Başlat” a tıklayın. Beklemeye hazır olun özellikle bir USB 2.0 flash sürücü veya bağlantı noktası kullanıyorsanız, önyüklenebilir bir disk oluşturmak biraz zaman alabilir .

USB sürücünüzü, Avira Rescue ISO'yu seçin ve ardından Başlata tıklayın.


Görüntüyü İndirin ve Diske Yazın​

Avira'dan ISO görüntüsünü indirdikten sonra, bu ISO görüntü dosyasını bir optik diske yazmanız gerekir. Windows'un modern sürümlerinde yerleşik olan yöntemi kullanmayı tercih ediyoruz , ancak ImgBurn , ayrı bir araca ihtiyacınız varsa veya istiyorsanız çalışır.

image148.png


Virüs Bulaşmış Bir Bilgisayarı Temizlemek için Avira Rescue System'ı Kullanma​

  1. Avira Rescue System OS'ye önyükleme yapın.
  2. Otomatik olarak başlatılmazsa, Avira Rescue System'ı başlatın.
  3. En son tanımları almak için bir güncelleme çalıştırın.
  4. Tam sistem taraması çalıştırın.
USB sürücüsünü veya CD'yi yeniden başlatıp taktıktan sonra, muhtemelen önyükleme sıranızı değiştirmeniz veya USB veya CD'den bir kez başlatmanız gerekecektir. Önyüklendikten sonra dilinizi seçmeniz gerekecek - listede yukarı ve aşağı hareket etmek için ok tuşlarını kullanın ve ardından bir dil seçmek için Enter'a basın. “Avira Rescue System'ı Başlatmak” için tekrar Enter'a basmanız gerekebilir.

Avira Rescue System, masaüstü yüklendiğinde otomatik olarak başlamalıdır. Açılmazsa, ekranın sol üst köşesindeki kırmızı şemsiye simgesine tıklayın. Görmen gereken bu.

Avira Rescue System masaüstünün sol üst çeyreği.


Not: Buna bakıyor ve “Ha, bu tanıdık geliyor…” diye düşünüyorsanız, bunun nedeni Avira Rescue System işletim sisteminin Ubuntu Linux'un hafif, oldukça özelleştirilmiş bir sürümü olmasıdır .
Yapmak isteyeceğiniz ilk şey Güncelleme sekmesine geçmek ve ardından “Güncelle”ye basmaktır. Güncellemeleri kontrol ettiğinizde görünebilecek herhangi bir istemde “Evet”i tıklayın.

Güncelleme sekmesini ve ardından Güncelleyi tıklayın.


Şimdi "Tara" sekmesine geçin ve çalıştırmak istediğiniz tarama türünü seçin. Bilmiyorsanız, güvende olmak için muhtemelen “Tam Tarama”yı tıklamalısınız. Taramanın çalışması için gereken süre, sabit sürücünüzün boyutuyla birlikte artacaktır.


Tam Taramayı veya istediğiniz başka bir taramayı tıklayın.


Bir virüs tespit edilirse size bildirilir. Kötü amaçlı yazılımın kaldırılmasıyla ilgili önerileri uyguladığınızdan emin olun. Bu kadar basit. Virüssüz PC'nizin keyfini çıkarın.
 
Üst