Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Fortnite oynamak için 10 ipucu ve püf noktası

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
144137-games-feature-8-things-you-need-to-know-before-playing-fortnite-image1-2w9z0i6rf1-2.jpg


Fortnite Battle Royale, dünyanın en büyük oyunudur ve bir süredir öyle. Ve biz sadece oyuncu sayılarını değil, aynı zamanda tam bir pop-kültürel gücü de sayıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki evlerdeki yatak odaları ve oturma odaları, otomatik silah ateşinin sesi, zanaatkarlıkların şıngırtıları ve ani ölümlerle ilgili genç ünlemleri ile rezonansa giriyor.

Oyun, becerilerinizi ve tepki sürelerinizi geliştirme ihtiyacı etrafında inşa edilmiş olsa da, oynamaya başlamadan önce bilseydim keşke dediğim birkaç şey var - bunlar da size yardımcı olabilir.

Vites Arttırmak​

Fortnite Battle Royale maçları bir patlama ile başlar. Hangi silahları kullanmayı sevdiğinizden bağımsız olarak, olabildiğince hızlı bir şekilde iyi bir teçhizat yelpazesi elde etmek gerçekten önemlidir. Diğer oyuncular onlara ulaşmadan önce ganimet arayabileceğiniz binaların yakınına inmeyi hedefleyin.

Ardından, ilerledikçe silahlarınızı, mühimmatınızı ve tıbbi kitlerinizi yönettiğinizden emin olun. Bunlardan olabildiğince çoğunu biriktirmeniz gerekiyor. Ama aynı zamanda değişebilmek için mermilerinizin ne zaman azaldığını da bilmeniz gerekir.

Arazi Kritik​

Elbette kendi siperinizi oluşturabilseniz de, siper almak ve düşmanları manevra yapmak için Fortnite'deki doğal çevrenizi kullanmak çok önemlidir. Sizi çullamak için kullanılabilecek gözetleme noktalarının daima farkında olun. Diğer oyunculara daha iyi bir görüş açısı sağlamak size üstünlük sağlayacaktır.

Aynı zamanda, fırtınanın her zaman nerede olduğunun ve çemberin nasıl hareket ettiğinin farkında olun. Bu, yalnızca saklandığınız yerden zorla çıkmamanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yakalanan diğer oyuncuları seçmeye hazır olduğunuz anlamına da gelebilir.

Biraz Esneklik Göster​

Fortnite'ın zevklerinden biri, iki oyunun aynı olmamasıdır. Oyunda şüphesiz en sevdiğiniz silahlara ve mekanlara sahip olacaksınız, ancak tek bir oyun tarzına fazla bağlı kalmayın. Taktiklerinizi içinde bulunduğunuz duruma göre ayarlayabilmeniz gerekir.

Bu, çeşitli bir silah, iksir, alet ve ilaç seti envanterinin tutulmasının önemli olduğu anlamına gelir. Bir sonraki köşede neyle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz, bu nedenle geniş bir cephaneliğe sahip olmak sizi iyi durumda tutacaktır.

Sabırlı Ol​

Bu, tüm battle royale oyunları için geçerlidir, gerçekten bir sabır duygusu geliştirmelisiniz. Bu oldukça yaygın bir şekilde geçerlidir – bir maç sırasında, soğukkanlı oynamanız ve diğer oyuncularla yalnızca diğer elin sizde olacağını düşündüğünüzde etkileşime geçtiğinizden emin olmanız gerektiği anlamına gelebilir.

Yine de, bir bütün olarak Fortnite'a karşı tutumunuzla ilgili olabilir. Büyük oyuncu havuzları olan Battle Royale oyunlarını kazanmak zordur ve genellikle zafer royale oyunları arasında oldukça uzun bir süre gidersiniz. Odaklanmanızı sürdürmek ve hüsrana uğramamak başlı başına bir beceridir, geliştirebileceğiniz bir beceridir.

Kirli Taktikler​

Fortnite, diğer oyuncuları alt etmekle ilgili bir oyundur. Bunu, birini daha yüksek bir yerden vurarak yapabilirsiniz, ancak kazanmanın daha az itibarlı başka yolları da vardır. Tuzak kurmak, şüphelenmeyen bir oyuncudan kurtulmanın harika bir yoludur. Oyuncuları tuzağa çekmek için ganimet kullanmak güzel bir numaradır.

İnşa etmek, diğer oyuncuları alt etmenize de yardımcı olabilir. Hedef alınıyorsanız, inşa etmek harika bir ilk yanıttır, aslında oldukça gereklidir. Ama bunu yapar yapmaz konumunuzu diğer savaşçılara verebilirsiniz. İyi bir ipucu, büyük bir yapı inşa etmek ve ardından ondan uzaklaşmak ve diğer oyuncunun gelip araştırmasını beklemektir. Görüş alanınıza girdikten sonra onları alt edebilirsiniz.

