Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Freeve Nedir? Amazon'un Ücretsiz Akış Hizmeti Açıklandı

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Amazon kısa süre önce IMDb TV'yi Birleşik Krallık'a getirdi, zaten ABD'de kurdu, ancak şimdi hizmeti yeniden başlatmayı ve Freevee'yi yeniden markalamayı seçti.

Bu aslında, reklam destekli arşiv ve platformda görünen orijinal içerik ile gerçekten de ücretsiz olduğunu vurgulamak içindir.

İşte Freevee'ye nasıl erişeceğiniz de dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şey.

Amazon Freevee nedir?​

Eskiden IMDb TV olan Amazon Freevee, abonelik gerektirmeden isteğe bağlı olarak izlenebilecek 100'lerce dizi ve film sunan, reklam destekli, ücretsiz bir video akışı hizmetidir. Ayrıca, popüler dizilere ve canlı yayın bölümlerine ayrılmış 60'tan fazla "Hızlı Kanal" da spor yapıyor.

The West Wing ve Babylon 5 gibi arşiv ve klasik şovların yanı sıra Freevee Originals'ı da alacak – özellikle Freevee için hazırlanmış yeni programlama. Bu, Bosch yan ürünü, Bosch: Legacy ve Plan B's High School'u içerecek.

Amazon, 2022'nin sonuna kadar özel Originals serisini yüzde 70 artırmayı planlıyor.


Freevee'de reklamcılık, karasal yayın yapan televizyona benzer. Gösterileri ve filmleri noktalayan sınırlı bir reklam yükü vardır.

Amazon Freevee nasıl edinilir​

Amazon'un Freevee hizmeti birkaç şekilde kullanılabilir. İlk olarak, konsollar, mobil cihazlar ve TV akış donanımları arasında bir dizi cihaz için ABD'de özel bir uygulama olarak mevcuttur.

Ayrıca, akıllı TV'ler için Prime Video uygulamasında bir bölüm olarak da mevcuttur .

Bu aynı zamanda, Freevee'yi yalnızca Amazon'un Prime Video uygulaması aracılığıyla mobil cihazlarda, TV'lerde, konsollarda ve TV akış cihazlarında izleyebilen Birleşik Krallık'taki izleyiciler için de bir seçenektir. İstisna, hem İngiltere hem de ABD'deki Amazon Fire TV cihazlarında bulunan özel bir Freevee uygulamasıyla Fire TV'dir.

Freevee içeriğini PC ve Mac'teki bir tarayıcı aracılığıyla, her ikisinde de Prime Video'nun Kanallar bölümü aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Freevee nerede kullanılabilir?​

Freevee şu anda yalnızca ABD ve İngiltere'de mevcuttur. Ancak, önümüzdeki aylarda Almanya'da da piyasaya sürülecek.

Amazon Freevee'de hangi şovlar ve filmler var?​

Freevee'de yüzlerce saatlik programlama var.

Öne çıkan özelliklerden bazıları, daha önce bahsedilen Bosch: Legacy ve Judy Justice, ikonik Yargıç Judy Sheindlin'in öncülüğünde 120 bölümlük bir dizi.

Diğer Orijinaller arasında Luke Bryan: My Dirt Road Diary, Leverage: Redemption, Alex Rider, Moment of Truth ve Uninterrupted's Top Class: The Life and Times of the Sierra Canyon Trailblazers yer alıyor.

Baywatch (yeniden düzenlenmiş bir biçimde) ve Magnum PI ile birlikte klasik içerikten Babylon 5 ve The A-Team'in tüm sezonları mevcuttur.

Filmler açısından, liste düzenli olarak değişebilir. Logan'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcut olması gibi bazı göze çarpan gişe rekorları kıran filmler ve her yaş için çok sayıda klasik film var.

Freevee ile başka ne gibi avantajlar elde edersiniz?​

Prime Video'da olduğu gibi Amazon'un X-Ray hizmeti de Freevee içeriğinde mevcuttur.

Bu size her sahnedeki oyuncu kadrosu, karakterler, müzik ve diğer önemli noktalar hakkında bilgi verir. Tüm ayrıntılar Amazon'a ait IMDb TV (İnternet Film Veritabanı) tarafından sağlanmaktadır.
 
Üst