Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Nest Hub, Herhangi Bir Akıllı Ev İçin Hala Harika Bir Ek Olmaya Devam Ediyor

Google Nest Hub'ı (2. Nesil) piyasaya sürüldüğünden beri kullanıyorum. Onu aldığımda hayranı olduğum halde, onu daha da çok sevmeye başladım. Şaşırdığım yapabileceği çok şey var ve şaşırtıcı bir şekilde evimde sahip olduğum en çok kullanılan teknoloji parçalarından biri haline geldi. Akıllı evinize bir ek almak istiyorsanız ve zaten normal ışıklardan ve akıllı hoparlörlerden geçtiyseniz , Google Nest Hub gibi bir akıllı ekran büyük olasılıkla bir sonraki eklemeniz olmalıdır.

Bildiğimiz kadarıyla Google, baz istasyonundan ayrılabilen bir halef üzerinde çalışıyor , ancak bunun ne kadar uzakta olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok. Belki de bu küçük cevheri zaten maliyetinden daha ucuza alabilmeniz için piyasaya sürülmesini beklemeye değer. Google Nest Hub, Google Asistan tarafından desteklenmektedir ve müzik akışı yapabilir, podcast çalabilir, hava durumunu öğrenebilir, Duo'da arama yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Google Nest Hub'ın ekranı, yalnızca sesinizi kullanarak YouTube, Netflix, Disney+'dan içerik aktarabileceğiniz ve diğer hizmetleri seçebileceğiniz anlamına gelir.

Google Nest Hub (2. Nesil)​

Google Nest Hub (2. Nesil)

• Google Nest Hub (2. Nesil), özellikle mutfakta veya komodininizde akıllı bir ev için mükemmel bir ek olan 7 inçlik bir akıllı ekrandır.

Arka planda bir akvaryum bulunan beyaz bir rafta Google Nest Hub 2. Nesil

Google Nest Hub'ımı nasıl kullanırım?​

Google Nest Hub, evin herhangi bir yerine yerleştirildiğinde, düşündüğümden çok daha fazla, şaşırtıcı derecede çok yönlüdür. İlk başta, bundan çok faydalanacağımdan şüpheliydim ve komodinin üzerine oturdu. Uyku takibi (o zamanlar ücretsizdi) oldukça iyi çalıştı ve hızlı bir şekilde bir şeylere bakabilmek veya ışıklarımın görsel bir göstergesine sahip olmak oldukça güzeldi. Yine de taşındığımda, mutfağımın merkezi haline geldi.

Görüyorsunuz, başlangıçta Nest Hub'ın uyku izleme özelliğinin ana özelliklerinden biri olacağını düşünmüştüm. Daha önce hiç akıllı ekran kullanmamıştım ve onu kullanmaktan zevk alıp harika bir teknoloji parçası olarak görsem de fiyatından etkilenmedim. Muhteşem bir uyku takipçisi ve havalı görünümlü çalar saat için 100 €? Bana her sabah ana ekranda Google Takvim uyarıları vermesine rağmen, overpriced, diye düşündüm. Şimdi öğrendim ki, uyku takibi güzel bir özellik olsa da, kesinlikle tavsiye etmemin sebebi bu değil.

Google Nest Hub mutfak tezgahımda duruyor ve zamanı görmek için bir saat kadar harika çalışırken, zamanlayıcılar için daha da iyi çalışıyor. Yemek pişirirken ellerimi kullanmadan zamanlayıcı ayarlayabilmek ve bu zamanlayıcıların görsel temsilini görebilmek harika. Ne yaptığımı ve ne yapmam gerektiğini her an görebilmek için hareket halindeyken birden fazla ayarlayabilirim. Bu zamanlayıcılar çalışırken müzik çalabilir, video izleyebilir ve hatta Google'dan benim için bir şeyler aramasını isteyebilirim. Bundan ne kadar fayda sağladığıma şaşırdım ve artık kullanmamaya geri dönmenin gerçekten zor olacağını düşünüyorum .

Tüm deneyimin en iyi yanı, Google ürünlerimin geri kalanıyla ne kadar iyi bütünleştiğidir. Yine de ışıklarımı kontrol etmek için kullanabilirim, telefonumdan müzik çalabilir ve ekrana aktarabilirim ve hatta Chromecast'imi ondan kontrol edebilirim. Chromecast çalışmalarımda Netflix'te Breaking Bad oynamasını istemek ve bu tür bir birlikte çalışabilirlik beni şaşırttı. Mutfağım oturma odama bağlı ve Chromecast'im (oturma odasındaki) hoparlörüme bağlı.

