Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Gizli veya Kayıp Bluetooth Aygıtı Nasıl Bulunur?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Evinizde, dairenizde veya ofisinizde gizli bir Bluetooth cihazı olduğundan şüpheleniyorsanız veya Bluetooth özellikli bir cihazı kaybettiyseniz, iPhone ve Android'deki bir uygulama sayesinde fiziksel konumunu bulmanın kolay bir yolu var. İşte nasıl yapılacağı.

Bluetooth İşareti​

Bluetooth'u etkin durumda çalışan tüm cihazlar, diğer Bluetooth özellikli cihazlar tarafından alınabilen sabit bir sinyal yayar. Bu, verileri kablosuz olarak bu şekilde gönderir ve ayrıca cihazların birbirine bu şekilde bağlanmasını sağlar.

Bluetooth'un bu özelliğini kullanarak, iPhone veya Android için Wunderfind adlı bir uygulama, akıllı telefonunuzu kullanarak kayıp, gizli veya bilinmeyen bir Bluetooth cihazını fiziksel olarak bulmanıza yardımcı olabilir . Buna PC'ler, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, Bluetooth kulaklıklar, Airpod'lar, akıllı saatler, akıllı ev cihazları ve daha fazlası dahildir. Ancak bu cihazlardan herhangi birini Bluetooth sinyalleri aracılığıyla bulmak için Bluetooth etkinken açılmaları gerekir.

Wunderfind, can sıkıcı reklamlar olmadan ücretsizdir ve ekstra özellikler sunan Pro sürümü şu anda makul bir uygulama içi satın alma fiyatıdır (Mayıs 2022 itibariyle). Dışarıda başka Bluetooth takip uygulamaları var, ancak bazılarının yırtıcı uygulama abonelikleri veya araya giren reklamları olduğunu gördük. Wunderfind şu anda bu sorunlardan hiçbirine sahip değil. İşte nasıl kullanılacağı.


WunderFind ile Gizli veya Kayıp Bluetooth Aygıtını Bulma​

Etkin bir Bluetooth cihazı bulmak için önce akıllı telefonunuzda Bluetooth'un etkin olduğundan emin olun. Ardından, iPhone veya Android cihazınız için Wunderfind'i indirin ve uygulamayı başlatın. Hemen, akıllı telefonunuzun yerleşik Bluetooth radyosunu kullanarak algıladığı Bluetooth cihazlarının bir listesini göreceksiniz.

Her cihazın yanında, akıllı telefonunuzun mevcut konumu ile gizli veya kayıp Bluetooth cihazı arasında tahmini bir mesafe olduğunu fark edeceksiniz. Siz hareket ettikçe bu sayı dinamik olarak değişir. Sinyal gücü hakkında daha fazla ayrıntı almak için listedeki öğelerden birine dokunun.


Wunderfind kullanarak ELK-BLEDOM'a olan mesafeyi tahmin edin.


Bir öğeye dokunduktan sonra, akıllı telefonunuzu tutarken ve hedeflenen Bluetooth cihazının sinyal gücünün değişimini izlerken hareket etmenizi söyleyen bir ekran göreceksiniz.

Wunderfind Bluetooth sinyal gücü ekranı.


Hedef cihaza yaklaştıkça sinyal gücü %100'e yaklaşacaktır. Hedef cihazdan uzaklaştıkça sinyal gücü %0'a yaklaşacaktır. Bu okumayı kullanarak, sinyal gücü daha fazla yükselmeyene kadar alanınızda hareket edebilirsiniz. Cihaz kaybolursa ve evinizde veya ofisinizde bulunuyorsa, yakında olacaktır.

Cihaz bilinmiyorsa ve bulamıyorsanız, başka birinin evinde, ofisinde veya dairesinde olabilir. Veya bilerek yakınlarda bir yere gizlenmiş olabilir. Bluetooth'un tipik olarak kısa bir kablosuz menzili olduğundan ve verileri almak için birinin yakınlarda olması gerektiğinden, çoğu gizli güvenlik kamerasının iletişim kurmak için Bluetooth değil Wi-Fi kullanması hiçbir şeye değmez. (Wunderfind ile yalnızca Wi-Fi özellikli kameraları tespit edemezsiniz, ancak yardımcı olacak başka yöntemler de vardır.)

Geçmişte, Bluetooth listelerimizde “ ELK-BLEDOM ” adlı gizemli bir Bluetooth cihazı gördük ve bunun bir komşunun LED Şerit Işığı olduğunu keşfettik, bu yüzden bulamıyorsanız, gözetlendiğinizi varsaymayın. Evinizde veya ofisinizde bilinmeyen bir cihaz büyük olasılıkla size doğru yoldan sapmış sinyaller gönderen bir komşunuzun Bluetooth cihazını alıyorsunuz. İyi şanslar ve dışarıda güvende kalın!
 
Üst