Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Chrome Bazı İndirmeleri Engelliyor - Engellemeyi Nasıl Atlayacağınız Aşağıda Açıklanmıştır

Güvenlik, tarayıcıların alfa ve omega'sıdır. Ancak en son güvenlik özelliği, birçok kullanıcı arasında kırmızı yüzlere neden oluyor. Pazar lideri tarayıcının 86 sürümü can sıkıcı bir kilitle birlikte gelir – ancak Google bununla birlikte çeşitli güvenlik açıklarını da kapatır.

Yeni güvenlik özellikleri yılın başında duyurulmuştu , ancak şimdi kullanıma sunuluyor. Sürüm 86 ile, bir HTTPS bağlantısından başlatılan ve bir HTTP bağlantısı üzerinden yürütülmesi amaçlanan indirmeler artık engellendi. web sitesindeyseniz ve adresindeki bir indirme bağlantısına tıklamak istiyorsanız , indirme işlemi başlamaz.

İyi niyet - kötü uygulama

Şu an için yalnızca .exe veya .bat gibi yürütülebilir dosyalar etkilenir, ancak yakında ZIP veya PDF dosyaları gibi diğer dosyalar da etkilenecektir. Bunun haklı bir nedeni var, bunlar SSL kullanmayan korumasız indirmelerdir. Gerçekten güvenli web sitesinin şifrelemesini kullanın. Bu nedenle, potansiyel bir güvenlik riskidir. Ancak Computerbild'in bildirdiği gibi, yeni işlevin uygulanması sorunlu: "İlgili kişi ilgili bağlantıya veya düğmeye tıklarsa hiçbir şey olmuyor. İndirme listesine bakmak bile konuya ışık tutmuyor çünkü istenen dosya orada da görünmüyor bırakın yükleme işleminin neden gerçekleşmediğinin bir göstergesi bile.” Gerçekten kullanıcı dostu olduğundan söz edilemez.

İndirme blokajını atlayın – İşte nasıl

Güvenli bir indirme olduğuna ikna olan herkes, bloğu kolayca atlayabilir. Bunu yapmak için indirme bağlantısına sağ tıklayın ve aşağıdaki içerik menüsündeki " Bağlantıyı farklı kaydet" seçeneğini kullanın . Bu, Javascript kullanılarak entegre edilmiş indirme bağlantıları için çalışmaz . İndirme yöneticisi kullanmanın yardımcı olduğu yer burasıdır . Ayrıca indirme bağlantısını kopyalayabilir ve "http://" yerine "https://" koyabilirsiniz. Ancak, bu her durumda işe yaramaz.
 
Üst