Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Google Webspam Raporu 2021 Yayınlandı

Davut

Webmasters ©
Katılım
12 May 2022
Mesajlar
13
Tepkime puanı
10
Puanları
0
2021'de tüm dünyadaki kullanıcılar iyileşmenin ve normal hayata daha güçlü bir şekilde geri dönüşün yollarını aradılar. Kullanıcılara ister küçük ister büyük olsun tüm sorularıyla ilgili faydalı bilgiler bulmalarına yardımcı olmak için spam ve kötü amaçlı içerikleri Arama'dan uzak tutmaya çalıştık.

SpamBrain: Spam'e karşı en etkili çözümümüz​

2021'de, yaklaşık yirmi yıl önce ilk başladığımız zamana kıyasla 200 kat daha fazla spam sitesi yakaladık. Bu kısmen, SpamBrain adlı yapay zeka tabanlı spam önleme sistemimiz sayesinde gerçekleşti.

webspam raporu 2021, SpamBrain

SpamBrain, 'de kullanıma sunuldu ve performansını sürekli olarak iyileştiriyoruz. 2021'de SpamBrain, 2020'ye kıyasla yaklaşık altı kat daha fazla spam sitesi tespit etti. Bu durum, 2020'de sık karşılaşılan spam türü olan saldırıya uğramış spam'de (%70) ve barındırma platformlarında anlamsız kelimeler spam'lerinde (%75) büyük bir düşüş sağladı. SpamBrain'in bir diğer önemli özelliği de her tür kötüye kullanım sorununu ele almak için sağlam ve sürekli gelişen bir platform olarak oluşturulmasıdır.

İlgili Google açıklaması:
 
Üst