Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Garmin Instinct 2 Solar İncelemesi: Mükemmel Bir Fenix Alternatifi

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0

Garmin Instinct 2 Solar incelemesi: Para için ne alıyorsunuz?​

Uzaktan bakıldığında, Instinct 2 Solar selefinden çok farklı değil. Garmin tarafından bize gönderilen güneş modelinde temel fark, saatin artık güneş enerjisini toplayan ışığa duyarlı bir çerçeveye sahip olması. Hala Garmin'in beş düğmeli tasarımına ve Instinct'in ticari markası olan iki parçalı ekrana sahiptir, ancak orijinal ekrandan biraz daha keskindir (176 x 176'ya karşı 128 x 128 piksel).

Muhtemelen, Instinct 2 ile arasındaki temel fark, biraz daha düşük çözünürlüklü 156 x 156 ekrana sahip 45 mm modele ek olarak artık daha küçük bir 40 mm modelin de bulunmasıdır. Hangi modeli seçerseniz seçin, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı renk vardır ve bunlar boyuta ve Solar sürümünü seçip seçmediğinize göre değişir. Garmin'in en yeni giyilebilir ürünlerinde olduğu gibi, Instinct 2 GPS, Glonass ve Galileo uydu sistemleriyle uyumludur, bu nedenle dünyanın neresinde olursanız olun dış mekan aktivitelerini takip etmekte sorun yaşamazsınız. Yine bir pusula, altimetre ve termometre ile birlikte gelir ve Garmin'in yeni Elevate 4 kalp atış hızı sensörü sayesinde, sürekli veya isteğe bağlı olarak kan-oksijen seviyenizi de izler.

garmin-instinct-2-9.jpg


Önceki modelinde olduğu gibi, saat MIL STD 810 sertifikalı ve 10 ATM'ye (100m) kadar su geçirmezdir, yani her türlü keşif gezisinde size eşlik edebilir, ancak daha iyi pil ömrüne sahiptir, Garmin 45mm modelinin 28'e kadar dayanabileceğini iddia ediyor. orijinalde 14 gün ile karşılaştırıldığında, akıllı saat modunda günler. Pil ömrü, GPS takibi de neredeyse iki katına çıktı, 16 saate kıyasla herhangi bir güç tasarrufu modunu etkinleştirmeden 30 saate kadar.

Solar sürümünü seçerseniz, Garmin bu rakamların sırasıyla "sınırsız" ve 48 saate kadar uzatılabileceğini iddia ediyor. Bu sonuçların her ikisi de, saatin çok parlak (50.000 lüks) koşullarda (ilkinci için günde en az üç saat ve ikincisi için faaliyetlerin süresi boyunca) dışarıda takılmasına bağlıdır; bu, söylemekten daha kolay olabilir. İngiltere'de yılın büyük bir bölümünde yapılır.

Daha küçük pili sayesinde, 40 mm'lik daha küçük modelin yalnızca 22 saatlik GPS takibi sunduğunu ve bu sürenin güneş enerjisiyle 28 saate çıkarılabileceğini vurgulamakta fayda var. Solar sürümü seçerseniz, akıllı saat modunda talep edilen 21 gün, 51 güne kadar uzatılabilir.

Garmin Instinct 2 Solar incelemesi: Yeni ne var?​

Yukarıda bahsedilen yükseltmelerin yanı sıra, yeni Instinct 2'ye eklenen bir dizi önemli yeni özellik var. Bunların çoğu, antrenman yükü, antrenman ile birlikte VO2 max izleme ve fitness yaşı sunan yeni modelle fitness odaklı. Antrenmanları kaydetmek için saati kullanmaya başladığınızda durum ve antrenman etkisi öngörüleri.

Ek olarak, Instinct 2, aktivitelerinizi ilk etapta kaydetmek için daha iyi bir konuma sahiptir. Artık çoklu spor, triatlon ve SwimRun modlarına sahip, güç ölçerleri ve akıllı eğitmenleri destekliyor ve en önemlisi yeni Elevate 4 sensörü yüzme sırasında kalp atış hızınızı da takip edebiliyor.

garmin-instinct-2-5.jpg


Ayrıca, parkuru önceden yüklemenizi sağlayarak koşu etkinliklerini hızlandırmanıza yardımcı olan PacePro ve Garmin Koşu Gücü gibi bazı önemli yeni koşu özellikleri de vardır. İkincisi yalnızca Garmin'in Connect IQ uygulaması aracılığıyla eklenebilir (aynı zamanda Garmin'in Koşu Dinamikleri bölmesine veya uyumlu bir Garmin HR kayışına sahip olmanızı gerektirir), ancak ilk Instinct akıllı saat Connect IQ uygulamalarını hiç desteklemediğinden bu kendi içinde bir gelişmedir. . Gerçekten de, artık yeni modelde bir dizi farklı saat kadranını, uygulamayı ve widget'ı da indirebilirsiniz.

Instinct 2, uyku puanı da dahil olmak üzere önceki modele göre daha derinlemesine uyku takibi sunarak günlük fitness özellikleri de geliştirildi. Daha önce de değindiğim gibi, artık kan oksijen seviyenizi izleyebilirsiniz, bu da Instinct 2'nin artık bir irtifa iklimlendirme özelliği (ısı iklimlendirmesine ek olarak) sunduğu anlamına gelir. Önceki sürümdeki önemli bir eksiklik bir golf moduydu ve bu burada da düzeltildi.

Son olarak Garmin, Garmin Pay'i ekleyerek Instinct 2'yi Vivoactive ve Fenix saat serisine daha uygun hale getirdi. İngiltere'de destek yine de çok sınırlı.

