Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

İngiltere'deki En İyi Vahşi Yaşam Kamerası: Bahçe Doğa Tutkunları İçin En İyi Yol Kameraları

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0

En iyi vahşi yaşam kameralarına yönelik kılavuzumuzla vahşi ziyaretçilerinizin fotoğraflarını ve videolarını çekin​

En iyi vahşi yaşam kameraları, alanınızı paylaştığınız tüm hayvanlarla yakın ve kişisel olmanızı sağlayarak bahçenizdeki doğaya hayat verebilir.

Yaban hayatı kameraları veya iz kameraları, etrafta olmadığınızda bahçenizde neler olup bittiğini gözlemlemenizi sağlamak için tasarlanmış küçük cihazlardır. Hareketi algılarlar ve tetiklendikten sonra otomatik olarak filme veya fotoğraf çekmeye başlarlar. Hatta çoğu, geceleri de çalışmasına izin veren kızılötesi lambalara sahiptir.

2022'de satın alınacak en iyi vahşi yaşam kameraları​

1. GardePro A3S Vahşi Yaşam Kamerası: 100 £ altındaki en iyi vahşi yaşam kamerası​

Fiyat: 80 £

Sağlam yapılı, kullanımı kolay ve mükemmel sonuçlar üretebilen GardePro A3S, £100'dan daha düşük bir fiyata en iyi çok yönlü vahşi yaşam kamerasıdır.


A3S, düşük ışıkta optimize edilmiş Sony Starvis sensörü sayesinde rekabette öne çıkıyor. Genellikle güvenlik sistemlerinde ve üst düzey web kameralarında bulunan bu sensör, parlak f/1,6 diyafram açıklığına sahip bir lensle bir araya geldiğinde, A3S'nin gece ve gündüz kaliteli görüntüler yakalamasını sağlar. Durağan görüntüler 24 megapiksele kadar yakalanır ve videolar full HD olarak kaydedilir. Ses kaydı için yerleşik bir mikrofon da var.

Dahili ekranı ve sezgisel menü sistemi sayesinde kurulum basittir. Fiyatına göre etkileyici bir şekilde, A3S 940nm parlamasız flaş içerir. Çıplak gözle tamamen görünmez olan bu flaş, kameranın zifiri karanlıkta yakındaki vahşi yaşamı rahatsız etmeden fotoğraf ve video çekmesini sağlar.

A3, sekiz adet AA pil veya 12v giriş ile çalıştırılabilir ve doğrudan standart boyutlu SD kartlara kayıt yapar.

Temel özellikler – Maksimum video çözünürlüğü: 1080p; Maksimum fotoğraf çözünürlüğü: 24 megapiksel; Algılama aralığı: 30m; Tepki süresi: 0.1s; Kurtarma süresi: 0,5 sn; Flaş: 940nm parlama yok; Flaş menzili: 30m

2. TCNEWCL Yol Kamerası: En uygun bütçeli vahşi yaşam kamerası​

Fiyat: 64 £

Adı tam olarak söylenmese de TCNEWCL Trail Camera, eksiksiz bir vahşi yaşam kamerası paketini bütçeye uygun bir fiyata sunuyor.

İyi inşa edilmiştir, IP66 hava koşullarına dayanıklıdır ve dahili ekranı sayesinde kullanımı kolaydır. Fotoğraflar 20 megapiksele kadar kaydedilir ve videolar 1080p'de kaydedilir. Kesinlikle bazı dijital yükseltmeler olsa da, dosyalar gece ve gündüz net düzeyde ayrıntı sunar.

Düşük ışık aydınlatması, 850nm düşük parlaklıkta bir LED flaş sayesinde sağlanır. Çıplak gözle tamamen görünmez olmasa da, flaş çoğu vahşi yaşamı rahatsız eder ve 25 metreye kadar aydınlatma aralığı ile daha büyük bahçeler için idealdir.

Fotoğraflar ve videolar bir mikro SD karta kaydedilir ve kamerayı doğrudan USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Kamera, sekiz adet AA pil seti veya harici bir güç girişi ile çalıştırılabilir.

Temel özellikler – Maksimum video çözünürlüğü: 1080p; Maksimum fotoğraf çözünürlüğü: 20 megapiksel; Algılama aralığı: 25m; Tepki süresi: 0,3 sn; Flaş: 850nm düşük parlaklık; Flaş menzili: 25m

3. Bushnell Core DS-4K No Glow: En iyi premium vahşi yaşam kamerası​

Fiyat: £269

Pahalıdır ancak gece ve gündüz yüksek kaliteli görüntüler yakalamak istiyorsanız Bushnell'in Core DS-4K'sı en iyi seçeneklerden biridir.

