Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google E-Tablolar Tarihe Göre Nasıl Sıralanır?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
google_sheets_her_1200x675-3.jpg
Google E-Tablolar, e-tablolarınızı ve bu e-tablolardaki içerikleri tarihe göre sıralamanıza olanak tanır. Bunu yapmak için E-Tablolar'ın yerleşik işlevlerini kullanabilirsiniz. Size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Google E-Tablolarda Verilerinizi Tarihe Göre Sıralayın​

E- tablonuzdaki bir veri kümesini tarih sütununu kullanarak sıralamak için Google E-Tablolar'ın sıralama aralığı seçeneklerini kullanın.

İlk olarak, elektronik tablonuzda sıralamak istediğiniz tüm veri kümesini seçin. Seçiminize sütun başlıklarını ekleyin, ancak varsa dizin sütununu hariç tutun. Dizin sütununu seçerseniz, sıraladığınızda o sütundaki sayılar karışacaktır.

Veri kümesini seçin.


Veri kümeniz vurgulanırken, Google E-Tablolar'ın menü çubuğunda Veri > Aralığı Sırala > Gelişmiş Aralık Sıralama Seçenekleri'ni tıklayın.

Veri > Aralığı Sırala > Gelişmiş Aralık Sıralama Seçenekleri'ni seçin.Açılan pencerede “Veri Üstbilgi Satırı Var”ı etkinleştirin. "Sıralama Ölçütü" açılır menüsünü tıklayın ve tarih sütununuzu seçin.

Ardından tarihinizi artan düzende sıralamak için “A > Z” seçeneğini tıklayın. Benzer şekilde, tarihinizi azalan düzende sıralamak için “Z > A”yı seçin.

Bundan sonra, "Sırala" düğmesini tıklayın.

Google E-Tablolar'da tarihe göre sıralayın.


Kendiniz de görebileceğiniz gibi, veri kümeniz artık tarihe göre sıralanmıştır.

Google E-Tablolar'da tarihe göre sıralanmış veri kümesi.


Ve Google E-Tablolar e-tablolarınızda verilerinizi tarih bazında okumanız bu şekilde olur. Çok kullanışlı!

E-Tablolarınızı Google E-Tablolarda Tarihe Göre Sıralayın​

E-tablolarınızı E-Tablolar'ın ana ekranında tarihe göre sıralamak istiyorsanız, o sayfada bulunan sıralama seçeneğini kullanın.

Kullanmak için önce bilgisayarınızda bir web tarayıcısı başlatın ve Google E-Tablolar'ı açın. Henüz yapmadıysanız hesabınızda oturum açın.

E-tablolarınızı listeleyen ekranda, listenin sağ üst köşesindeki "Sıralama Seçenekleri"ni (A>Z'yi gösteren bir simge) tıklayın.

Sağ üst köşedeki Sıralama Seçeneklerini seçin.Sıralama menüsünde, aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok sıralama seçeneğiniz vardır:
  • Son Açılan Benim : Bu seçenek, son açtığınız e-tablonuzu en üstte tutar.
  • Son Değiştirilen Tarafım : Elektronik tablolarınızı en son değiştirdiğiniz zamana göre sıralamak için bu seçeneği kullanın.
  • Son Değiştirilme : Bu, en son değiştirilen e-tablonuzu (herhangi biri tarafından değiştirilmiş) en üste yerleştirir.
  • Başlık : E-tablolarınızı başlıklarına göre sıralamak için bu seçeneği kullanın.
Bir sıralama seçeneği belirleyin.


Bir seçeneği belirlediğinizde, Google E-tablolar e-tablolarınızı buna göre sıralar ve görüntüler ve artık hazırsınız.

E-Tablolar, kullanmak isteyebileceğiniz başka sıralama seçeneklerine de sahiptir.
 
Son düzenleme:
Üst