Garmin Instinct 2 Solar incelemesi: Neleri beğendik?​

Instinct 2'yi birkaç hafta boyunca günlük saatim olarak kullandıktan sonra, ona gerçekten düşkün oldum. İhtiyacım olabilecek tüm aktiviteleri ve fitness ölçümlerini takip ediyor ve şarjlar arasında uzun bir süre dayanıyor. En önemlisi, Casio G-Shock saatini andıran sağlam ve sağlam bir tasarıma sahipken tüm bunları yapıyor.

Bu, onu vurma veya çizme konusunda çok fazla endişelenmeme gerek olmadığı ve sağlam kimlik bilgilerine rağmen uzun süreler boyunca rahat giyildiği anlamına geliyor. Daha ince GPS saatleri mevcut aradığınız buysa Garmin Venu 2 Plus daha iyi bir seçimdir – ancak 52g ağırlığıyla Garmin'in amiral gemisi Epix'ten çok daha hafiftir(70g) ve gece giymekte sorun yaşamayacağım kadar ince. Yansıtıcı piksel içi bellek ekranı ve beş düğmeli düzeni sayesinde, tüm hava koşullarında okunması ve kullanılması kolaydır ve saatin basit arayüzü sayesinde ilgili fitness ölçümlerini bulmak kolaydır. Gerçekten de, daha önce başka bir Garmin saati kullandıysanız, Instinct 2 ile kendinizi hemen evinizde hissedeceksiniz. Tüm bu yeni fitness özellikleri hoş eklemelerdir. Daha önce Instinct bir açık hava/yürüyüş saati olarak tanıtılmıştı ancak VO2 max tahminleri ve antrenman etkisi öngörüleri gibi fitness özelliklerinin eksikliği, hevesli koşucuları ve bisikletçileri ertelemiş olabilir. Şimdi Garmin bu eksiklikleri giderdi, Fenix serisine her zamankinden daha uygun bir alternatif.

garmin-instinct-2-12.jpg


Gerçekten de, hevesli bir bisikletçiyseniz, yol bilgisayarınızı geride bırakmanız sorun olmaz, çünkü bunun yerine güç ölçerinizi ve diğer sensörleri Instinct 2 ile kolayca eşleştirebilirsiniz doğru yönde atılmış büyük bir adım. Bu notta, keskin bir dağ bisikletçisiyseniz, saat Garmin'in nispeten yeni kum ve akış özelliklerini de destekler.

Garmin Instinct 2 Solar incelemesi: Nasıl geliştirilebilir?​

Solar özelliği kesinlikle güzel bir bonus olsa da, özellikle benim gibi günün çoğunda masa başında çalışıyorsanız, Birleşik Krallık'ta kış ve ilkbahar aylarında önemli bir avantaj sunmuyor gibi görünüyor.

Saat, taktığım çoğu gün bir miktar "güneş yoğunluğu" kaydetti, ancak tam olarak ne kadar pil ömrü kazandığınızı belirlemenin bir yolu yok. Benim önsezim, bu özellikten gerçekten yararlanmak için günün büyük bir bölümünü dışarıda geçirmeniz veya fırsatınız olduğunda saatinizi doğrudan güneş ışığı altında bırakmanız gerektiğidir.


Belki de kendinize sormanız gereken daha önemli soru, güneş enerjisi olmayan model akıllı saat modunda 28 güne kadar dayandığında, neden daha fazla bir şeye ihtiyacınız olduğudur. Bu küçük nokta dışında, Instinct 2'de çok fazla hata bulmak zor. Önceki modelde olduğu gibi, Fenix 7 veya Epix gen 2'de olduğu gibi hala müzik işlevselliği veya tam harita yok, ancak her ikisi de kabul edilebilir gibi görünüyor. saatin daha basit tasarımı ve daha düşük fiyatı düşünüldüğünde ödün verir.

garmin-instinct-2-8.jpg


Kalp atış hızımı iyi bir şekilde kilitlediğinde ve belki de en son test ettiğim Epix'ten daha iyi olduğunda, Instinct 2'yi Elevate 4 sensörlü diğer Garmin saatleri kadar doğru buldum, ancak en iyi optik bile sensörler hala belirli durumlarda mücadele ediyor. Soğuk hava ve özellikle bisiklete binmeyle ilgili titreşimler, doğrulukla ortalığı alt üst edebilir, bu yüzden bu sizin için önemliyse yine de her zaman bir göğüs kemeri kullanmanızı tavsiye ederim. Vurgulanması gereken diğer tek şey fiyattır. 390 sterlinlik Garmin Instinct 2 Solar, 299 sterlinlik normal modelden çok daha pahalıdır. 50-100 £ daha tasarruf edebilir ve yukarıda özetlediğim üstün özellikleri sunan bir Fenix 6 Pro'ya sahip olabilirsiniz.

Garmin Instinct 2 Solar incelemesi: Satın almalı mıyım?​

Para önemli değilse veya dışarıda çok fazla zaman harcıyorsanız, pil ömrünü çok iyiden olağanüstüye yükseltmek için fazladan 90 sterlin değerinde bir yatırım olduğuna karar verebilirsiniz. Kesinlikle hile değil. UV seviyeleri düşük olduğunda, Birleşik Krallık'ta yılın büyük bölümünde olduğu gibi, solar şarjın etkisinin biraz bunaltıcı olabileceğini unutmayın.

Bu yüzden gidilecek en iyi model olarak normal Instinct 2'yi öneririm. Selefiyle aynı sağlam tasarımı sunar, ancak zindeliklerini takip etmek isteyen herkese hitap etmesi gereken etkileyici bir dizi yeni özellikle üzerine kuruludur. 300 £ için, bunun gibi başka bir şey yok.
 
Üst