Vahşi yaşam kameralarının büyük çoğunluğunun aksine Core DS-4K, çift sensör konfigürasyonuna sahiptir. Bu, hem renkli gün ışığı hem de monokrom gece çekimleri için tek bir merceğe güvenmek yerine Core DS'nin iki bağımsız sensör kullandığı anlamına gelir. Farklı aydınlatma koşullarına göre optimize edilmiş kameralar ile hem gündüz hem de gece daha zengin görüntüler yakalayabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi Core DS-4K, 30 fps'de 4K video çekimi veya 60 fps'de full HD video kaydedebilir. Durağan görüntüler 32 megapiksele kadar yakalanır ve tek bir seri çekimde altı adede kadar görüntü yakalayabilir ve bu mükemmel çekimi elde etmenize yardımcı olur. DS-4K'nın güçlü 940nm parlamasız flaşı, zifiri karanlıkta 33 metreye kadar olan nesneleri kaydetmesine olanak tanır.

Kamera, tek bir AA pil seti ile 12 aya kadar çalışabilir ve Bushnell'in güneş paneli sistemiyle de uyumludur.

Temel özellikler – Maksimum video çözünürlüğü: 4K; Maksimum fotoğraf çözünürlüğü: 32 megapiksel; Algılama aralığı: 33m; Tepki süresi: 0,2 sn; Kurtarma süresi: 0,6 sn; Flaş: 940nm parlama yok; Flaş menzili: 33m

4. CEYOMUR CY40 Mini Vahşi Yaşam Kamerası: En iyi mini vahşi yaşam kamerası​

Fiyat: 50 £

Avucunuzun içi kadar küçük olan CY40 Mini Vahşi Yaşam Kamerası, gizli yerleştirme için mükemmeldir.

Çerçeveleme için bir video vizörü ve gezinmesi kolay bir kullanıcı arayüzü ile CY40'ın kurulumu kolaydır. Videolar 1080p'ye kadar çözünürlükte ve fotoğraflar 16 megapiksele kadar kaydedilebilir. Renkli videonun biraz grenli olabileceği gündüz saatlerinde en temiz görüntüleri yakalayamasa da, gece çekimleri etkileyici bir şekilde nettir ve kızılötesi lambası sayesinde güzel bir şekilde aydınlatılır.

850nm lamba, çıplak gözle gerçekten görünmez olmasa da, bahçe ziyaretçilerinin çoğuna çok az rahatsızlık verir. 10 m'lik etkili bir flaş menzili ile serimizdeki en parlak değil ama daha parlak flaşların konuyu aşırı pozlama riskini taşıyabileceği daha küçük bahçelerde iyi çalışır.

Kamera doğrudan mikro SD kartlara kayıt yapar ve dört adet standart AA pil ile çalışır.

Temel özellikler – Maksimum video çözünürlüğü: 1080p; Maksimum fotoğraf çözünürlüğü: 16 megapiksel; Algılama aralığı: 10m; Tepki süresi: 0.4s; Flaş: 850nm düşük parlaklık; Flaş menzili: 10m


5. Green Feathers Wildlife Kit 700TVL: Kuş kutuları için en iyi vahşi yaşam kamerası​

Fiyat: £ 93

Kutunun içinde biraz daha düşünmeyi tercih ederseniz, Green Feathers Wildlife Kit, yerel kuş yaşamı ile gerçekten yakın ve kişisel olmanızı sağlar. Green 700TVL, bağımsız bir kamera olmaktan ziyade bir kuş kutusunun içine yerleştirilmiştir.

Küçük, parlamayan bir lambaya sahiptir, gece ve gündüz kutunun içini görmenizi sağlar ve 20 metrelik bir kabloyla doğrudan televizyonunuza bağlanır. Standart bir RCA kablosu kullanır; Görüntüyü yükseltmek için bir HDMI adaptörü dahildir ancak ham görüntü kalitesi standart tanımla sınırlıdır.

Kutunun ve kabloların takılmasıyla ilgili küçük bir DIY var, ancak kameranın kendisi aslında tak ve çalıştır ve bir kez bağlandığınızda, kendi canlı kuş kutusu video beslemenize erişebileceksiniz.

Biraz daha yüksek çözünürlüklü bir şeye ihtiyacınız varsa, 1080p kuş kutusu kiti de mevcuttur.

Temel özellikler – Maksimum video çözünürlüğü: 628 x 582; Kablo uzunluğu: 20m; Flaş: 940nm parlama yok
 
Üst