Webmaster Forum Platformu

Webmaster Forumu

Webmaster tools, Google Webmaster, Adsense, SEO, Domain, Hosting Hakkında Bilgilere ulaşmak için forumumuza kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt Ol
Dark Web Haber Açıldı DarkWeb Haber Türkiye' nin en tarafsız Haber sitesi / Aynı zamanda Dünyanın en aktif WebMaster Forumu R10'u ziyaret ederek bu büyük toplulukta yer alabilirsiniz.

Intel Arc Masaüstü GPU'ları Bu Yaz Kademeli Olarak Kullanıma Sunulacak

Katılım
31 May 2022
Mesajlar
100
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Intel, Arc masaüstü GPU'ları için daha net bir yol haritası paylaştı ve sonunda bize, piyasaya ne zaman çıkmalarını bekleyebileceğimiz konusunda bir fikir verdi. Yakın zamanda, Mayıs ve Temmuz ayları arasında lansmanların gerçekleştiğine işaret eden bir rapor , ancak şimdi Intel'den resmi bilgilere sahibiz.

Intel'in topluluk forumlarındaki kısa bir Soru-Cevap gönderisiyle şirket, sistem üreticileri ve OEM'ler aracılığıyla Çin'den başlayarak A3 olarak bilinen giriş seviyesi A serisi ürünleri piyasaya sürdüğünü açıkladı. Bileşen satışları kısa bir süre sonra (Çin'de) başlayacak ve Intel, satışları buradan küresel olarak ölçeklendireceğini söylüyor.

Daha çok meraklıysanız ve daha güçlü bir donanım arıyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekecek. Intel, A5 ve A7 serisi kartları yaz aylarında daha sonra çıkarmaya başlayacağını, ancak belirli bir zaman aralığı verilmediğini söyledi. Bu, geçen hafta duyduğumuz ve giriş seviyesi A3 kartlarının A5 ve A7 serisine kıyasla daha geç piyasaya sürüleceğini öne süren habere aykırıdır. Yine, bu sunum ilk olarak sistem kurucular ve OEM'ler ile başlayacak - bu, bu kartların kurulu olduğu PC'leri satın alabileceğiniz anlamına geliyor - ve ancak bundan sonra GPU'lar, mevcut sistemlere kurulmak üzere kendi başlarına satılacak. Intel bu kademeli dağıtımı kullanıyor, böylece her karta yönelik talebi devam ederken karşılayabilmesini sağlayabiliyor.

Aynı Soru-Cevap yazısı, bir süre önce duyurulmasına rağmen ortaya çıkması biraz zaman alan mobil Intel Arc ürünleri konusuna da değindi . Intel, yazılımın henüz prime time için hazır olmamasıyla ilgili bazı sorunlar yaşadığını ve OEM ortaklarının sistem oluşturma yeteneğini etkileyen bileşen eksikliklerinin olduğunu söylüyor. Ancak Samsung, Güney Kore'de Intel Arc 3 grafikli Galaxy Book 2 Pro'yu zaten piyasaya sürdü ve yakında küresel olarak genişlemesi gerekiyor ve diğer OEM'lerin de Intel Arc 3 tasarımları geliyor. Intel, Arc 5 ve Arc 7 dizüstü bilgisayarların da yaz başında ortaya çıkacağını söylüyor.

Henüz çok somut bir zaman çizelgesi olmasa da, bu bize Intel Arc GPU'ların hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar ürünlerinde ne zaman görüneceğini tahmin etmemizi sağlıyor. Hala nasıl performans gösterecekleri veya ne kadara mal olacakları hakkında pek bir şey bilmiyoruz (en azından resmi olarak değil), bunlardan birini satın almayı düşünüyorsanız muhtemelen en önemli faktör budur. Umarım yakında bunun hakkında daha fazla şey duyarız.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst