Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Dokümanlar'da Belge Özeti Nasıl Eklenir?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Beyaz bir arka planda Google Dokümanlar logosu


Belgenizi özetlemek okuyucularınıza yardımcı olabilir. Kısa bir genel bakış sunabilir ve önemli noktaları belirtebilirsiniz. Google Dokümanlar'da bir belge özeti ekleyebileceğiniz için bunu içeriğinize dahil etmeniz gerekmez.

Belge özeti özelliği, 2022'nin başlarında web üzerinde Google Dokümanlar için kullanıma sunuldu. Belgenizdeki başlıkları kullanarak oluşturabileceğiniz ana hatla birleştirilir. Ama işin güzel yanı, isterseniz özeti tek başına da kullanabilirsiniz.

Google Dokümanlar'a Belge Özeti Ekleme​

Google Dokümanlar'ı ziyaret edin , oturum açın ve dokümanınızı açın. Belgenizin kenar boşluğunun dışında, sol üstte Belge Anahattı simgesi olmalıdır.

DocumentOutlineIcon-GoogleDocsSummary.png


Görmüyorsanız, görüntülemek için Görünüm > Belge Anahattını Göster'i seçin.

Menüde Belge Anahattını GösterBelge Anahattı simgesini tıkladığınızda, Özet için en üstte bir yeriniz olur. Sağdaki artı işaretine tıklayın. Özetinizi girmeniz için bir metin kutusu görüntülenir.

Artı işaretiyle özeti açın


Özetinizi yazmayı tamamladığınızda, kaydetmek için Enter veya Return tuşuna basın. Ekranın altında özetinizin kaydedildiğini belirten kısa bir mesaj göreceksiniz.

Özet Kaydedilen mesaj


Özet kutusundaki metni biçimlendiremezken , isterseniz bir satır boşluğu ekleyebilirsiniz . Satırın sonunda Shift tuşunu basılı tutun ve Enter veya Return tuşuna basın.

Özette satır sonları


Özeti herhangi bir noktada düzenlemek için imlecinizi bunun üzerine getirin ve Özeti Düzenle simgesini (kalem) tıklayın. Düzenleme modundayken özet kutusunun anahatları maviydi.

EditSummary-GoogleDocsSummary.png


Özeti silmek için Özeti Düzenle simgesine tıklayın, kutudaki tüm metni kaldırın ve kaydetmek için Enter veya Return tuşuna basın.

Özetini bu kullanışlı noktaya ekleyerek Google Dokümanınızda yer kazanabilirsiniz. Anahattı da kullanırsanız, belgeniz için iyi bir giriş sağlar.
 
Son düzenleme:
Üst