Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Adsense Nasıl Çalışır?

Dora

Admin
Katılım
15 May 2022
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
Puanları
0

Google Kaynaklı Makale olan AdSense nasıl çalışır kısa anlatım ve kullanım linkleri​

Google AdSense yayıncılara, sundukları online içerik üzerinden para kazanabilecekleri bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamveren tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

Üç adımda AdSense​

1. Reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz​

2. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde görünür​

3. Ödeme alırsınız​

AdHWdSrGwPZQakd9IZ6UCdlWMiNISG7PVbLGJzz8GZLCsj3Nb-rjT4juZL_E=w125
GfrnDl3XgENITGdAXjg5fMCUU_dWaUTmmZMS2cZHhLJrwP-kHrQcua3XHmE3XA=w125
r5a2P--fCrvA6tIecBKctooPSZuKUkbvbM77qMGNsRYRm8UL0PT03Oq-4PWvNxs=w125
Sitenize reklam kodu yapıştırarak reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirir ve reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçersiniz.Reklamverenler, gerçek zamanlı açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. En yüksek ödemeyi yapan reklamlar sitenizde gösterilir.Ödemelerinizi mutlaka almanız için sitenizdeki reklamları veren tüm reklamverenlerin ve ağların faturalandırılmasıyla biz ilgileniriz.


Sık sorulan sorular​

AdSense'in nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi edinmeniz için, yayıncılardan bu SSS'leri derledik:

AdSense hakkında​

AdSense nedir?
AdSense, online içeriğinizle birlikte reklam gösterilmesi yoluyla para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense ile ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilir ve reklamların genel görünümünü, sitenize uyumlu olması için özelleştirebilirsiniz.

AdSense'in diğer reklam ağlarından farkı nedir?
AdSense Programı, sitenize Google Ads reklamları sağlamasıyla diğerlerinden ayrılır. Google daha sonra reklam türüne bağlı olarak reklamlara yapılan kullanıcı tıklamalarına veya reklam gösterimlerine göre sitenizde gösterilen reklamlar için size ödeme yapar. AdSense, reklam alanlarınız için rekabet, daha alakalı reklamlar ve tüm çevrimiçi içeriğiniz için reklam fırsatı anlamına gelen geniş bir reklamveren talebine anında ve otomatik olarak erişim sağlar.

Sitemde hangi reklamların gösterileceğini seçmem gerekir mi?
Hayır. AdSense, içeriğiniz veya kitleniz için hedeflenen reklamları sitenize otomatik olarak sunar. hakkında bilgi alın.

Hangi reklamların sitemde gösterileceğine kim karar verir?

AdSense, sayfalarınızda görünecek reklamları otomatik olarak seçmek için reklam açık artırması kullanır. En fazla ödeme yapan reklam, sitenizde gösterilir. hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sitemdeki reklamları görebilir miyim?
Evet, reklamlar hazır olup yayınlanmaya başladığında sitenizde görebilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir şeyse, kendi reklamlarınıza tıklamamaktır. Herhangi bir sebeple kendi reklamlarınızı tıklamaya tarafından izin verilmez.

Sitemde beğenmediğim bir reklam görürsem kaldırabilir miyim?
Evet. AdSense hesabınızdaki Engelleme kontrolleri sayfasından reklamları tek tek inceleyebilir ve reklamların sayfalarınızda gösterilmesine izin verip vermeyeceğinizi seçebilirsiniz. inceleyin.

Maliyetler​

AdSense'i kullanmak için ödeme yapmam gerekir mi?
Hayır. AdSense'e katılım ücretsizdir. Hatta, Google sitenizde gösterdiğiniz Google reklamlarının aldığı tıklamalar, gösterimler ve diğer etkileşimler için size ödeme yapar. AdSense ile elde edebileceğiniz gelir hakkında daha fazla bilgi edinmek için konulu yazımızı okuyun.

Kaydolma​

AdSense'e nasıl kaydolabilirim?
AdSense'i kullanmaya hazırsanız . Sitenizi inceleyerek uygun olup olmadığını kontrol ederiz.

Politikalar​

AdSense'in uymam gereken politikaları var mı?
AdSense hizmetini kullanmaya karar veren yayıncıların uyması gerekir. Bu politikalara uyulmadığı takdirde, AdSense hesabınızı kapatabiliriz. Çoğu durumda politikalarımıza uymayı başaran yayıncılarla çalışmayı tercih ederiz. Bu politikaları ihlal eden reklamları göstermeme, bu politikaları ihlal eden sayfalardaki reklamları devre dışı bırakma, ödemeleri alıkoyma veya sorunlu hesapları kapatma hakkını da saklı tutarız.
Politikalarımızı istediğimiz zaman değiştirebileceğimizi lütfen unutmayın. uyarınca, haberdar olmak ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.

Program politikaları nasıl yürütülüyor?
sürekli uyduklarından emin olmak için AdSense yayıncılarını etkin bir biçimde izleriz. Politikalarımıza ve uymayan yayıncılar olduğunu fark edersek hesabı askıya alabilir veya feshedebiliriz.
 
Üst