Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Dokümanlar'da Doğrudan Gmail E-posta Taslağı Nasıl Hazırlanır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Hiç birine e-posta gönderilmesine neden olan bir belge üzerinde çalıştınız mı? Google Dokümanlar'daki kullanışlı bir özellik ile e-postanızı yazabilir ve ardından bir düğmeyi tıklayarak Gmail'de taslağı oluşturabilirsiniz.

Bir özelliğin bu mücevheri birçok durum için uygundur. Tek bir belgede, Gmail'e gittiğinizde gönderilmeye hazır birkaç e-posta oluşturabilirsiniz. Bu e-postayı , onu yönlendiren belgede referans veya takip için alabilirsiniz. Ayrıca, Google Dokümanını paylaştığınız diğer kişilerin e-posta üzerinde ortak çalışmasını da sağlayabilirsiniz .

Bu özelliğe henüz rastlamadıysanız gelin birlikte nerede bulacağınıza ve nasıl kullanacağınıza bir göz atalım.

Google Dokümanlar'da bir Gmail Taslağı oluşturun​

Google Dokümanlar'ı ziyaret edin, oturum açın ve dokümanınızı açın. İmlecinizi e-postayı oluşturmak istediğiniz yere getirin. Ardından, menüde Ekle'ye gidin. Yapı Taşları > E-posta Taslağı'nı seçin.

Yapı Taşları için Ekle menüsünde E-posta Taslağı'na tıklayın


Ardından, ayrıntılarınız için hazır olan şablonun belgenize girdiğini göreceksiniz.

Google Dokümanlar'a eklenen e-posta taslağıAlıcınızın e-posta adresini yazın veya onları bir People Chip'ten eklemek için @ (At) sembolünü kullanın. İsteğe bağlı olarak CC ve BCC adresleri için de aynısını yapın.

People Chip'ten e-posta adresleri ekleyin


Konuyu girin ve ardından mesajınızı yazmak için imlecinizi alta doğru boşluğa getirin.

E-posta mesajını şablona ekleyin


Bitirdiğinizde, mavi Gmail simgesini tıklayın. Bu, e-postayı göndermeniz için doğrudan Gmail'e yerleştirir.

Taslağı oluşturmak için Gmail düğmesi


E-posta Taslağını Gmail'de açın​

Gmail'e gidin ve Taslaklar etiketi klasörüne gidin. Google Dokümanlar'da oluşturduğunuz e-postayı görmelisiniz. Seçin, gerekirse ayrıntıları düzenleyin ve hazır olduğunuzda yola gönderin.

Gmail'de Google Dokümanlar e-postası


Özelliği ister kendiniz için ister Google Dokümanlar'da ortak çalışma için kullanın, Gmail'de gönderilmeyi bekleyen bir e-postanın taslağının taslağının hazırlanması, zamandan büyük tasarruf sağlar.
 
Üst