Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Ads: Yeni Gizlilik Koruma Alanı / Konular Api'si

Davut

Webmasters ©
Katılım
12 May 2022
Mesajlar
13
Tepkime puanı
10
Puanları
0
Konular ile tarayıcınız, tarama geçmişinize dayanarak o hafta için en çok ilgi alanlarınızı temsil eden "Fitness" veya "Seyahat ve Ulaşım" gibi birkaç konuyu belirler. Konular sadece üç hafta tutulur ve eski konular silinir. Konular, Google sunucuları da dahil olmak üzere herhangi bir harici sunucu dahil edilmeden tamamen cihazınızda seçilir. Katılımcı bir siteyi ziyaret ettiğinizde Konular, site ve reklam ortaklarıyla paylaşmak için son üç haftanın her birinden bir konu olmak üzere yalnızca üç konu seçer. Konular, tarayıcıların size bu veriler üzerinde anlamlı bir şeffaflık ve kontrol vermesini sağlar ve Chrome'da, konuları görmenize, beğenmediklerinizi kaldırmanıza veya özelliği tamamen devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan kullanıcı kontrolleri oluşturuyoruz.


Daha da önemlisi, konular cinsiyet veya ırk gibi hassas kategorileri hariç tutacak şekilde özenle seçilmiştir. Konular tarayıcı tarafından desteklendiğinden, üçüncü taraf tanımlama bilgileri gibi izleme mekanizmalarına kıyasla, verilerinizin nasıl paylaşıldığını görmek ve kontrol etmek için size daha tanınabilir bir yol sağlar. Ayrıca, web sitelerine ilgilendiğiniz konuları sunarak, çevrimiçi işletmeler, alakalı reklamları sunmaya devam etmek için tarayıcı parmak izi gibi gizli izleme tekniklerini içermeyen bir seçeneğe sahip olur.

3. taraf çerezleri (solda) ve Konular (sağda) hakkında görebileceklerinize ilişkin örnek çizimler. Chrome'da, Konuların kullanıcılar için daha kolay tanınmasını ve yönetilmesini sağlamayı planlıyoruz.

3. taraf çerezleri (solda) ve Konular (sağda) hakkında görebileceklerinize ilişkin örnek çizimler. Chrome'da, Konuların kullanıcılar için daha kolay tanınmasını ve yönetilmesini sağlamayı planlıyoruz.

Gizliliği koruyan diğer tasarım özellikleri de dahil olmak üzere Konular önerisinin ayrıntıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için privacysandbox.com'a genel bakışa bakın veya tam açıklayıcıyı okuyun . Yakında, Chrome'da Konular'ın kullanıcı denetimlerini içeren ve web sitesi geliştiricilerinin ve reklam endüstrisinin denemesini sağlayan bir geliştirici denemesini başlatacağız. Kullanıcı kontrollerinin son tasarımı ve Konuların nasıl çalıştığına ilişkin diğer çeşitli teknik yönler, geri bildiriminize ve denemede öğrendiklerimize göre kararlaştırılacaktır.
 
Üst