Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Duplex nedir, nerede bulunur ve nasıl çalışır?

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
146008-feature-google-duplex-release-date-how-to-try-the-human-sounding-ai-bot-image1-gyt9zdpgu4-2.jpg


Google, kulağa insan gibi gelen Google Duplex'i tüm dünyaya yayıyor ve şu anda Birleşik Krallık dahil on beşten fazla ülkede mevcut.

Duplex ile Google Asistan'dan rezervasyon yapmak, randevu almak, çalışma saatlerini öğrenmek ve daha fazlası için işletmeleri aramasını isteyebilirsiniz. Google Duplex, Mayıs 2018'de piyasaya sürülmesinden bu yana test aşamasında ve Google, bu teknolojiyle "yavaş ve ölçülü bir yaklaşım" benimseme sözü vermesine rağmen, şimdiden ABD'nin büyük bir bölümünde kullanıma sunuldu ve uluslararası olarak genişliyor.

Google Duplex nedir?​

AI robot sesini kesiyor​

Google Duplex, yeni bir Google Asistan özelliğini destekleyen bir teknolojidir. Tamamen otomatik bir sistem olarak faturalandırılan Google Duplex, esasen sizin için arama yapabilir, ancak robotik bir ses yerine kulağa doğal gelen bir insan sesiyle. Randevu ve rezervasyon için Duplex'i kullanmamızı öngören Google'a göre, "karmaşık cümleleri, hızlı konuşmayı ve uzun yorumları" anlayabiliyor.

Google Duplex nasıl çalışır?​

Duplex'i kurmak için hiçbir öğrenme eğrisi ve fazladan bir adım yoktur.

Randevu almak​

Google Arama, Haritalar veya Google Asistan'ı kullanarak bir işletme bulduğunuzda, randevu almak gibi görevler için Google Asistan'dan sizi aramasını isteyebilirsiniz. Google Asistan, tercih ettiğiniz saat, hizmet türü veya parti büyüklüğü gibi belirli ayrıntıları onaylayacaktır.

Bu bilgi onaylandıktan sonra, Google Asistan bir çevrimiçi rezervasyon ortağı (varsa) kullanarak veya Duplex otomatik sesli arama teknolojisini kullanarak işletmeyi arayarak randevu almaya çalışacaktır. Google, aramaların kalite güvencesi için kaydedildiğini söyledi.

Duplex, bilgileri Google'da listelenen herhangi bir ABD işletmesini arayabilir. Google, arama almayı seçen işletmelerin, Şükran Günü için açılış ve kapanış saatleri gibi tatil saatlerini onaylamak ve rezervasyon yapmak için Google Duplex'ten arama alacağını söyledi. Ancak işletmeler, Google My Business hesaplarındaki ayarlara giderek bu aramaları almaktan vazgeçebilir.

Google Duplex nerede kullanılabilir?​

Google Duplex başlangıçta yalnızca Pixel cihazı kullanıcıları için piyasaya sürüldü. Ve ilk başta, yalnızca NYC, Atlanta, Phoenix ve SF'deki seçkin restoranları arayacaktı. Ancak, Google'ın otomatik, yapay zeka destekli arama hizmeti artık daha yaygın olarak kullanılabilir. Duplex şu anda ABD'nin çoğunda yaşıyor. Ve bu destek sayfasına göre, Duplex şu anda Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda, Peru, İspanya, Birleşik Krallık ve Venezuela'da yayında.
 
Son düzenleme:
Üst