Doğru Ortam​

Fortnite kazanmak için oynamak, oyundaki kadar gerçek dünyada da çevrenize dikkat etmek demektir. Küçük kardeşlerin veya ebeveynlerin size akşam yemeği vaktinin geldiğini söylemesi tarafından rahatsız edilmemeniz veya dikkatinizin dağılmaması çok önemlidir. İyi bir esneme için oyunu oynamak için yeterli zamanınız olduğundan emin olun, böylece kendi tarzınıza girebilirsiniz.

İyi bir kulaklığa sahip olmak, takım arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza ve oyunda etrafınızda olup bitenleri duymanıza da yardımcı olacaktır. Başka bir oyuncunun ayak seslerini net bir şekilde duyabilmek, yaşamla ölüm arasındaki farkı yaratabilir.

Kaybeden bir çizgideyseniz, giderek daha fazla öfkelenerek, kavgacı bir şekilde devam etmeyin. Bir mola verin; başka bir şey çal; dışarı çık belki. Döndüğünde taze ve gitmeye hazır olacaksın.

Kapat o Kapıyı​

Bir evi yağmaladıysanız veya bir eve girdiyseniz ve kapıyı açık bıraktıysanız, bu, diğer oyunculara içeride olduğunuzun açık bir işaretidir bu, battle royale 101, millet. Bu nedenle, içeri girdikten sonra kapıyı arkanızdan kapatmanız tavsiye edilir.

Kapılar, açık bırakılırsa diğer oyuncuları bir yapıya çekmek için de kullanılabilir. Bazı ekipler ayrıca, evi yağmaladıklarını ve ekip arkadaşlarına zaman kazandırdıklarını belirtmek için kapıları açık bıraktıkları bir kapı protokolü üzerinde anlaşırlar.

Diline Dikkat Et​

Takım halinde oynarken hızlı ve verimli bir şekilde iletişim kurabilmeniz önemlidir. Bu nedenle, haritadaki ana konumların adlarını bildiğinizden emin olun ve paraşütle inerken toplanma noktalarını tartışın.

Oyuncular ayrıca yakındaki düşmanların durumunu hızlı bir şekilde belirtmek için kelimeler geliştirir. "Knocked", bir oyuncunun yere çarptığını gösterebilir. "Push" ilerlemek için yararlı bir kısayoldur. “Patates nişanı”, kolay bir düşmanı belirlemek için kullanabileceğiniz bir hedeftir. "Sol/sağ takım" takım arkadaşlarınıza diğer oyuncuların nereden geldiğini söyleyebilir. Düşman konumlarını belirlemek için pusulayı da kullanabilirsiniz.

Silah Hiyerarşisi​

Fortnite'deki farklı silahları anlamak, yine iyi yapmak için çok önemlidir. Sadece farklı çeşitleri olmakla kalmaz, renkleri de onların ne kadar nadir ve güçlü olduklarını gösterir. Gri en yaygın olanıdır, ardından yeşil, mavi, mor ve turuncudur.

Bu seviyelerin her birinde, silahın Saniye Başına Hasar değeri artar. Nadir bir silaha sahip olmak, sağlığın her zerresinin önemli olduğu o son hesaplaşmalarda tüm farkı yaratabilir, bu yüzden bulduğunuz nadir parlak silahları aldığınızdan emin olun.

Bina Dışı Bir Mod Deneyin​

Fortnite'daki bina mekanikleri yeni oyuncular için biraz engel olabilir, biraz beceriksizdirler ve maçların sonuna geldiğinizde insanlar delicesine hızlı bir şekilde tahkimatlar atma eğilimindedir.

Neyse ki, 2022'nin başlarında Epic, binayı tamamen ortadan kaldıran, daha saf bir battle royale deneyimi sağlayan kalıcı yeni modlar ekledi ve nişancı hayranlarının meseleleri fazla karmaşık hale getirmeden oyuna girmeleri için harika bir yol.
 
Son düzenleme:
Katılım
1 Haz 2022
Mesajlar
13
Tepkime puanı
0
Puanları
0

Fortnite son güncellemeden sonra daha güzel bir hale geldi, güzel bir rehber hazırlamışsınız elinize sağlık (y)

 
Katılım
28 Tem 2022
Mesajlar
15
Tepkime puanı
2
Puanları
0
fortnite hem beceri hem zeka istiyor. oynaması cidden zor ama alışınca da bağımlı oluyorsunuz.
 
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bilgilendirici bir konu olmuş elinize sağlık..
 
Üst