Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Instagram Hikayelerinizi Belirli Bir Kişiden Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Instagram'ın kabaca aylık 1 milyar aktif kullanıcısı var ve bu sayı yükselmeye devam edebilir. Gram, son birkaç yılda onu daha da bağımlılık yapan çeşitli yeni özellikler getirdi. İşte tam da bu doğrultuda Instagram, Hikayeler özelliğini de kullanıma açmıştı. Bu özelliğin en iyi yanı, profilinizde sonsuza kadar kalmaksızın paylaşım yapmaya devam edebilmenizdir.

Hikayeler, Instagram beslemenizin üstünde açılır ve tüm gönderileri görüntülemek için bunları yatay olarak kaydırabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve aileniz, görüntülemek için hikayenizi tıklayabilir. Ancak, belirli birinin hikayenizi görmesini istemediğiniz bazı durumlar vardır. Bu durumda, hikayenizi onlardan gizleyebilir ve gelecekte hikayenize eklediğiniz herhangi bir şeyi görmelerini engelleyebilirsiniz.

Önemli Not : Hikayenizi birinden gizlemek, engellemekten farklıdır ve profilinizi ve gönderilerinizi görmelerini engellemez. Hesabınızın gizlilik ayarı, hikayenizin nerede görüneceğini de etkiler.

Instagram hikayenizi birinden nasıl gizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:​

-Profilinize gitmek için sağ alttaki profil resminize dokunun.

-Sağ üstteki daha fazla seçeneğe ve ardından Ayarlar'a dokunun

-Gizlilik'e ve ardından Öykü'ye dokunun.

-Hikayeyi Kimden Gizle'nin yanındaki kişi sayısına dokunun.


-Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin, ardından Bitti'ye (iPhone) veya sol üstteki (Android) geri simgesine dokunun.

-Hikayenizi birinden gizlemek için, o kişinin seçimini kaldırmanız yeterlidir.

-Hikayenizi kimin gördüğüne bakarken hikayenizi gizleyeceğiniz kişileri de seçebilirsiniz.

-Adlarının sağındaki daha fazla seçeneğe (iPhone'da üç yatay nokta) veya daha fazla seçeneğe (Android'de üç dikey nokta) dokunun ve Hikayenizi Gizle'yi seçin.

Öte yandan, belirli bir kişinin hikayesini görmek istemiyorsanız Instagram'ın bunun için de bir ayarı vardır. Hikayeler tercihe göre listelenmiştir. Birinin gönderisini diğerlerinden daha sık izliyorsanız, Instagram hikayelerini en üstte tutacaktır.

Bir kişinin hikayesinin beslemenin üst kısmındaki çubukta görünmesini istemiyorsanız, hikayesini sessize alabilirsiniz. Birinin hikayesini sessize almak, onu takip etmeyi bırakmaktan ve profilini sessize almaktan farklıdır. Yayınlarını beslemede görmeye devam edeceksiniz.

Instagram hikayesi nasıl kapatılır?​

Haber akışının üst kısmında, hikayesini sessize almak istediğiniz kişinin profil resmine dokunup basılı tutun.
Sesi kapat'ı seçin, ardından Hikayeyi kapat'a dokunun.

  • Akış gönderilerinden kullanıcı adlarına dokunun veya keşfet'e dokunun ve profillerine gitmek için kullanıcı adlarını arayın.
  • Biyografilerinin altındaki Takip Et'e dokunun.
-Sesi Kapat'a dokunun, ardından Hikayeler'i kapatın.
 
Üst