Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Telefon Uygulamasında "Bu arama şimdi kaydediliyor" Duyurusu Nasıl Durdurulur?

Katılım
4 Haz 2022
Mesajlar
99
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Google Telefon veya çevirici, bugün birçok Android akıllı telefonda varsayılan arama/çeviricidir. Google'ın çevirici uygulamasıyla ilgili pek çok can sıkıcı şey olurdu; ancak, arama kaydı duyurusu muhtemelen en can sıkıcı olanıdır. Bir aramayı kaydetmeye başladığınızda, uygulama her iki tarafa da "Bu arama şimdi kaydediliyor" ön duyurusunu oynatır. Benzer şekilde, arama kaydını durdurduğunuzda “Arama kaydı sona erdi” olarak çalar.

Tüm katılımcıları bilgilendirmeden aramaları kaydetmek, birçok yargı alanında yasa dışıdır. Ayrıntılara pek girmeyeceğiz ama görüşme kaydına başlamadan önce karşı tarafa söylemek etik olur. Öte yandan Google'ın her seferinde duyuruyu zorlaması da hoş bir uygulama değil. Google, seçimi kullanıcıların ellerine bırakmalıydı en azından böyle bir yasanın olmadığı bölgelerde.

Google Telefon uygulamasında çağrı kaydı ön duyurusu nasıl devre dışı bırakılır?​

Google telefon uygulaması, Nokia , Samsung, OnePlus, Vivo, Oppo, IQOO, Realme, Xiaomi, Poco, Motorola, Sony ve Honor dahil olmak üzere günümüzde hemen hemen her akıllı telefona önceden yüklenmiş olarak gelir . Uygulama, çeşitli bölgesel telefon markalarında da kullanılıyor. Bu nedenle, bu oldukça evrensel bir kılavuzdur ve aşağıdakiler arasında çalışması gerekir:

Google Dialer, metni okumak ve arama kaydı duyurusunu yapmak için metinden konuşmaya kullanır. Bu nedenle, farklı bir metinden konuşmaya hizmeti kullanarak bu sorunu çözeceğiz. Değişiklik, muhtemelen Google Telefon uygulamasının kayıt duyurusu olarak oynatılacak ses dosyasını oluşturamamasına ve dolayısıyla sessiz kalmasına neden oluyor. Google, bu sorunu Google Telefon uygulamasının gelecekteki bir güncellemesinde çözebilir bitene kadar kullanın!

Telefonunuzun modeline ve Android sürümüne bağlı olarak, aşağıda belirtilen ayarlardan bazıları farklı bir yerde olabilir. Doğru seçenekleri bulamamanız durumunda lütfen ayarlar uygulamasındaki arama işlevini kullanın.

Play Store'dan TTSLexx uygulamasını yükleyin.

Android telefonunuzda Ayarlar > Sistem > Erişilebilirlik'i açın .

Kaydırın ve “Metin Okuma Çıktısı”nı seçin.

Tercih edilen motora dokunun ve değeri Google Speech Services'tan “ TTSLexx ” olarak değiştirin. Sonraki standart uyarıyı onaylayın.


Android 11'de Metin Okuma Uygulaması ayarları


Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Telefonunuzdaki tüm uygulamaları görün'ü açın.

Kaydırın ve “Telefon” uygulamasını bulun. Ayrıntılarını açmak için üzerine dokunun.

“Depolama ve önbellek” üzerine dokunun. Ardından “ Depoyu temizle ” üzerine dokunun.

Google Telefon uygulamasının Verilerini Temizle


✅Bitti! Sihri görmek için Telefon uygulamasını açın, bir arama yapın ve kaydetmeye başlayın.

Uygulama hakkında şüpheleriniz varsa, Metin-Konuşma sağlayıcısını tekrar "Google'dan Konuşma Hizmetleri" olarak değiştirebilirsiniz. Telefon uygulaması verilerini yenileyene veya siz telefonu yeniden başlatana kadar arama kaydı duyurusu devre dışı kalmaya devam eder. Duyuru tekrar aktif hale geldiğinde adımları tekrarlayabilirsiniz.

O nasıl çalışır?
Google Telefon uygulamasının duyuruyu oynatmak için ses dosyasını düzgün bir şekilde oluşturamamasına neden olan olası bir hata veya uyumluluk sorunu vardır. Yani anons hala çalıyor, sadece ses dosyası boş ve kimse bir şey duymuyor.


Güvenli mi?
Şifreler ve kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere veri toplama hakkında bir uyarı var.
Uygulama kesinlikle güvenlidir. Gördüğünüz uyarı, giriş yöntemlerini değiştirdiğinizde verilen standart bir uyarıdır. Uygulama herhangi bir kişisel veri toplamaz veya saklamaz ve internete de bağlanmaz. Tüm bilgileriniz cihazınızda güvenle kalır.
 
Üst