Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Facebook Messenger'da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Facebook , arkadaşlarınızın sadece merhaba demek için uğrayabilecekleri sanal bir hangout gibi olan Messenger Rooms aracılığıyla bire bir görüntülü görüşme yapmak ve 50 kişiye kadar grup görüntülü görüşme yapmak için Messenger platformunu kullanmanıza olanak tanır .

Messenger'da görüntülü görüşme yapmak hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Facebook Messenger'ı kullanmaya başlama​

Facebook Messenger, her gün 700 milyondan fazla kişinin arama yaptığı, en yaygın kullanılan mesajlaşma servislerinden biridir. Ücretsizdir ve görüntülü arama da dahil olmak üzere çeşitli iletişim özellikleri sunar ve dünyanın her yerinde çeşitli cihazlarda kullanılabilir.

Messenger uygulamasını sırasıyla Apple App Store veya Google Play'den iPhone veya Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ayrıca MacOS ve Windows masaüstleri için bir Messenger uygulaması da bulunmaktadır.


Messenger'a web üzerinde Facebook'tan veya özel Messenger web uygulamasından da erişebilirsiniz. Messenger'ın en son sürümünü yüklemek veya kullanmak, en son özelliklere erişmenizi sağlar.

  • Messenger uygulamasının en son sürümünü almak için buraya gidin
Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekirse, Messenger'ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Aslında, Facebook hesabı olmadan fotoğraf, video paylaşabilir, grup sohbetleri başlatabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Sonunda Facebook, WhatsAapp ve Instagram da dahil olmak üzere tüm mesajlaşma platformlarını entegre etmeyi umduğunu, böylece kullanıcıların herhangi bir Facebook hizmetinden sohbet başlatabileceklerini ve erişebileceklerini söyledi.


Bu çabanın ilk aşaması, aşağıda ayrıntılı olarak tartışacağımız 2020'de tanıtılan bir görüntülü arama özelliği olan Messenger Rooms biçiminde geliyor.

Messenger'da biriyle veya bir grupla nasıl görüntülü sohbet yapılır?​

Messenger'ı kullanarak yalnızca bir kişiyle veya bir grup insanla görüntülü sohbet edebilirsiniz.

iOS ve Android için Messenger mobil uygulaması​

Sohbet alanından, görüntülü sohbet etmek istediğiniz kişi veya grupla bir görüşme açın ve ardından görüntülü arama simgesine tıklayın.

Not: Mobil cihazınızla görüntülü arama yaparken Wi-Fi'ye bağlı değilseniz, özellik mevcut veri planınızı kullanır.

Facebook . com veya Messenger . com​

Sohbet alanından, görüntülü sohbet etmek istediğiniz kişi veya grupla bir görüşme açın ve ardından görüntülü arama simgesine tıklayın.

Not: Messenger'dan aranıyor com veya facebook . com yalnızca Chrome, Microsoft Edge ve Opera tarayıcıları kullanılarak kullanılabilir.

Mac ve Windows için Messenger masaüstü uygulaması​

Sohbet alanından, görüntülü sohbet etmek istediğiniz kişi veya grupla bir görüşme açın ve ardından görüntülü arama simgesine tıklayın (yukarıya bakın).

Mac için Messenger masaüstü uygulamasını buradan ve Windows için buradan indirebilirsiniz .

Facebook Portalı cihazları​

Portal aramaları, Portal cihazlarda, cep telefonlarında veya tabletlerde Messenger uygulamasında, messenger'da alınabilir . com veya facebook . com 'da veya cep telefonlarında WhatsApp'ta. Ancak, Facebook hesapları olmayan Messenger bağlantılarını aramak için Portal'ı kullanamazsınız kafa karıştırıcı biliyoruz.

Her neyse, bir Portalda görüntülü arama yapmak için, cihazı ilk kurduğunuzda Facebook Messenger hesabınızı eklediğinizden emin olun ve ardından ona basitçe "Hey Portal, [kişi adı] arayın." diyebilirsiniz. Portal, aramaya çalıştığınız kişiyi onaylamanızı isteyebilir.

152143-apps-feature-lead-messenger-video-calls-image1-rz8hxudq3g.jpg


Messenger Odaları nasıl çalışır?​

  • Messenger Rooms: Yakınlaştırma benzeri görüntülü arama özelliği açıklandı
Facebook, 2020'de Messenger Rooms adlı bir görüntülü arama özelliğini kullanıma sundu. Sizin ve en fazla 49 kişinin, Facebook'un "oda" dediği bir grup görüntülü görüşmesine katılmanıza olanak tanır. Messenger, Facebook, Instagram Direct, WhatsApp veya Portal'dan bir oda başlatabilir ve çağrıyı herkese açabilir veya davetsiz kişilerin katılmasını durdurmak için kilitleyebilirsiniz. Katılımcıları da kaldırabilirsiniz.

Bir Odadayken, Facebook'un artırılmış gerçeklik filtrelerini kullanabilir ve arka planınızı sanal bir arka planla değiştirebilirsiniz. Facebook, arka planlar için egzotik yerlerin 360 derecelik görünümlerini içerir ve karanlık bir odayı aydınlatmak için tasarlanmış filtrelerin yanı sıra güzellik filtreleri de vardır. , büyük grup görüntülü görüşmelerine katılmanıza ve sanal arka planlar kullanmanıza da olanak tanıdığını unutmayın .

Messenger Odası Oluşturun​

Telefonunuzdan nasıl Oda oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Messenger mobil uygulamasını açın.
  2. Ekranın altındaki Kişiler sekmesine dokunun.
  3. Birlikte Oda oluşturmak istediğiniz ilk kişiye dokunun.
  4. Sol alt köşede dört daire bulunan menü simgesine dokunun
  5. Oda oluştur üzerine dokunun.
  6. Odayı Haber Kaynağınızda, Gruplarınızda ve Etkinliklerinizde paylaşabilirsiniz.
  7. Bir odayı Facebook'u olmayan kişilerle paylaşmak için onlara bir bağlantı gönderebilirsiniz.
Odalar artık Messenger uygulamasında dünya çapında kullanılabilir. Messenger Rooms, sonunda Messenger ve Facebook'tan başlayarak, ardından Instagram Direct, WhatsApp ve Portal'dan başlayarak Meta'nın tüm mesajlaşma ürünlerine geliyor.

Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bir odaya katılabilirsiniz - hiçbir şey indirmenize gerek yok. Oda aramaları uçtan uca şifrelenmez.
 
Üst