Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Herkese Açık Bir Wi-Fi Giriş Sayfası Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Bazen halka açık bir kablosuz ağ, internete erişmeden önce bilgilerinizi yerel olarak doğrulamanızı gerektirir. Bu normalde bir açılır pencere aracılığıyla gerçekleşir, ancak bazen oturum açma formu hiçbir zaman görünmez.

Giriş ekranının görünmemesi durumunda görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz birkaç püf noktası burada.

Web Sitelerine veya Yönlendirici Girişlerine Erişmeyi Deneyin​

Bazı ağlar, herhangi bir web sitesine erişmeye çalıştığınızda sizi giriş sayfasına atar. Yapılacak ilk şey, bir tarayıcı açmak ve basit bir web araması veya güvenilir bir web sitesi (belki de howtogeek.com ) gibi bir şeye erişmeye çalışmaktır.

En iyi sonuçlar için, özel bir göz atma (gizli) penceresi açın ve nonhttps.com gibi HTTPS olmayan bir web sitesine erişin . Bu, tarayıcınızın ağ oturum açma sayfasını tetikleyebilecek bilinen bir siteye erişmek için önbelleğe alınmış DNS bilgilerini kullanmasını önleyecektir .


Özel bir göz atma oturumunda HTTPS olmayan web sitesi


Ayrıca 192.168.1.1 / 192.168.0.1 , 10.0.0.1 ve localhost gibi bilinen "yönlendirici oturum açma" adreslerini kullanmayı deneyebilirsiniz. 8.8.8.8 (Google) ve (Cloudflare) gibi üçüncü taraf DNS sunucularının da çalıştığı bilinmektedir .

Alternatif DNS'yi Devre Dışı Bırak​

, göz atmayı hızlandırmanın sağlam bir yoludur, ancak genel oturum açma sayfalarının görünmesini de engelleyebilir. Alternatif bir DNS sunucusu kullanmayı bırakmak için, ilk etapta kurmak için kullandığınız adımları uygulamanız yeterlidir .


macOS'ta DNS'yi değiştirme


İşiniz bittiğinde, avantajlardan yararlanmak için tekrar kurmayı unutmayın.

Cihazınızı Yeniden Başlatmayı Deneyin​

Her şeyi denediyseniz ve hiçbir şey çalışmıyor gibi görünüyorsa, cihazınızı yeniden başlatmak denemeye değer olabilir. Bunu yapmadan önce Uçak Modunu etkinleştirmeyi veya Wi-Fi'yi devre dışı bırakmayı denemek isteyebilirsiniz , ancak tam bir yeniden başlatma hala çok sayıda teknik sorunu çözmenin en iyi yollarından biridir.

Güvenli Olmayan Ağları Kullanmak? Bir VPN'e yatırım yapın​

Kötü niyetli kişiler bunları göz atma etkinliğinizi gözetlemek ve cihazınızı riske atmak için kullanabileceğinden , güvenlik nedeniyle halka açık Wi-Fi ağlarını kullanmaktan kaçınmalısınız . En iyi çözüm, evden uzakta olduğunuzda iPhone veya Android cihazınızla güvenli bir ağ kullanmak veya kişisel bir erişim noktası oluşturmaktır .

Tek seçeneğiniz halka açık Wi-Fi ise, bir VPN edinin ve içinizin rahat etmesi için tarama etkinliğinizi şifreleyin .

2022'nin En İyi VPN Hizmetleri​best-vpns-expressvpn-logo2.jpg


Genel Olarak En İyi VPN

ExpressVPN​best-vpns-surfshark-logo.jpg


En İyi Bütçe VPN'i

Sörf Köpekbalığı​best-vpns-windscribe-logo.jpg


En İyi Ücretsiz VPN

Windscribe​best-vpns-protonvpn-logo.jpg


iPhone için en iyi VPN

ProtonVPN​best-vpns-hideme-logo.jpg


Android için en iyi VPN

Beni sakla​best-vpns-expressvpn-logo2.jpg


Akış için En İyi VPN

ExpressVPN​

Oyun için En İyi VPN

Özel İnternet Erişimi​

Torrent için En İyi VPN

NordVPN​

Windows için en iyi VPN

SiberGhost​

Çin için en iyi VPN

VyprVPN​

 
Üst