Yine de Google Nest Hub'ı almanızı önermediğim bir şey var ve konuşmacı da bu. Sorun değil ve çalışıyor, ancak müzik ondan oldukça düşük kalitede geliyor ve uzun süre kullanmanızı tavsiye etmem. En azından bir Bluetooth hoparlöre bağlayabilirsiniz, ki bunu yapmanızı öneririm. Video izlemek ve sesli komutlar için gayet iyi çalışıyor ama ses kalitesinin oldukça tatmin edici olduğunu düşünüyorum.

Google Nest Hub'ın yeni neslinden ne istiyorum​

Google Nest Hub 2. Nesil

Dürüst olmak gerekirse, Google, Google Nest Hub ile kazanan bir formül üzerindedir. Henüz evinizi tam bir akıllı ev yapmak istemiyorsanız, biraz niş bir ürün gibi hissediyorum, ancak kesinlikle bu dalma yaparken yapmanız gereken ilk eklemelerden biri. Bir halefine gelince, Google'ın yarasadan hemen yapabileceği birkaç önemli iyileştirme olduğu açık.

Birincisi, Google'ın hoparlör kalitesini iyileştirmesi gerektiğine inanıyorum ve bunun nedeni basit: Google'ın Nest akıllı hoparlörleri ile yükseltme ve daha iyi bir hoparlör seçme seçeneğiniz var. Nest Audio ve Google Home Max var ve Max, Nest Audio'dan daha iyi. Max'in üretimi durduruldu, bu da onu bulmayı biraz zorlaştırıyor, ancak aramaya giderseniz bazı yerlerde ikinci el bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir hoparlör olduğu göz önüne alındığında, herhangi bir yazılım güncellemesi almasına gerçekten gerek yoktur, bu nedenle genellikle daha eski bir ürün almakta fayda var.

Sırada, Nest Hub'ın biraz daha büyük bir ekrandan faydalanabileceğini düşünüyorum . Akıllı ekranlardan bahsettiğimizde daha büyük genellikle daha iyidir, çünkü daha uzaktan görülmesine izin verirler. Açıkça değiş tokuşlar var (örneğin, sizinki orasıysa, başucu dolabında daha fazla yer kaplamak gibi) ama bence görsel medya tüketmeyi veya onu daha uzaktan görmek istemeyi içeren herhangi bir şey için daha büyük bir ekran mantıklı. Bu bizi Google Nest Hub Max'e götürür.

Google Nest Hub Max, ABD'de mevcuttur ve Google'ın önerisi, bir mutfakta iyi sonuç vermesidir. Yine de fiyatının iki katından fazla olduğunu unutmayın. Ayrıca, Google Nest Hub Max'in 10 inçlik bir ekranı ve daha iyi hoparlörleri olmasına rağmen, 2019'un sonlarında piyasaya sürüldüğünü ve hiçbir zaman yenilenmediğini, yani Nest Hub Max'te yazılım güncellemelerinin normal şekilde yavaşlamadan önce yavaşlayabileceğini belirtmekte fayda var. Nest Hub ve üçüncü taraf uygulamalarıngelecekte sorunlarla karşılaşırsınız. Google Nest Hub Max, yaşadığınız yere bağlı olarak ABD dışından da almak zor olabilir. Bu genel olarak, bazı bölgelerde birinci taraf olarak satın alabilmenize rağmen, daha büyük bir ekrana ve daha iyi hoparlörlere sahip olmasına rağmen Nest Hub Max'i önermeyi daha zor hale getiriyor. İhtiyacımız olan şey, destek ve güncelleme taahhüdü uğruna ve ürünü genel olarak mevcut teknoloji standartlarına yükseltmek için sabit bir akıllı ekran yenilemesidir.

Bununla birlikte, akıllı bir ev için biraz daha gelişmiş bir şey almak istiyorsanız, Google Nest Hub (veya Nest Hub Max) kesinlikle dikkate değer bir eklentidir. Ufukta bir halef varken, fiyatının da düşmesi çok olası.

Google Nest Hub (2. Nesil)​

Google Nest Hub (2. Nesil)

• Google Nest Hub (2. Nesil), özellikle mutfakta veya komodininizde akıllı bir ev için mükemmel bir ek olan 7 inçlik bir akıllı ekrandır.

Son düzenleme: