Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Intel AI Teknolojisi, Zoom Aracılığıyla Öğrencilerin Duygularını İzlemek İçin Kullanılabilir

Katılım
25 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Intel'in “duygusal yapay zekası” öğrencilerin nasıl hissettiğini tespit etmek için tasarlandı ve bu da eleştirilere neden oldu.Ne bilmek istiyorsun​

  • Intel ve Classroom Technologies, sanal sınıflardaki öğrencilerin duygularını tanımlayabilen bir dizi yapay zeka aracı üzerinde çalışıyor.
  • AI özelliği, bir öğrenci öğretim sırasında kafası karıştığında veya sıkıldığında öğretmenleri bilgilendirebilir.
  • Teknoloji, ahlaki ve etik gerekçelerle geri tepme ile karşılandı.
Intel ve Classroom Technologies, sanal sınıflardaki çocukların ruh hallerini tespit etmek için yapay zeka (AI) kullanan araçlar üzerinde çalışıyor. Bu özellik, bir öğrencinin sıkıldığını, kafasının karıştığını veya dikkatinin dağıldığını öğretmene söylemek için kullanılabilir. Tom's Hardware tarafından belirtildiği gibi, AI aracı, öğrencileri izlemenin ve duygusal durumları AI kullanarak ( Protokol aracılığıyla) değerlendirmenin etik ve ahlaki sonuçları nedeniyle birçok kişinin direnişiyle karşıland.

Bu özellik, insanların ifadelerini kaydetmek için yüz tanıma, konuşma tanıma ve diğer teknolojileri kullanır. AI daha sonra söz konusu kişinin nasıl hissettiğini belirlemek için kullanılır.

Bazıları, insanları tek bir kelime veya tanımla etiketlemenin zararlı olabileceğine inanıyor. İnsanlar sayısız duygu yaşarlar, bu nedenle birinin durumunu “mutlu” veya “sıkılmış” olarak basitleştirmek ters tepebilir.

Ek olarak, insanlar nüanslıdır ve ifadeler evrensel değildir. Örneğin aynı yüz ifadesi farklı bireyler için farklı anlamlar ifade edebilir.

“Emotion AI” olarak adlandırılan yazılım, Classroom Technologies'in bir yazılım ürünü olan Zoom aracılığıyla Class ile entegre oluyor. Zoom eğitimde sıklıkla kullanıldığı için, yapay zeka teknolojisini birçok sanal sınıfa uygulamak kolay olacaktır.


Teknolojinin doğruluğunu ve yararlılığını çevreleyen sorulara ek olarak, “duygusal yapay zeka” eleştirmenleri, öğrenci gözetiminin ahlakını sorguluyor.

Intel'de araştırma görevlisi olan Sinem Aslan, teknolojinin arkasındaki amacın gözetleme olmadığını “Bu teknolojiye bir gözetim sistemi olarak başlamadık. Aslında bu teknolojinin bir gözetim sistemi olmasını istemiyoruz.”

Fight for the Future adlı bir savunuculuk grubu, bu ayın başlarında
 
Üst